Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A "Jaj szegénynek nem volt...

A "Jaj szegénynek nem volt gyerekszobája" lesajnáló kifejezésnek mi az igazi jelentése?

Figyelt kérdés
miért lehet valaki hülye ha nem volt gyerekszobája?
2011. júl. 12. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem a hülyékre használják ezt a kifejezést, hanem azokra, akik nem tudják mi az illem.

Régi időkben nagy kiváltság volt, ha egy gyereknek külön szobája volt. Általában külön nevelőnőre is futotta, akik illemet is tanítottak.

Ergo, aki nem tanult illemet, annak valószínűleg gyerekszobája sem volt.

Innen ered.

2011. júl. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

egyszer egy tanárom ezt mondta nekem, és elkezdtem bőgni

mert tényleg depressziós lettem, és szorongok egész nap mert nincs gyerekszobám, hanem egy szobában élek a szüleimmel és a tesómmal. egy csomószor ott dugtak mellettünk, nem tudtam öltözni, masztizni, telefonálni, semmit, úgy hogy ne legyenek ott :/

jah ez off am bocsi csak kijött :)

2011. júl. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

nem hülye. csak nem éppen,jó dolog ha egy gyermeknek egy szobában kell élnie a szüleivel. mamámmal élek,elég fiatalos,vele vagyok 1szobában sőt 1 ágyban. nem zavar,mert egyedül el sem tudnék aludni...(sajnos félek a sötétben..:/)

12/L


előttem lévő:szörnyű lehetett, azért annyit tehettek volna a szüleid,hogy nem melletetek szeretkeznek...

2011. júl. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Tényleg csak annyit jelent, hogy nem tudja az illemet. Az anyagi helyzethez, vagy hogy tényleg egy szobában élt-e a szülőkkel semmi köze.
2011. júl. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Előzőnek igaza van, nem konkrétan a saját szobára vonatkozik, hanem hogy nem tanult meg rendesen viselkedni. Attól még nem hülye valaki, csak mondjuk a szülei nem tanították meg neki az alapvető viselkedési normákat.
2011. júl. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2%
az, hogy kuss korcs!
2011. júl. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
37%

Utolsó hozzászólónak: miért "kuss, korcs!"

??? Miért korcs? Ez kicsit durva, nem gondolod?

2011. aug. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mar regi a kérdés de nem csak ezt jelenti hanem hogy még gyerekes vágyai vannak az illetőnek azaz még éretlen és nem érett meg arra a szintre mint ami fizikailag valójában
2019. szept. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!