Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 10 éves gyereked visz a...

10 éves gyereked visz a suliba telefont?

Figyelt kérdés
Azt tudni kell hogy mi nem vagyunk semmilyen közösségi médiában regisztrálva ( nem azért mert 100 évesek agyunk, hanem mert... Csak) 4.es most. Sokat gondolkodtam hogy lassan kellene vinni telefont hogy fel tudjam hívni vagy ő ha úgy adódik. Ki mit gondol?

febr. 16. 01:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan azért volt más világ,mert nem hülyegyerekeket neveltek.Egyik gyereknél se nyomogatós telefont látok,hanem okostelót.És nem baj esetén használják,hanem itt is említette anyuka,hogy napközben hazacsetelget anyának.Akárhogy nézzük ez nem normális.Oké, akkor legyen nála,de suliba érkezéskor le kell adni,hazamenetel előtt megkapja. Ja,ez nem jó.Legalábbis nálunk nem felet meg a szülőknek,így lett zéró tolerancia.Amúgy meg pont a telefon miatt lesz a baj,mert hazafelé is nyomkodják,nem néznek szét az úton,vagy pont a telefont akarják tőlük elvenni.
febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel se telefont, se órát nem vihetnek még, úgy oldottuk meg, hogy vettünk egy samsung nyomkövetőt, ami olyan mint egy kulcstartó. Ha hosszan megnyomja a közepét, sms-t küld nekünk, hogy baj van. Sajnos nem tökéletes, mert csak akkor működik megfelelően, ha 120 m-en belül van Samsung készülék, ami a jelet továbbküldi. Mivel alsóban nincs a gyerekeknél teló, így nem igazán van a közelében készülék, ezért van, hogy 45 percig sem frissíti a nyomkövető helyzetét. 😕
febr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányomnak van de a suliba nem viszi mivel viszem-hozom.

A barátnője busszal jár be, ő hozza magával. Volt már rá példa hogy szüksége volt rá mert lekéste az utolsó buszt.

A suliba nálunk reggel le kell adni az ofőnek és amikor mennek haza akkor vissza kapják

Szerintem teljesen jó kompromisszumos megoldás

febr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Így elfogadható utolsó.Csak látod itt is van,aki büszke is arra szülő létére,hogy suliidőben csetelt a gyerekével.Na ez,nincs rendben.És mivel a legtöbb szülőnek nem felel meg,hogy le kell adni,így tök normális,hogy akkor tilos vinni.
febr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
En ertem, hogy mas szuloknek nem felel meg a leadosdi, de attol nem lesz normalis a helyzet. Lekesi a buszt, balesete van a busznak, lerobban a busz, ZAKLATAS ERI A BUSZON vagy akar gyalog, valaki koveti honnan kap segitseget ha nem hogy a gondviselot de a 112ot se tudja hivni? Nemreg volt hir, hogy egy fiatal lanyt zaklattak a heven (senki se segitett rajta) leszallt es leszalltak vele a zaklatok, az apukajat hivta aki rohant is hozza. Szerinted ez egy 10 eves gyerekkel nem tortenhet meg? Nem minden szulo viszi es hozza a gyereket ajtotol ajtoig es nem is kell ezt tenni ha kozben onallosagra is szeretnenk tanitani oket. Lehet, hogy vegletekben gondolkozom de pont azert mert velem gyerekkent tortent ilyen es egy jarokelo se segitett, az egyetlen ami megmentett, hogy kozel voltam mar az otthonomhoz es betudtam futni a lakasba, mondanom sem kell az eset utan a szemetet se vihettem le egyedul. Ha az iskola ellehetetleniti a telefont, nem gond akkor rakok ra egy okos karkotot de nem fogom magara hagyni a veszellyel.
febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15ösnek elárulom, hogy egy kisgyerek olyan sokkban van/lehet ilyen helyzetben, hogy nem hív senkit, de jelezni sem meri, hogy mi volt, szégyelli magát stb.. Nem sokat segít az, hogy telefon van nála, csak a felelőtlen szülőket nyugtatja a tudat. Valójában egy érett gyerek telefon nélkül is megfelelően reagál és telefonnal is pont ugyanúgy. Szerintem 12 éves korig nem szabad elengedni őket, 14 éves korig pedig kettesével-hármasával, úgy bátrabbak. Én pl 12 évesen(telefonnal) sem csináltam semmit.. Az a fiatal lány meg nem tini volt, hanem fiatal felnőtt, engem is idegesít, hogy folyton máshogy hivatkoznak rájuk.


Éppen 10 évesem van, nem hord telefont, nem jár egyedül. Most 5 háznyira lakunk a sulitól, lehet, hogy besétálhat(át se kell mennie úttesten) majd egyedül év vége felé, de csak mert most az egyik leggazdagabb, legbiztonságosabb környéken jár suliba. Egyébként a leggazdagabb települések egyikén élünk(kisváros), itt már mehetett egyedül könyvtárba. Aztán gyorsan meggondoltam magam, mert feljött az anyukás csoportban, hogy egy 13 éves kislányt be akart csábítani egy munkás az éppen épülő üres házba.. hiába a legjobb környék, itt is lehetnek nem éppen idevaló emberek.. pár hete láttam, hogy egy férfi lehajolt és "felpofozott" egy macskát, hogy az arrébbrepült(a macska elszaladt). Mindenhol vannak nem normális emberek, védeni kell a gyereket, amíg lehet, a telefon nem védi meg. Olyan csak, mint mittudomén egy küzdősport, nem lesz attól biztonságban, hogy már piros öve van karatéból.. Annyi minden érheti őket. Egynek jó, de egyébként nem ér semmit, pont ezért nem is kell suliba vinni a telefont(hanem a gyereket kell suliba vinnie a szülőnek). A gyerekem osztályában majdnem mindenkinek van és egyedül jár egy két fiú, szerintem felelőtlenség. Kint kell hagyniuk amúgy a folyosón. Másik suliban alsóban nem engednek el egyedül gyereket, csak kifejezett szülői kérésre és telefon sem lehet náluk az iskolában(ők tanárnak adják le reggel).


Régen is tök veszélyes volt egyébként, falvakban mondjuk kevésbé, ott elterjedt az emberről bármi pillanatok alatt, nem mertek kockáztatni, de itt városban mindenki bátrabb, nagyobb a névtelenség, nem ismerik egymást az emberek.

febr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!