Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért lesznek a 13-16 évesek...

Miért lesznek a 13-16 évesek visszahúzodóak, agreszívek, akaratosak?

Figyelt kérdés

a nővérem 15 éves lesz augusztusban.mióta elérte a kamaszkort szinte minden apróságon el kezd dühöngeni,hiztizni és sehogy sem lehet leállítani.ha elkezd vele kiabálni valaki akkor akkor vissza beszél és csak még jobban dühös lesz és idióta.szép szóval nem lehet olyankor hozzá szólni mert akkor meg sem hallgatja az embert.álltalában ha ilyen van akkor a végén mindenkinek leordítja a fejét hogy (szó szerint idézek):miért mindig engem kell csesztetni mindenért!!!

mit lehet tenni az ilyen dühkitörések ellen???


2008. márc. 6. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert kamaszodik.


Próbáld meg minél inkább szeretni és megérteni.

2008. márc. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ilyen voltam én is ennyi idősen, és szó szerint én is ezt mondtam, hogy miért engem kell csesztetni mindenért. Majd elmúlik, a kamaszok általában ilyenek.
2008. márc. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok ebben a korszakban. Hagyd őt lógva, amíg lenyugszik, így úgysem lehet vele egy értelmes szót sem váltani :D Majd kinővi... :P
2008. márc. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A hormonok működnek, ilyenkor néha "szürke köd" száll az ember fejére. A legjobb megoldás a feltétel nélküli szeretet, és hogy ezt mutasd is ki felé. A kamaszok általában küzdenek egyfajta "engem senki sem szeret, senki sem ért meg"-érzéssel, amit persze idővel kinőnek majd. Addig is próbáld meg elfogadni a viselkedését! :)
2008. máj. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak rólam beszélnél. :) Erről a hormonok tehetnek és igazán ellene tenni nem lehet. Valamikor vége lesz, és te is ilyen leszel majd. Ilyenkor egyszerűen békén kell kicsit hagyni, úgyis lenyugszik.
2008. jún. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
mert szar nevelést kaptak
2008. jún. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Én is pont ebbe szenvedek, csak én lassan 18 leszek.Hát nekem eléggé kitolódott ez az időszak.Én 14 éves korom óta vagyok ilyen, és nem akar elmúlani.
2008. jún. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
29%

Miért?! A sok szar amit ont a tévé, média attól van, félre vannak nevelve. Mindenkinek azt sugallja az a szar doboz, hogy legyen önmaga, valósítsa meg önmagát, álljon ki az igazáért, legyen igaza! Ezeket persze nem mondják ki, apró dolgokkal sugallják hogy vásárolj, ez a viselkedés csak "melléktermék" . Persze miért is ne lenne ilyen, már kiment a pofontos a divatból... Nem modnom hogy verni kell a kamaszt, nem kell. De tudatni kell vele hogy ha hisztis agresszív erőszakos akkor jól megjárja.

Azért kell cseszegetni ami jogos.


Mindenkinek megvan a módszere: ismerősöm fia (18) nem volt hajlandó rendet tartani maga körül, nagyon durva disznóólban élt... Nem is kell mondanom akkor már évek óta könyörgött neki anyukája hogy hadd takarítson leglább ő ki mert annyira gáz már a szitu.. Nem engedte. Az anya bepipult, lefényképezte majd a következő családi összejövetelen "elbüszkélkedett" a képpel, hogy így néz ki akár élőben meg lehet nézni egy emelettel feljebb.

Azóta a földről lehet enni a gyerek szobájában.

2008. dec. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
71%
Ja, szal videózd le amikor kiakattan, majd játszd vissza neki és azt is vedd fel ahogy visszajátszod és azt is mutasd meg neki!
2008. dec. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyanilyen vagyok,minden miatt kiabálok,pedig sokszor a kiabálás helyett sírni lenne kedvem... szerintem ő is csak azt szeretné kimutatni ezzel,hogy elég nagy már,nem kell irányítani,stb..nekem nagyon jó lenne,ha a szüleim többet beszélgetnének és foglalkoznának velem.ezt sokan nem is veszik észre,hogy ez a gyereküknek nem elég szeretet,amit adnak neki,vagy szeretne többet beszélgetni velük,szeretné,ha jobban megértenének és érezné,h bármiben számíthat rájuk...mert én pl.az ilyen kiabálásokkal "lázadok" az ellen,hogy úgy érzem,senki sem ért meg és nem szeretnek:(.szerintem beszélgessetek vele nagyon sokat,h érezze,mellette álltok,és megnyugodjon:)
2009. máj. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!