Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikre jártatok, miket fogtok...

Mikre jártatok, miket fogtok csinálni szabadidőtökben, ha elkezdődik a suli?

Figyelt kérdés
Sportra,zenére vagy sulis elfoglaltságokra gondolok.(énekkar,színjátszó..stb.)Mióta csináljátok az adott dolgot/dolgokat?Szeretitek?
2011. aug. 28. 15:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát túl sok időm nem lesz, mert felvételi, előkészítők sora(suliban, gimiben), tanulni is kell, meg matekra járok külön. Abban a minimális szabadidőmben zongorázok hatodiktól, nem nagyon szeretem, és most lesz fotózás szakkör azt fogom szeretni szerintem.

13L

2011. aug. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Lesz elég időm, mert az eddigi években is hozzá tudtam igazítani a tanulást a különórákhoz. Balettozok 6. éve, ju-jitsuzok 7. éve, lovagolok másfél éve és színjátszóra járok 1 éve. Nem nehéz beosztanom az időmet, mert hétfőtől csütörtökig napi 1 különórám van, pénteken van a színjátszó és a lovaglás, a tanulással mindig megvagyok nagyon hamar, viszont a péntek estémet nem azzal szoktam tölteni. :) A ju-jitsut nem szeretem egyedül, mert az kötelező, táncon meg a társaság nagy részét nem szeretem.
2011. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hello!

Én most leszek 8.-os. Nem tudom mennyi szabadidőm lesz. Járni fogok külön matekra (ha a tanár elvállal) mert az nagyon nem megy és ugye felvételi tárgy -.-" Felvételi előkészítőkre is fogok járni (a suliban és a gimiben) és angol középfokú nyelvvizsgára készülök, ami heti egy angol külön órát jelent és mindennapos angol gyakorlást. Szeretném folytatni az aikidót, ha belefér az időmbe.

14/L

2011. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Eddig jártam zeneiskolába (8 évig), de tavaly/idén voltam végzős, a vizsgákat sikeresen leraktam, úgyhogy szeptembertől már nem kell járnom.

Szóval sulin kívül most már csak jazz balettre fogok járni, amit önszántamból csinálok. Ezenkívül lesz még kötelező külön hittan, aminek szokásszerint kb negyedére elmegyek, a többit pedig inkább kihagyom. :d Aztán majd valamikor március felé elkezdek majd rendesen járni (nagyjából) mert azért mégiscsak bérmálkozni fogok. Ez hetente 1x lesz.

Lesz még informatika, szintén hetente 1x. Erre muszáj elmennem, különben igazolatlan óra. Pedig nem is csinálunk egész órán semmit, csak netezünk.

+még sulis énekkar. Eddig ez is hetente 1x volt, 0. órában, de most elmegy a tanárnő szülésszabadságra, és mást kapunk helyette, úgyhogy nem tudom, hogy lesz...

Nem olyan megterhelőek szerintem. Tanulni bőven tudok mellette, főleg, hogy alig szoktam.

Remélem idén nyugisabb lesz az évem, és többet bírok pihenni. Utoljára. Utána középsuli, és jajj...


14/L

2011. aug. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Járok táncra, 11 éve,nagyon szeretem és minden nap van edzés.

Járok magán angolra, a középfokú miatt idén heti 2× fogok járni, szeretem az angolt nagyon csak most izgulok:D

Járok futni,a kutyám miatt 2 naponta muszáj mennünk ,minimum...

Járok festészetre(szakkör) imádom:) ezt álltalában heti 3× van,de van,hogy megyek pluszba


De ezek mellett még sok minden érdekel például a fotózás meg a kutyák kiképzése és a divattervezés de ezeken kivül is vannak még dolgok..és ezekre nem járok külön csak kutyaiskolába minden szombaton 10-1 óráig.


Szeretem,hogy pörgős az életem,főleg,hogy bejárós is vagyok így mindig sietek valahova állt itthon házit megrom buszon meg megtanulok így mindenre jut időm,igen még barátokra és lazulásra is,minden csak hozzáállás kérdése és akaraté..:D

16L


És te kérdező miket csinálsz?

