Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért kell hogy velem aludjon?

Miért kell hogy velem aludjon?

Figyelt kérdés
11 éves fiam fél egyedül aludni.Nem tudja miért de fél.Teljesen normális kiegyensúlyozott családban él. Próbáltuk már szépen és csúnyán is,babakorától ez a helyzet.Persze más előtt ne mondjam tehát:mégis tudja hogy ez nem helyes.Mindenem a gyerekem de hát a családi életem is megsínyli néha a dolgot...nagyobbik gyerekem aki lány,azzaal soha nem volt ilyen problémám.Valamit nagyon elrontottam volna?Persze már késő,de meddig lesz ez így?Remélem a barátnője és Ő, már nem velem alszik :)
2009. febr. 9. 15:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%

Ez így sehogy sem helyes. Két verziót tanácsolnék, remélem, valamelyik beválik. Elsőként: próbálj vele beszélni. Már nagy, tudja "mi a dörgés". Beszélj vele a félelmeiről. Próbáld meg, hogy nap közben aludjon csak a szobájában egyedül, majd este úgy, hogy nyitva hagyjátok az ajtót és végül fokozatosan magára lehet hagyni. Nem szabad megalázni, szégyenbe hozni, azzal csak ártasz, mint használsz. Fontos, hogy türelmes legyél és megértesd vele, hogy itt az ideje a külön alvásnak. A párod is legyen vele megértő. Esetleg szervezhetnek külön "férfias" programokat, amiket csak ketten csinálnak, de lehetőleg a fiú szobájában, hogy oldódjon és pozitív élmények társuljanak a szobához. Sakkozhatnak, közösen mozizhatnak, stb...

A másik megoldás, hogy pszichológus segítségét kéred, mert ahogy észreveszem, te is tisztában vagy a helyzet nem "normális" voltával.

Remélem, tudtam segíteni és megoldódik a helyzet.

2009. febr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi hogy ilyen bőven írtál a dolgról,de sajnos már ezt is próbáltuk.Átrendeztük hogy csak neki beszéltünk de annyit...minden volt már épp ezért vagyok ilyen tanácstalan.Pedig olyan életre való kis fickó,focizik nem visszahúzódó jól tanul, szeretik a fiúk, lányok stb...fel nem fogom!Nincs mit tenni várok,egyszer csak eljön az idő mikor átmegy,ezért pedig nem szeretném orvoshoz vinni.
2009. febr. 10. 11:57
 3/29 anonim ***** válasza:
45%

Nem kell ezzel várni, neki sem jó. Beszélni sem kell:megmondod, hogy vége a babakornak és kész. Beszéld meg vele. Szeretne valamit? Ha van valami álma, mondjátok meg neki, hogy megveszitek, vagy megteszitek, de az a kérés cserébe, hogy haggyon békén benneteket!

Kaphat még egy kis lámpát a szobába, ami egész éjjel ég, vagy egy tv-t.Esetleg tengerimalacot.

Aludhatna egy ideig a nővére szobájában.

Nem kell mindig a gyerek vágya teljesüljön. Most Ti következtek,mondd neki, hogy most 11 évig apával alszol, aztán majd visszatértek rá:)

Nem hiszem, hogy ez így az erotikának nagyon kedvezne otthon.

2009. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%

A pszichológus nem orvos, hanem társadalomtudománnyal foglalkozó szakember, a pszichiáterrel ellentétben. Egészséges embereknek ad lelki, életvezetési tanácsokat.

A nevelési tanácsadóban ingyenesen is fogadnak. Talán 2-3 beszélgetés feltárná a megoldást. ettől még nem lesz beteg. De elég rossz lesz, ha fél vagy egy év múlva a ti ágyatokban érik a kamaszodás testi jelei.Erotikus álmok pl.

Beszéljen az apja vele, mint férfi a férfival.!

2009. febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
77%

"neki beszéltünk de annyit...minden volt már"

szerintem ezért csinálja, ezért a kis plussz figyelemért. Nem lehet, hogy a nővére túl nagy okos ügyes stb. a szemében. Ezért a sok jóért, amit a fiútok tesz, ezért is foglalkoztok vele olyan sokat, mint az alvással kapcsolatban?

állítsátok le a könyörgést, meg az alvást is. kapjon egy polifomot a földre a szobátokba, ha fél, oda leheveredhet, és több szó ne essen erről.Se nézés, se megjegyzés(a háta mögöttse, megtudja) se sóhaj semmise. Szerintem két hét alatt megunja.

2009. febr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
szia. Én lány vagyok de Én is ilyen voltam.Nekem van kettő nagy testvérem,akikkel egy szobámban voltam,még éjszaka is.Amikor az nagyobbik férjhez ment,sokáig csak ketten voltunk a tesómmal,de amikor elment bulizni,mindig féltem elaludni,és alig vértam hazajöjjön.És amikor hajnalban megtapintottam,és ott volt,akkor megnyugodtam.De eljött az az idő is amikor ő elment a háztól.Na akkor én teljesen kikészültem,mert féltem egyedül.Sokáig átlopoztam anyuékhoz,de mindig megmondtam nekik,hogy én egyedül félek.És ezt ök megértették,és soha nem mondták hogy mennyjek át.Ők elég türelmesek voltak velem.Ma már elég felnőtt vagyok,és egyedül bitorlom a szobám,amit ugy megszoktam,hogy azt mondom,néha jobb egyedül,de már nem félek.Engem nem szoktattak,igy magamtól,ahogy nőttem.Most 22 leszek,és 5éve lesz hogy egyedül vagyok a szobámban.Ne erőltessétek,mert attól csak még jobban félni fog.
2009. febr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Hát nagyon jókat írtatok!!!!!!!! Tetszik mindegyik külön-külön is.Össze lehet rakosgatni belőle jó dolgokat,meg is próbálom,köszi nektek!!!!!!
2009. febr. 11. 11:11
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp az okot kel megszüntetni, mert ha nem is tudja megfogalmazni, valamitől fél.

Én sem alkalmaznék erőszakos megoldást, de psczichológus párti vagyok.

Ez nem betegség, ő nem orvos, de segíteni tud!

Fontold meg mindegyikőtök érdekében.

2009. febr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszi hogy ezt leírtad :)hasznos!
2009. febr. 12. 22:20
 10/29 anonim ***** válasza:
92%

Az én szüleim mikor megunták ezt apa eljátszotta a horkoló medvét, nem tudtam aludni így hát 2-3 óra színlelt horkolás után elaludtam és anyu átvitt az ágyamba. ez 1-2 hétig így ment és mivel tudtam mi fog este jönni magamtól tudtam ha aludni akarok 1 jót akkor a saját ágyamba kell mennem aludni.


Az meg hogy fél valamitől egy 11 éves gyerek akinek kiegyensúlyozott családja van sztem. hülyeség, csak annyira szeret titeket hogy veletek akar lenni mindíg.

2009. febr. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!