Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy csináljam? Hogy osszam...

Hogy csináljam? Hogy osszam be az időmet? Már előre kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, idén leszek 8. osztályos. Mióta az eszemet tudom, mindenben a maximumot várom el magamtól, és ez így van a tanulásban is. Általában 4, 5-4, 8 között mozog a félévi, és az évvégi átlagom, pedig elég sokat tanulok. Különórák közül angolra és hittanra járok heti két alkalommal. Mielőtt valaki félreértené, nem a szüleim miatt lettem maximalista, mert anyukám sokszor mondja, hogy már fejezzem be a tanulást este 8-kor, de sajnos nem bízom eléggé magamban, illetve abban, hogy jól, illetve kitűnően tudom az anyagot. Ezért szeretném a segítségeteket kérni, hogy legyetek szívesek leírni, min változtassak, és hogy tanuljak, hogy ne délután 2-től estig üljek a tankönyvek fölött? Ha gondoljátok, saját tanulási módszereitekről is mesélhettek! :)
2011. aug. 25. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

csinálj egy táblázatot jó nagyot írd rá a hét napjait és mindegyik naphoz írd oda amiből írtok mondjuk kedd van pénteken írok akkor majd csütörtökön megtanulom azt és akkor kedden azt tanulod amiből holnap írtok vagy minden nap egy kicsit

remélem érthető voltam :)

2011. aug. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én is maximalista vagyok :)

de ne vidd túlzásba.

nem kell mindent tökéletesen tudni.

kötekedni fognak veled,hogy stréber.

a barátaid csak azért lesznek azok,hogy a házit add oda.

az milyen diák akinek legalább egy rossz jegye nincs?

szerintem menj haza a suliból egyél,fogj neki tanulni két három óra allatt próbáld elintézni aztán pedig gép és frisslevegő :DD

2011. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyáltalán nem baj, hogy maximalista vagy, csak az gond, hogy ennyit kell tanulnod hozzá. Ha most végig kell tanulnod a délutánokat, mi lesz később, gimiben, fősulin? A tanulási módszereddel lehet baj, illetve azzal, hogy már nem fog az agyad, mert mást se csinálsz, mint otthon ülsz.

Naponta fontos lenne legalább 1, inkább 2 órát mozognod, sportolnod! Ez megnöveli a szellemi teljesítőképességgedet is. Tanuláskor pedig valószínűleg magolsz, ami nem ad biztos, előhívható tudást. Az én módszerem az volt (4,5-5,0! átlagaim voltak főiskolán) hogy hangosan elolvastam az anyagot, majd már mondtam is vissza a saját szavaimmal. A másik, ami jól működik, hogy elolvasod az anyagot és memorizálod a kulcskifejezéseket, azokhoz könnyű kötni a "rizsát", nem kell különösebben tanulni. Érdemes összefüggéseiben nézni minden anyagot, megérteni a leckék lényegét, akkor nagyon könnyű magadévá is tenni. A hangosan tanulás sokaknak segít, próbáld ki, neked is jó-e. Általában a hangosan kimondott dolog könnyebben rögzül.

Sok sikert!

2011. aug. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Én is teljesen ugyanilyen vagyok. Ha gondolod MSN címet cserélhetünk vagy ilyesmi és hátha együtt kiokoskodunk valamit. Dobj egy privit ha beszélni szeretnél.

Szintén 14 éves leendő 8.-os lány.

2011. aug. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
sose tanultam sokat, max napi 30 perc. 1 dologra figyelj: ha szerdán írtok föciből akkor, ne kedden tanulj rá 6 órát, hanem inkább hétfőn 2-őt, szerdán meg 20 perc alatt átismétled. Tehát hagyd, hogy "leülepedjen" a fejedben az anyag. remélem beválik. 14/f
2011. aug. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elözövel. Tavaly javítanom kellett föciböl és bioszból, mert rengeteg volt az anyag, és nekem ez a módszer vált be. Sokkal könnyebben megtanultam az anyagot, mert nem rettegtem attól, hogy nem lesz idöm megtanulni, másnap meg csak felmondtam kétszer, és kész. Az írásbeliket mindig elözö nap csináltam meg. Én tavaly, 8.-ban így lettem kitünö. Nekem is voltak az idövel gondjaim, de tavaly kénytelen vótam más módszerrel tanulni, hogy a felvételire is legyen idöm, és nekem ez be is jött. Azt is ajánlom, hogy hétvégén, ha tudod, hogy következö héten írtok valamiböl, akkor tanuld meg. Tanulási módszert nem tudok ajánlani, neked kell megtapasztalni, hogy könnyebb. Van, aki vizuális típus, van, aki hangosan olvasva tanul stb.
2011. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!