Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, meddig tart a kamaszk...

Anyukák, meddig tart a kamaszkor, és hogy lehet ezt jól bírni?

Figyelt kérdés

Én már nagyon nehezen bírom. Depressziós és szorong a gyerek (jár pszichológushoz!)


De én nagyon rosszul viselem az állandó feszültséget és a negatizmust, amivel a pszichológus sem boldogul, úgy látom.


Akinek volt ilyen, hány éves kortól lett nyugi végre?


jan. 28. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A kamaszkor 19 éves korig tart.

A depresszió akár bármeddig.

jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor még sok idő... 😟


Nem tudom miért, egyikünk családjában sem volt depressziós ember. Akkor kezdődött, amikor általánosbol középiskolába került. Másfél éve.


Nem tudom hova lett az én tündéri aranyos gyerekem, és nagyon nagyon rosszul érzem magam a saját gyerekem társaságában, mert olyan mint egy idegen. Minden este álomba sírom magam miatta. Nem tudom mi rontottunk-e el valamit.


De csak azt várom, hogy ezen túllegyunk végre valahogy.

jan. 28. 22:19
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Segíteni nem tudok, de szerintem te is járhatnál pszichológushoz a saját gondjaid miatt
jan. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. De nekem semmi gondom nincs jelenleg, csak a gyerekemert aggódom de azt nagyon.
jan. 28. 22:36
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Ezzel egyáltalán nem segítesz rajta, hogy már kb utalod a létezését is, mert a tündéri gyermeked elveszett. Ez magától nem fog elmúlni, mert a mentális betwgség nem olyan, hogy csak úgy kinövik
jan. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

"De nekem semmi gondom nincs jelenleg"

"Minden este álomba sírom magam miatta"


Mondjuk pont ezért lenne neked jó egy pszichológus.

Mióta jár a gyermeked pszichológushoz? Mármint írtad, hogy másfél éve ilyen depresszív, de ha már tényleg azóta kezeli a pszichológus, akkor lehet, hogy érdemes lenne váltanotok egy másikra. Ha még nem ilyen rég óta kezeli, akkor nyilván ne váltsatok még.

jan. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
7%
Nekem most kezd ismerős lenni ez. 8 éves lesz a lányom. Egyszer csak elkezdett hisztirohamokat kapni,ha valami nem ugy van,ahogy ő akarja. Nem igy neveltük és eddig nem volt gond. Semmi nem változott,szeret suliba is járni. Igazából még jobban is élünk,mint pár éve, jobban keresünk a férjemmel,nyugisabbak vagyunk. A legújabb,hogy reggel nem hajlandó felkelni, sír,veszekszik, undoritóan viselkedik. Pedig 7kor kel. Hétvégén,amikor alhatna,7:15kor kel magától. 9kor kerül ágyba. De ugysnezt csinálja,ha nem kap édesseget (eddig is keveset kapott) vagy ha valamire nemet mondunk. Nem tudom,meddig tart,de nálunk mostanában kezdődik es pokoli.
jan. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért de talán támogatnod kéne a beteg gyermekedet ahelyett hogy még te síratod magad?! Eleve egy támogató szülő mellett nem is alakulna ki ilyen szar... kicsit gondolkozz el ezen és a magad sajnáltatása helyett töltsél több időt a gyerekeddel és támogasd. Mély az a lejtő amin elindult a gyereked.. ne hagyd lejjebb csúszni. Én 3 évig voltam az állandó gyógyszereket szedtem. A szüleimmel nem tartom a kapcsolatot mert ugyan ezek voltak. Ha nincs a párom már öngyilkos lettem volna.
jan. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez amit leírsz kérdező, ez nem (csak) a kamaszkor következménye, ne várd, hogy egyik napról a másikra elmúlik.

Más oka van, hogy a lányod ilyen, és ez nem normális még kamaszok esetében sem. Neked is szükséged lenne pszochológusra.

jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!