2011. aug. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most volt szakirányválasztás, az órarendem így fog kinézni a következő tanévben: 21 óra alap (az alap tantárgyak:matek, magyar, töri, idegennyelv, rajz, tesi, választott tantárgy - ez informatika vagy földrajz), 3+4 óra a szakirány (nekem 4 óra üzleti gazdaságtan és 3 óra tanirodaigyakorlat), valamint 2 óra matek fakt. Tehát heti 30 órám lesz, a maximum 31 lenne.

A matekkal néha vannak gondjaim, ezért mentem faktra, mert nálunk fakton még jobban begyakoroljuk a példákat, ha a sima tantervi példák mennek, akkor átnézünk nehezebb példákat, érettségire készülünk stb.

Mellette hetente 1x vagy 2x lesz kéziedzésem, ami általában 1,5 óra (van, hogy csak egy). Versenyekre is szoktunk járni.

Ezenkívül más iskolai programom nem lesz, ha iskolai ünnepségen kell szerepelni, elvállalom, ha egyéb dolgokban kell segíteni a suliban, és tudok, akkor segítek. Tavasszal pl. virágokat, kis bokrokat ültettünk az iskolaudvarra, de a május végi nagy viharok után pl. amikor nem volt tanárnő a helyettesítő tanárral lementünk és segítettünk a karbantartónak rendet rakni az udvaron (a faágakat egy helyre gyűjtöttük, a szemetet felszedtük stb.).


Ezenkívül itthon tanulok, naponta átlag kb. 1,5-2,5 óra (van, amikor csak 1-1,5 órát, vagy amikor 2-3 órát is), plussz a szobámat rendben tartom, tornázom és a háztartásban segítek.

De így is van időm lazítani, ha már nagyon fáradt vagyok, szoktam olyan napot tartani, hogy hétvégén (vagy szombaton vagy vasárnap) később kelek egy kicsit (9 körül), reggeli közben mesét nézek, ilyenkor újra kisgyereknek érzem magam:))

16/L

2011. aug. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Fú,hát látom Ti sem unatkoztok soha:) Köszönöm szépen a válaszokat!

Én zenesuliba járok hegedűre,plusz szolfézsból most van az utolsó évem.Suliban énekkarra járok,a többi szabadidőmben pedig úszni,vagy röpizni szeretnék menni.

2011. aug. 28. 19:21
 8/17 A kérdező kommentje:

Meg persze otthon is segítek,és matekszakkörre kötelező lesz mennem,de ez benne lesz az órarendben.

Tök jó dolog szerintem,hogy azért a kamaszok nagyrésze be tudja osztani az idejét,és nemcsak egész délután a lustulás meg gépezés megy(jó,néha azért ezek is kellenek..:)),hanem értelmes elfoglaltságok.(:

2011. aug. 28. 19:31
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Felvételi előkészítők,zongora és fuvola(a zongora magántanárnál)+szolfész,angol nyelvvizsga felkészítő,francia különóra,tenisz,kézilabda,úszás.

Szabadidőmben(már ha lesz xD) szerintem a barátommal leszek vagy valamelyik pláza közepén :D


14L

2011. aug. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

20:10 vagyok

Az lemaradt,hogy szeretem-e őket meg hogy mióta csinálom.

-Fuvola(szolfézsal együt..):ezt 6 éves korom óta tanulom,bár a szolfézst gyűlölöm,de az alapvizsgám megvan belőle.

-Zongora:8 évesen kezdtem,azért magántanárnál,mert a zeneiskola csak egy hangszert enged tanulni

-Angolóra:9 éves korom óta járok magántanárhoz,jelenleg a középfokúra készülök,utána a felsőre.Nem annyira szeretem,de kibírható.

-Francia:ezt idén kezdem,szóval még nem tudom :D

-Tenisz:A tanárom elég perverz,de azért elviselem.6 éves korom óta járok.

-Kézi:A tanár itt is brutál,de oda a társaság miatt szeretek járni,2 éve kezdtem el.

-Úszás:5 éves korom óta járok úszni,bár volt egy év,amit kihagytam.Szeretem,de van,amikor utálom.

2011. aug. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!