Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ilyen esetben kifiztettenèd/ki...

Ilyen esetben kifiztettenèd/kifizetnéd a betètet?

Figyelt kérdés

Hétvégi ottalvòs kiràndulàsra az egyik làny nem visz betètet, màsik làny ad neki. Egèsz hètvègèn a màsik lànyèbòl hasznàl.

Egyik csalàd sem àll jòl anyagilag.



ápr. 27. 09:41
A kérdező szavazást indított:
Ki kell fizteni
Nem kell kifizetni
59 szavazat
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Mèg annyit hozzáteszek, hogy egyik làny sem menstruált eddig, csak az egyik anya csomagolt elővigyázatossàgból, a màsik nem.
ápr. 27. 09:43
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én gyerekem adta volna, eszembe nem jutna. Ha az én gyerekem kapta volna, akkor vennék egy csomagot és elküldeném vagy máshogy, de valami aprósággal honorálnám. Egyébként meg ez a szóra sem érdemes kategória.
ápr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Van aki ezt kifizettetné?

Ha az én lányom adott, örülnék, hogy eszébe jutott. Majd legközelebb neki adnak. Eszembe nem jutna kifizettetni.

Ha fordítva, ő kapott, akkor se jutna eszembe pénzt küldeni vele. Adnék betétet, hogy "természetben" adja vissza. Egy tini cikinek érzi megvenni, jobban jár ha nem a pénzt adom.

ápr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Rettentően kicsinyes dolognak érzem. Persze ha kenyérre kell az az ezres, amibe került, bár nem hiszem, hogy elhasznált volna egy egész csomaggal, akkor pironkodva bár, de elkérném az árát. De nagyon szégyellném az egész szitut.
ápr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%

Nyilvan nem vagyok ilyen helyzetben, emiatt kapasbol azt valaszolnam, hogy nem csak, hogy nem fizettetnem ki vele, de meg vennek is neki jopar csomaggal.


Lehet inkabb penz helyett korrektebb lenne a szuloktol egy csomag betetet elkerni, ha ennyire rossz a helyzet. Ez szerintem meg mindig jobban hangzik.

ápr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

Ha annyira rosszul áll mindkét család anyagilag, hogy egy 1500 ftos betétcsomag luxuscikknek minősüljön, akkor ne kirándulgatni menjenek, hanem keressenek jobb munkát.

Szerintem szétosztottam már több csomag betétet életem során ennek-annak, ha pont nem volt, amikor szükség lett volna rá, egy tizenéves kislányon se hajtanám be.

ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira rosszul áll mind a 2 család, azért csak vennék legalább valami olcsót.

Eletem során én is rengeteg tampont betétet adtam, és kaptam is. Sosem volt az hogy "kifizessem". Ha a lelked úgy nyugodtabb akkor vegyél egy csomaggal, és add oda a lánynak, de nem kérném el az árat max ha tényleg kenyérre kell.

ápr. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

Biztos, hogy nem fizettetném ki, ennyire fillérb*szó nem lennék, akárhogy állnánk anyagilag.

Lehet, hogy az én lányomnak még fél évig sem jön meg, addig sem kell vennem havi szinten (csak most fizettem ki egy másik kislányét), amíg ha megjött volna, akkor is ki kell gazdálkodnom, szóval nem ezen az egy csomag betéten múlna a költségvetés. Ezt ne adja már elő senki.

ápr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
30%

Nem fizettetném ki, ha az én gyerekem adta volna, de egyértelműen kifizetném, vagy inkább vennék egy csomaggal, ha az én gyerekem használta volna el.


Mondjuk meglepő hogy egyik anyuka ennyire felkészületlen es az se jut eszébe, hogy miután a gyereke egy betétet kapott mástól, elmenjen a legközelebbi üzletbe és vegyen egy csomaggal a lányának.

ápr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%

9, nem írja, hogy hány évesek. Van aki már 8-9 évesen menstruál, mégse pakolnék a 9 évesemnek betétet egy kirándulásra, mert ránézésre távol áll tőle, aztán lehet egyszer koppanok. Simán lehetett vele így az anya.

Ha ezután megtörténne, akkora lenne a sokk, hogy a betét "kifizetése" lenne az utolsó gondolatom.

Mondjuk a betét kifizettetése is az utolsók között lenne fordított esetben.

Első alkalom basszus. Jobb dolga is van a gyereknek, mint ezen aggódjon és emiatt is kellemetlenül érezze magát pluszban.

Nyilván onnan hogy egyszer megjön a gyerekemnek vagy úgy látom hogy közelít, felkészülve fogom elküldeni kirándulni, hogy inkább ő legyen az, aki ad.

ápr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!