Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Gimnázium első oszt. -ba megy...

Gimnázium első oszt. -ba megy egy ismerősünk (lány). Szülinapjára könyvet vennék, mit javasoltok? Olyat amit használhat majd. Konkrét ötlet?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 15:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Anélkül, hogy bármi mást is tudnánk a lányról? Max. könyvutalványt tudok javasolni.
2011. aug. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
Nem jó szülinapra praktikus ajándékot venni. Inkább olyat vegyetek, amit szeret. Nem kell, hogy a suliba tudja használni, csak érdekelje, és majd sulin kívül olvassa. Nem is muszáj könyv, bármi lehet, amit szeret.
2011. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Legyen szíves olyan válaszoljon, aki szokott a tankönyveken kívül (???) olvasni mást is és ajánlana könyvet amit egy elsős gimnazista szívesen olvas. (Tipikus 15 éves lány, laza, bulizós, modern táncot tanul stb.)
2011. aug. 24. 15:46
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szent Johanna Gimi, szerintem nagyon jó, és ha nem ijed meg attól milyen vastag(tehát szeret olvasni), tuti tetszeni fog neki.

Ha nem szeret olvasni, csak te mindenképp könyvet akarsz neki adni akkor valami vékonyabbat válassz pl. Katherine Applegate: szívzűrök sorozat, első része azt hiszem a Zoey görbe utakon, vagy valami ilyesmi könyv(van egy olyan sorozat is hogy 16 leszek, de azt nem olvastam, nem tudom milyen, de az az osztálytársam is elolvasta aki amúgy nem szeret olvasni.

De vehetsz még krimit is(Agatha Christie: Gyilkosság az Orient Expressen, Tíz kicsi néger), vagy 'pöttyös könyvet', pl. Bezzeg az én időmben, Feladó fekete szivárvány vagy Szabó Magda: Abigél, Születésnap, Álarcosbál, ezek kicsit olyan "klasszikusok", régebben íródtak, régebbi időkről, tehát nem úgy mint pl. a Szent Johanna Gimi, ami mintha most történne(és most is írja az írónő, holnap adják ki az 5. részét), vagy Sohonyai Edit: Le a csajokkal, avagy kinek kell a szerelem? is jó(és ennek folytatásai: Le a pasikkal, avagy velem nem stimmel valami?, Mocsok Csillag), ez megint a mai életben játszódó kategória. Régebben íródott még Lucy L. Montgomery: Anne sorozata(az első:Anne otthonra talál)

Vagy esetleg könyvutalvány ha nem tudsz dönteni, vagy kérdezz meg a boltban egy eladót.

Egyébként szerintem a Szent Johanna Gimi legyen:):)

14L

2011. aug. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy tipp, ha van valami kedvenc együttese, akkor biztos van valami "fan" könyv ami róluk szól, esetleg ők írták. Ez lehet tetszene neki. Vagy esetleg valami kalandregény?
2011. aug. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem se praktikus könyvet vegyetek, hanem valami szórakoztatót. Pl

Douglas Adams: Galaxis útikalauz stopposoknak

2011. aug. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A nővérem húga

Csipkeolvasó

Nem tudom most, hogy ki írta őket, de nagyon jó regények és a borítójuk se ronda ami egy ajándéknál fontos :)

2011. aug. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

a vorospottyos konyveeket biztos imadni fogja. nem egy oktato stilusu konyv de semmi rossz nincs benne es az a tipikus falnivalo mindegyik. pont egy 14 eves lanynak


16/L

2011. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szent Johanna Gimi minden mennyiségben(1-5)

Én karácsonyra kaptam az első kötetet és 20 oldan után rajongó lettem. (:

2011. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

15/L vagyok és szerintem ezek jók egy tininek:

Alkonyat (minden része), Harry Potterek és a hasonló most "divatos" dolgok. Amúgy jól át kell gondolni, mert ha nem szereti akkor csak a polcon lesz porfogó és nem is fog neki örülni. Ha nekem vennék, én örülnék ha megkérdeznék (a meglepetésnek annyi, de legalább örül), és ha valami sulis dolgot kapnék tuti kiborulnék. Gimi elsőben nagyon sok a tanulás, alig van szabadidő nehogy még akkor is valami tudományos vagy ismeretterjesztő cuccot olvassak... Ez csak az én véleményem, persze mindenki más.

2011. aug. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!