Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szólnál hozzá,ha a 14...

Mit szólnál hozzá,ha a 14 éves gyermeked ennyire beteg,trágár animációs sorozatokat nézne,mint a Helluva Boss,Hazbin Hotel?

Figyelt kérdés
dec. 29. 20:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

Egyáltalàn nem tűnnek durvànak. Nekem nem biztos, hogy bejönnének, de a gyerek ìzlèse sokszor nem egyezik meg a szülőèvel, és ìgy van ez jòl.

Nem csinàlnèk semmit, ha 14 èvesen ilyet nèzne.

dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

#1, azért ne már... Mert animációs, azért még elég explicit tartalom, szerintem sem való 16 éven aluliaknak és ha jól emlékszem, Medrano (a sorozat alkotója) is 16 felettieknek ajánlja. Szerintem 14 évesen még felé utalást nem is érti egy gyerek, én ezért nem gondolom, hogy ennyi idősen megfelelő tartalom.


https ://www. imdb. com/title/tt10691770/parentalguide/certificates


Itt az IMDB besorolás is a Helluva Boss-hoz, érdekes, hogy Peruban a 14 éves kor az ajánlott, pedagógusként én másként látom ezt. Leginkább az adott gyerek érzelmi érettségétől tenném függővé és inkább vele nézném és megbeszélném vele, mint hogy tiltsam. Annak úgy sincs értelme.

Betegnek nem mondanám, felnőttként szórakoztató, de kifejezetten nem gyerektartalom. Érdemes beszélni róla, hogy miért találja érdekesnek, a szereplők motivációiról, a szimbólumvilágáról, ha már nézi, akkor értsen is belőle valamit azon kívül, hogy néhol vicces.

dec. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Én tizenéves elején elfen liedet meg mirai nikkit néztem, esetleg dokuro-chant, ilyesmi elmebajokat, de jelentem, semmi bajom. Csak épp nagyon lázadtam. Most meg 34 vagyok, családos, dolgozó, normális ember. Ha amúgy normális a gyerek, akkor szerintem ez belefér.
dec. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Semmit. Én a South Parkon nőttem fel, teljesen normális vagyok.
dec. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%
Én is South Parkot meg family guyt néztem bőven 14 éves korom előtt aztán még itt vagyok. Ennyi idősen egy sorozat nem tudja eltorzítani teljesen a személyiséget. Ha csak trágár társaságba jár és minden percben ilyen tartalmakat fogyaszt, akkor van ok aggódni. De az nem két sorozatnál kezdődik.
dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

Legalább lát egy kis minőségi tartalmat, világépítést, karekterfejlődést.


Az iskolában durvább káromkodásokat hall...

dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem leülnék vele nézni, a problémás részeket átbeszélném vele, nem kioktató módon. Mert "lehetne rosszabb is". Ez még kezelhető, a tiltással meg azt érném el max, hogy még jobban akarja.
dec. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
95%
A kamaszoknak van ilyen szakasza, hogy ilyeneket néznek, meg vonzza őket 🤷🏼‍♀️. Lehet róla beszélgetni tiltás helyett. A "mostani szülő" korosztály is nézett trágár, durva dolgokat tiniként. Amikor én voltam kamasz pl menő volt a Jackass 😅. Mindenki azt nézte, 14-18 évesek is. Meg South park és társai. Anyám sem szerette, hogy ilyeneket nézek, de lerendezte pl a Jackass-t annyival, hogy "jogukban áll hülyének lenni, nézzem de azért ne utánozzam". Az a generáció akinek most tinije van is megérte a pénzét... Néztek és csináltak meredek dolgokat 🙂.
dec. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
Nem rosszabb, mint a SP vagy a Family Guy
dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
8%
A szülönek kell elmagyarázni hogy ez nem neki való
dec. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!