Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy fogják hívni a leendő...

Hogy fogják hívni a leendő gyermeke (i) det? És miért pont az a név tetszik, van valami története?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 22:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
46%

14 vagyok nem szívesen gondolkozok a gyerekalapításon :D

Amúgy mire felnőtt leszek,szerintem a név ízlésem is más lesz ...

2011. jan. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Kíváncsi vagyok, hogy ki-hogy fogja majd nevezni a leendő kislányát vagy kisfiát, és miért pont úgy?


Ha van kedved leírni, és szívesen megosztanád velem, velünk, akkor szívesen olvasnám!

2011. jan. 15. 22:36
 3/32 anonim ***** válasza:
86%

Még középiskolás koromban döntöttem el, hogy ha lányom lesz, Boglárkának fogják hívni. Egyrészt, mert tuti, hogy nem felejtem el a névnapját, mert a húgom szülinapján van, másrészt meg mert volt egy ismerős leányzó, akit így hívtak és az ő egyénisége nagyon magával ragadott. Kicsit talán túl irodalmira sikeredett a megfogalmazás, de másképp nem tudnám jobban kifejezni.

Egyébként már nem leendő gyermek, mert már több mint 2 éves a kis Bogi. XD

2011. jan. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
100%
Ha kisfiú, akkor Dávid, ha kislány Kincső. Dávid azért, mert amióta eszem tudom imádom ezt a nevet, Kincső azért, mert párommal egyszer bohóckodtunk, hogy ha lesz egy lányunk nem szólithatja majd Kincsemnek, mert engem úgy szólít és kitalálta hogy akkor a kislány Kincső lesz. Vevő voltam az ötletre:))
2011. jan. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem nagyon tetszettek a következő lány nevek: Lara, Lora, Liza. Ezekből a legjobban a Liza. Az egyik barátom kutyát vett a szülei házassági évfordulójára és Liza lett a neve:D:D:D Így kilőttük. Aztán 2005-ben terhes lettem, nem is kellett lány névre gondolni, mert egyből látszott, hogy fiú. Mivel 2 vezetéknévből állt össze az övé...így nem lehetett kettő keresztnév és bonyolult sem, így a Marcellnál maradtunk. Más név nem is került szóba:)

A lányom nevén sokat szenvedtünk, mivel elváltam, rövid vezetéknév "Cs" az eleje és a vége. Kettő keresztnevet nem akartam. Alexa, Kinga, Lívia, Jázmin. A Jázmint kilőtte a férjem, a Kinga Lívia egyben lett volna jó, így maradt az Alexa. A férjemnek mindig jobban tetszett mint nekem:)

2011. jan. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
70%

Nekem ha fiam lesz vagy Botond vagy Marcell lesz,

azért, mert én Botond lettem volna, ha fiú lettem volna, a Marcell pedig azért, mert egy Marci változtatta meg az életem:) Ha lány akkor vagy Leona vagy Borbála lesz. A Leona azért mert szerintem nagyon szép különleges név, viszont kell hozzá a személyiség, ami "Leonássá" tesz. A Borbála pedig mert a Bori szerintem egyszerűen nagyon bájos:)

13L

2011. jan. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha lányunk lesz, Orsolya vagy Viktória lesz, ha fiúnk, akkor Olivér vagy Boldizsár :)
2011. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
87%
az én csemetéim megszülettek már, de azt a nevet kapták amit már 5-6 évvel azelőtt kiagyaltam. Brigitta és Máté. Fő szempont, h ne lehessen csúfolni, ne legyen a családban hasonló név, ne kötődjön a névhez negatív emlék és tapasztalat, illenie kell a vezeték névhez, és bibliai eredetű legyen. én ugyan nem vagyok egy nagy templomba járó, évi max 1-2 alkalom, de a kereszteléskor így nem kellett nevet változtatni. és ami a legfontosabb szempont, h a páromnak is tetszen. A Brigittát egyébként Bitta- ként használjuk.
2011. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
58%
Nekem Beviz a vezetéknevem ezért úgy döntöttünk hogy Elek-nek fogjuk hívni ha fiú lesz.Nyílván érthető hogy miért.
2011. jan. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%

Ha lány akkor Amanda vagy Vanessza. :) Ezek a kedvenceim.

Hát a fiún még nem nagyon gondolkoztam de talán a Bálint vagy a Kristóf. :)

15/L

2011. jan. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!