Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jóban vagytok a gyerekeitek...

Jóban vagytok a gyerekeitek osztálytársainak szüleivel?

Figyelt kérdés

Bekerültünk egy osztályba,és nagyon zavar,hogy nem tudok barátságot kialakítani senkivel. Okok:

- minden anyukának van már kialakult baráti köre

- sokan a fiatalkori barátaikkal vannak jóban,vagy a szomszédaikkal,ezekkel nem versenyezhetek

- aki nekem szimpatikus,annak a gyerekével pont nincs jóban az enyém,vagy eleve ellenkező nemű,így aztán nem lesznek legjobb barátok


Nekem az összes fiatalabbkori barátnőm lemorzsolódott,vagy messzire költöztek,vagy gyerekük sincs. Szomszédban csak idősebbek vannak. Az utcában akivel jóban voltam,azok máshova járnak magániskolába,ami tele van programmal,így már ők is inkább oda mennek mindig.

Szoktam néha bulit tartani. Olyankor átjönnek az osztálytársak (akár szülőkkel),mindent megesznek, játszanak a gyerekek és ennyi. Még csak beszélőviszonyban sem vagyunk messengeren. Annyira szeretnék egy anyuka barátnőt...de nem tudom,hogyan találhatnék. Ja,meg a másik problèma,hogy akinek több gyereke van,sosem ér rá,így ők is kilőve.


jan. 29. 14:55
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Van a 2 osztályból összesen 3-4 szülő akiktől tudok kérni 1-2 infót ha szükséges, de velük is ha személyesen találkozok és váltunk pár szót az is kizárólag az iskolai dolgok miatt van. Mondjuk én nem is vágyok többre
jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
86%
A fiam 7.osztályos, nála ismerem a szülőket, de senkivel sem barátkozom, nem beszéltgetek messengeren. A lányom 11.-es, ott nem is ismerem a szülőket, nincs is rá igényem.
jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nagy általánosságban elég ritkák ezek az "anyuka barátságok", mivel ezek egyszerűen nem tudnak kialakulni, meg sokaknak nincs is igényük rá.
jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
De amugy akinek nincs rá igénye,az mit csinál szabadidejében? Nem jártok el sportolni, szórakozni meg ilyenek? A gyerekek sem mennek át egymáshoz?
jan. 29. 15:45
 5/42 anonim ***** válasza:
88%

Nem, a szülökkel annyi a kapcsolat, hogy köszönünk egymásnak.

A gyerekek azzal barátkoznak, akikkel akarnak, de nekem a szüleikkel nem kell - szerencsére, mert erre nincs igényem.


"Nem jártok el sportolni, szórakozni meg ilyenek? "


DE, járok sportolni, szórakozni, de NEM ezekkel a szülökkel, hanem a saját barátaimmal.

jan. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
93%

Nem ismerkedek,nem haverkodok senkivel. Még facebookom sincs.


Férjem benne van az osztály facebook csoportjában. Az bőven elég

jan. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
91%

A gyerekeim barátai átjönnek, attól nekünk nem kell barátságban lenni, hogy a gyerekek játszanak nálunk vagy náluk. Nyilván ismerem őket, ha találkozunk váltunk 2 mondatot, de ez messze nem barátság. A többi szülőt ismerem, ismerőseim fb-n, de csak azért, mert mindkettőnél megnyertem az szmk posztot... Amúgy nem szoktam velük beszélgetni ott, ha valami olyan van elérem így. Plusz az osztály csoportban, ha mindenkit érintő dolog van.

Többre nincs igényem, vannak barátaim, járok szórakozni, sportolni, de nem a sulis anyukákkal.

jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Akkor igazából elzárkóztok tőle? Vagy nem igazán értem,miért ne lehetne barátkozni,ha valaki szimpatikus.
jan. 29. 16:55
 9/42 anonim ***** válasza:
92%
7-es vagyok. Nem zárkózok el tőle és szerintem senki sem írta, hogy ne lehetne, de az átlag kommunikáció kb annyi, hogy összefutnak a folyosón vagy az egyik rendezvényen. Ott beszélgetnek pár mondatot és ennyi. Megvan mindenkinek a saját baráti köre, az osztálytársak szüleivel meg ennyi a kontakt. Két mondat váltás és mindenki megy a munkahelyére, kistesóval haza, akárhová. Nem irogatunk a másiknak, nem járunk össze stb. Van akit szülőin vagy rendezvényen kívül pl sose látok személyesen, hamarabb vagy később megy, esetleg egyedül jár már a gyereke, kirakja a parkolóban stb. A szülők nagyrésze nem is találkozik, ha mégis akkor megy a dolgára, nem áll le hosszan beszélgetni meg barátkozni.
jan. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
60%
Hat ha szimpatikus. Ezek szerint te nem vagy szimpatikus nekik :D szabadidőmben biztos nem a barátnőmmel töltöm az időmet, hanem a férjemmel. Nincs igényem üres fejű, motivalatlan anyukája. Mint ők te is, mert erre érsz rá. Egyetemre járok, dolgozok, és a gyerekemnek, férjemmel vagyok a fennmarado időben.
jan. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!