Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengeditek az éjszakába...

Elengeditek az éjszakába bulizni a gyereket Szilveszterkor maradjon akár hajnalig is hadd érezze jól magát vagy van egy határ egy pontos óra hány órára menjen haza?

Figyelt kérdés
dec. 30. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Hány éves gyerekről van szó? Nagyon nem mindegy.
dec. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ hány éves.Illetve ha a kor meg van, ezt csakis te mint szülője tudod mérlegelni, hogy a te fiad eléggé érett arra, hogy kimaradjon éjszakára. Volt már el bulizni egy egész éjszakát? Hova menne? Ha házibuliba egy haverhoz akit ismerek és csak otthon lennének akkor bele mennék.
dec. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincs gyerekem csak elméleti kérdés csupán de mondjuk 16 és 18 évesek legyenek szerintem a házi buli is jó ötlet.
dec. 30. 10:50
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd lesz gyereked ezt csak akkor tudod mérlegelni, eldönteni hogy eléggé megbízol e benne és hogy eléggé érett e erre.(Engem úgy engedtek el, hogy anya ismerte kivel vagyok)
dec. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

16 és 18 év között természetesen elengednem a lányomat. Ugyan még csak 15 éves, de abszolút megbízható, normális gyerek. Nem is miatta tartok ezektől a dolgoktol, hanem a társaság miatt.


Ismerős társasággal elengednem, de tudnom kell, hova és mettől meddig, és ne legyen kikapcsolva legalább az okosoraja, ami a karján van.


Valamelyikojukhoz házibuliba is elengednem mondjuk éjfélig.


De idegenekkel szórakozóhelyre semmiképp.

dec. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Ez az "éjfélig" megkötés egy qrva nagy hülyeség. Persze, majd 23:45kor elpakol a gyerek, hogy pontban 0:00ra otthon legyen úgy, hogy az éjfélt ünneplik a barátokkal, akkor ne legyen már elvárás, hogy addigra otthon is legyen.


Sőt én inkább azt szorgalmaznám, ha házi buli lenne és ottalvós olyan ismerősökkel, akik megbízhatóak. Ne csatangoljon éjfélkor a rengeteg drogos, ittas ember között, ha más településen van a buli, mint ahol élünk busz sincsen már haza, a vasútállomások, amik nem piripócsfszán vannak, hanem mondjuk egy megyeszékhelyen, azok nappal is elég veszélyesek, éjjeli órákban főleg ne legyen ott, pláne ne ittasan, ahol ha nem figyel simán elvehetik tőle a pénztárcáját. Inkább legyen biztonságban és jöjjön haza reggel.

dec. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ mennyire megbizható a gyermekem, milyen messze megy a buliba. Hogy házibuli-e ismerősökkel vagy szórakozóhely száz idegennel. Milyen a közlekedés haza, stb...
dec. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
16-18 èvest simàn.
dec. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Ha szülő lennék, házibuliba szerintem lazán elengedném, akárhány éves, ha(!!!) ottalvós a dolog. 15-16 alatt is, ha vannak otthon szülők.

A hajnali/éjjeli hazajövetelt én nem támogatom, tök veszélyes, vagy nekem kéne fennmaradni, aztán álmosan vezetni. Biztos, hogy nem, pláne szilveszterkor nem, amikor egyébként is gyakoribb az ittas vezetés, több a részeg az utakon. Biztonságosabb, ha a házibuli után ott alszik, és csak másnap jön.

A szórakozóhelyes mókákról nem tudok sokat nyilatkozni. Kétszer voltam életemben, azt is már 19-20 felett(most vagyok 21) és egyik se szilveszterkor volt, akkor már magamtól mentem vissza a koliba, a többiekkel együtt, a másik esetben meg egy barátnőmnél aludtam a buli után.

dec. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
A lányom tavaly volt először szilveszterezni 14 évesen. Egy osztálytársnőjéhez mentek, 5 lány volt, és a szülők is otthon voltak. Mivel mi is buliztunk, és ittunk is, nem mentem érte, hanem ott aludt. Az idén is így lesz. Nem látok ebben semmi kivetnivalót, amúgy már máskor is aludt a barátnőjénél.
dec. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!