Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért alszok ennyit 19 évesen?...

Miért alszok ennyit 19 évesen? Bőv lent.

Figyelt kérdés
Iskolából hazaérek 1-2kor, 3ra már alszok kb 9ig, aztán 10től reggelig és így tovább. Már 1 hete, nincs erőm/időm is semmire, mitől lehet ez?
2011. máj. 24. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Fizikai oka elsősorban a túlzott megterhelés.Ha sportoló vagy,akkor azért.. ha nem vagy az,de mégis agyonhajszolod magad,akkor ezért.

Másik oka talán lehet a vérszegénység,vagy a fáradékonyság(egyik a másikból is fakadhat)-tehát fáradt vagy,mert vérszegény is.Vagy a vashiány is okozhat fáradtságot valamennyi részben.Tenni ez ellen Magne B6-tal lehet talán,meg a hétvégi bulizások kihagyásával.Próbál csak pénteken-szombaton-vasárnap sokat aludni és ezt két-három hétig ismételd.Nagyon ajánlom az alvás mennyiségének hátfőtől-péntekig lévő csökkentését.Ez belefér,és majd bepótlod.

Harmadrészt probléma az energiabevitel hiányossága.Sokkal több energia és kalóriadús ételt kellene enned.Az egészséges táplálkozás is számít.Koffeint ne vegyél a szervezetedbe.. koffein a kólában,kávéban van,ezek is okozhatnak alvászavarokat.Kieshetsz a bioritmusodból és aztán felborul minden,amit nehéz munka helyreállítani.

2011. máj. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi ez hasznos volt, szerintem a kóla okozhatja ezt, ami napi 2-3 liter nálam, megpróbálom csökkenteni.
2011. máj. 25. 11:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lenne egy fontos kérdésem, mert ezt 20 évesen én is tapasztalom/tam.

Hogy állsz a vitaminokkal? Zöldség, gyümölcs, esetleg multivit pezsgőtabletta?

2011. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elég minimális a változatos vitamin bevitel, viszont hagymát rengetegszer eszek.
2011. máj. 25. 15:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem enyhe vitaminhiányod van!

Sajnos én anyagilag sem bírnám, hogy mindennap háromszor gyümölcs/ zöldég.

A párom viszont kapott a gyárban védőitalnak Multivitaminos pezsgőtablettát. Isosportnak hívják. Ő speciel nem szereti, ezért én iszok belőle minden reggel.

Javaslom te is keress valami multivitamint, én is sokkal jobban vagyok, mióta iszom napi egyet.

20/l

2011. máj. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!