Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha metál zenét hallgat a...

Ha metál zenét hallgat a lányom és már úgy is öltözködik (fekete ruhák, piros kiegészítőkkel, fekete körömlakk és szemfesték) kell aggódnom?

Figyelt kérdés
Rossz társaságba fog keveredni? Mit szoktak csinálni az ilyen emberek?
2011. máj. 28. 20:27
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell aggódnod. Ebben a korban nagyon fontos a "csoporthoz tartozás", amit szeretnek külsőségekkel is kifejezni, fontos, hogy "megkülönböztessék magukat".


Ki fogja nőni.

2011. máj. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

17 éves vagyok és én is így öltözködöm bár én csak feketét hordok. Az én szüleim is aggódtak, hogy mi lesz belőlem meg hogy biztos inni meg drogozni fogok. Jó cigizek de nem iszok én nem drogozok. Nem járok rossz társaságba és az iskolába is jól teljesítek. Ez szerintem nevelés kérdése.


Remélem nem haragszol, hogy ilyen fiatalon válaszoltam.

17/L

2011. máj. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
81%
nem feltétlen. aki lady gagát hallgat sem megy ki nyers húsban és plüssbékában az utcára
2011. máj. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Én is rendes ember vagyok,pedig a mai napig fekete cuccokat hordok.:)Sőt metált is hallgatok,és alternatív zenét is.:)

Viccen kívül, a metálosok igen nagy százaléka rendes ember,és később sem fog elzülleni.De ha tiltod,akkor csakazértis csinálni fogja,és akkor már aggódhatsz.

2011. máj. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Ha elfogadod, nem "harcolsz ellene", ő is normális lesz, nem fog lázadni... Persze, bizonyos szinten az öltözködésével már ezt teszi, de inkább ez, minthogy rád b@ssza az ajtót, és a tudtod nélkül járjon el ide-oda.


Kezeld normális, felnőtt módjára a helyzetet. Ők sem mind drogosok, sőt! Ez csak sztereotípia, fogadd el ilyennek, előbb-utóbb kinövi - ha nem, akkor meg örülj, h nem tucatliba (finoman fogalmaztam).


Egyébként még mindig ezerszer inkább metál, mint a ribi Lady Gaga és tsai. :)

2011. máj. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj!

A húgom most 18 éves, 14 éves kora óta "rocker". Ez abban nyilvánul meg nála, hogy fekete ruhát hord, acélbetétes bakancsot (nyáron fekete tornacipőt), feketére sminkeli a szemét, a körmét is ilyenre lakkozza.

Gimibe jár, jól tanul, nem iszik, nem dohányzik, nem drogozik. Évente kb. 2-3-szor megy el koncertre a barátjával. A srác is rendes, hosszú a haja, gitározik, suliba jár. A legjobb barátnője nem "rocker", egy átlagos, nem bulizós kis csaj.

Húgomnál mi is aggódtunk, szerencsére már kezd nem csak fekete ruhát hordani. Hajlandó egy szürke gatyát is felvenni néha. :-) Talán lassan kinövi...

2011. máj. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Saját példát mondok:)

Én 21 éves lány vagyok. 15 éves korom óta hordok sötét ruhákat. Elsősorban a valahova tartozás jelképe nálam. Amikor felvettem ezt a stílust, és bekerültem egy ilyen közösségbe, akkor találtam meg azokat a barátokat, akikért a tűzbe is betenném a kezem (és fordítva). De soha nem drogoztam, nem vitt el a rendőr, nem voltam detoxban, nem mentem részegen haza.

21 éves vagyok, de bakancsot hordok, fekete ruhát, fagyöngyös karkötőket, olykor vékony láncot, egyszerre sok nyakláncot, fekete (szolid) sminket stb.

De

89%-os lett az magyar írásbeli érettségim (bizonyos okok miatt újra érettségizem két tantárgyból, a másik a töri aminek az eredményét még nem tudom), egyetemre jelentkeztem, pszichológiát fogok tanulni, a szüleim büszkék rám, zenekarom van, ahol jól érzem magam, nyaranta dolgozom, kiegyensúlyozott a szerelmemmel a kapcsolatom (aki szintén egyetemista), megbízható barátaim vannak stb.


vagyis pusztán azért, mert felvett egy stílust, még nem kell leírni:)

lehet, hogy idővel, kinövi, lehet h nem.

Abban kell reménykedni a szülőnek, hogy jó munkát végzett, jól nevelte fel. Ez határozza meg, hogy milyen társaságba kerül. A metál, rock stb. zenét hallgató emberek olykor igen összetartóak, mégha nem is ismerik egymást (egy fesztiválon egy fiatal lány rosszul lett és heten -aki előtte nem is ismertük egymást- a menedék sátorban ápoltuk, vizet, vizes törölközőt, gyógyszert hoztunk neki, beszéltünk a szüleivel stb.) reménykedni kell, hogy ebbe a közösségbe fog tartozni, és nem a myvip-iwiw-facbook divatmajmok közé:)

2011. máj. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
90%

Magyaráz már meg neked, hogy mégis mi a pék tökéért kéne aggódnod ?

Azt hiszed, hogy mások vérét isszák, meg állatokat áldoznak ? Nagy tévedésben élsz.

Hagyjad azt a szegény lányt a búsba.

Fel tudnak idegelni ezek a kérdések...

2011. máj. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Én -és úgy vettem észre mások is- tartanak az ilyen emberektől. Javítsatok ki, ha tévedek, de mintha több lenne az agresszió bennük. Én tényleg úgy érzem. Lehet csak előítélet.

Kedves utolsó!

Azt szeretném kérdezni, hogy a kereszt, vér, temető fekete madarak mit jelképeznek az ilyen zene kedvelők számára?

Google-ba nem találtam választ, és meg szeretném érteni a gondolkozását. Eddig nem szóltam neki érte, nem is szeretnék, csak tudni, hogy mit jelentenek ezek.

2011. máj. 28. 22:42
 10/33 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:38


Előző hozzászólásomban leírtam, miért aggódok.

2011. máj. 28. 22:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!