Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor lehet tampont használni?...

Mikor lehet tampont használni? 13L

Figyelt kérdés

én 2 hónap múlva leszek 14 éves.....a mensim fél éve jött meg...szűz vagyok....mikortól lehet tampont használni?az hogy szűz vagyok,az nem akadályoz ebben?vagy csak a szüzesség elvesztése után lehet tampont használni?ti mióta használtok tampont?

mindent írjatok le erről:)))előre is köszi


2010. nov. 19. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én amióta menstruálok, azóta használom. Sportoltam, a mezalsó alatt hülyén néz ki a betét. Mini tampont keress!
2010. nov. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

14 éves korom óta használok tampont,szűz vagyok még.

De csak minit használok,mondjuk táborba véletlen nagyobbat vettem,de simán felment az is :D

Mondjuk barátnőm,NEM tudta feltenni magának,nem tudom miért,de nem ő az egyetlen van olyan barátnőm aki csak a szűzessége után tudta (szenvedett is mikor elveszítette)..

bátyám barátnője meg pl 12éves kora óta tampont használ szóval ezt mindenki maga dönti el.


Nyugodtan használhatsz,de nézzd meg a képet amit adnak hozzá és a zsinnorra is figyelj oda.

2010. nov. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Guggolj le és úgy helyezd fel!
2010. nov. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi...még jöhetnek válaszok:))
2010. nov. 19. 22:13
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Ez attól függ, hogy milyen erős a szűzhártyád.
2010. nov. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szűz vagyok, de már 1 éve tampont használok.3 évig pont elég volt a betéttel szenvedni!


Tampont az első menstruciótól bármikor használhatsz.Először mini tamponnal próbáld.Van néhány fontos dolog, amit tudnod kell:

- Tampon csere előtt és után mindig moss kezet alaposan!

- Lazulj el, ne görcsölj rá, mert akkor nem fogod tudni felhelyezni a tampont.

- Ha felhelyezés közben fáj, érzékeny a hüvelyed, nem jó irányba próbálod feltenni. Ilyenkor kicsit változtass az irányon. Akkor jó, ha picit hátrafelé és felhelyezet.

- Fontos, hogy a tampon csak akkor van jó helyen ha nem érzed (eleinte előnyös lehet, ha felhelyezés után megnézed, hogy ülve,állva, guggolva érzed-e).

- Mielőtt felhelyezed a tampont érdemes meghúzni a kihúzószálat, hogy elég biztonságos-e, nehogy kiszakadjon a tamponból.Bár ez ritka.

- Ha még is megtörténne, és kiszakad a kihúzószál a tamponból, akkor sem kell aggódnod. Amikor megtelik a tampon könnyen kijön, esetleg egy kicsit nyomni kell, mint amikor kakilsz.

- Ha már sikerült a tampont felhelyezned egy fontos dolog van hátra, a tisztasági betét. Érdemes betenni egy tisztasági betétet a bugyiba, hogyha megtelik a tampon ne ázz át rögtön.

- A tampon akkor van tele, ha meghúzod a kihúzószálat és könnyen elindul. Ha nem csúszik ki, akkor még nincs megtelve használhatod.

- A tampont max. 5-6 óránként cserélni kell, ennél tovább sose hagy bent! Ki kell tapasztalnod, hogy milyen erősségű a vérzésed és ehhez mekkora tampon az ideális.Ha erős a vérzésed és sikerül felhelyezned használhatsz normál méretű tampont is!

Először mindenképpen minivel próbálkozz!

15/L

2010. nov. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát én is nemsokára 14 vagyok, 1 hónap. Én 2 hónapja próbáltam a tampont, a normállal kezdtem (nem minivel) és simán felment, nem is fájt meg semmmi! Sokkal jobb mint a betét!
2010. nov. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bármikortól !
2010. nov. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem árt, ha már menstruálsz, de am tök mindegy.

Ha ennyire tudatlan vagy, hogy azt sem tudod, hogy a szűzhártyán van egy lyuk, akkor hogy akarsz tampont használni??

2010. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat-----salalala neked külön köszi!
2010. nov. 20. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!