Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért az önpusztítás jelenti...

Miért az önpusztítás jelenti a lázadást a fiataloknak?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 29. 02:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nekem mások pusztítása jelentette a lázadást...

Bár én szerintem sosem lázadtam igazán, inkább csak öntudatos voltam és akaratos, de ez máig megmaradt.

2009. ápr. 29. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%

szia. én is vagdosom magam, mert igy adom le azt a fájdalmat ami felgyülemlett bennem. nincs senki, aki megértene, akinek elmondhatom, és igy megszabadulok tőle. általában ezért csinálják, de van aki divatozik vele sajnos... engem pl megnyugtat, 13 éves korom óta vagdosom a kezeimet.

16 éves lány voltam.

2009. ápr. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Én főleg italra, drogra stb gondoltam de amit írsz az is beletartozik kicsit az önpusztításba. Mellesleg, (ha szabad a kérdezőnek tanácsot adni) talán kereshetnél más dolgot, ami megnyugtat, sok ilyen dolog van az életben, ami nem káros, igaz mindenkinek magának kell rátalálni, hogy neki mi a jó.

Szomorú, hogy manapság rengeteg fiatal fordul a különféle önpusztító módszerek felé ráadásul legtöbbször nem is ők tehetnek arról a szorongásról, ami elől menekülnek hanem a külvilág. A felnőttek gyakran csak felsóhajtanak:"Ez a mai fiatalság!!" Pedig a mai fiatalaokat a mai felnőttek nevelték fel, nem kis szerepük van abban ,hogy a fiatalok ilyenek.

2009. ápr. 30. 17:35
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

1. vagyok

Egyetértek veled, kérdező.


Sokat gondolkodtam, de én sem értem miért kell inni, drogozni, cigarettázni stb. ész nélkül a fiataloknak.

Én még mondhatni beletartozok ebbe így 19 évesen, de igazából mindig ilyen voltam, évekkel ezelőtt is, azért merek így hozzászólni a témához.

Szüleim nem foglalkoztak velem sokat, most is alig tudnak rólam valamit, mégis rendes ember lettem úgy érzem, felelősségteljes vagyok (fogalmam sincs kitől tanultam...).

Tudom meddig mehetek el egy-egy buli alkalmával az italozással meg egyebekkel. Lehet lazítani így is bőven, sőt még haza is tudok jönni magamtól és nem rabolnak ki és erőszakolnak meg útközben vagy 5en...

Cigizni nem tudom miért kell amikor tönkreteszi magát vele az ember. Én is bánom, hogy párszor beleszívtam...

És azt sem értem miért attól menő valaki, hogy sörösüveg lóg a kezéből 14-16 évesen. Én sosem szaladgáltam piás üvegekkel mégis tiszteltek és kedveltek az emberek - a discoban is a bulizósabbak.

Sokször kínáltak sörrel de visszautasítottam mert nem szeretem. Mégse röhögtek ki egyszer sem, és sosem éreztem "cikinek". Nem kell és kész, kit érdekel?!


Néha úgy érzem magam mintha 60 éves lennék és csak nézem a mai fiatalokat. Nem tudom, én se voltam semmi, annyi hülyeséget csináltam de ennyire nem voltam beképzelt és nem hittem azt, hogy enyém a világ. (Csak időnként egy pár napra :))

2009. ápr. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)

Amúgy szerintem a médiának is nagyon nagy szerepe van abban, hogy a fiatalok mit tartanak jónak, "menőnek". Ha megnézel 10 népszerű, amerikai filmet szerintem 8-9-ben isznak, egy-kettőben drog is van, mindegyik tele van káromkodással, az erőszakról már nem is beszélve.

Kérdés, hogy a fiatalok (tisztelet a kivételnek) miért fogadják el ezeket a mintákat, miért nem tudják azt mondani, hogy ez nekik nem tetszik, ők nem akarnak ilyenek lenni. Miért azzal a stílussal lázadnak, AMI ELLEN kellene lázadni? Lenézik a régi világot, a szüleik életmódját még akkor is ha abban több az érték mint ebben az új kaotikus világban. És vajon ők majd milyen gyerekeket nevelnek?

2009. ápr. 30. 19:45
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

Én is vagdosom magam. Nagyjából fél éve. Én is a második válaszolóhoz hasonlóan, így adom ki a fájdalmam, a feszültséget. Senki sincs, aki megértene vagy érdekelné a problémám. A szüleimnek se tűnt fel, h vágom magam, túl elfoglaltak ahhoz. Tudom, hogy nem megoldás, de így valamivel mégis jobb.

Viszont a cigi, pia, drog egyáltalán nem izgat. A cigit próbáltam, de nem fogott meg, a másik kettőt nem, de nem is vágyok rá túlzottan. Elég szánalmas, mikor a korombeliek full részegek vagy lóg a szájukból a cigi. Nem vagyok öreg, 14 vagyok, de nem értem, mi a jó benne? Nem tetszik egyik sem, taszít. És ha tönkre szeretnék tenni magukat teljesen, akkor hajrá. Én divatból nem fogok csatlakozni hozzájuk.

14/l

2009. máj. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én zenét hallgatok,leginkább füles be nagy hangerő.Én így vezetem le a felgyülemlő feszültséget,énekelek,sírok miközben zenét hallgatok.Néha iszok is,de mindig otthon és mértékkel,pedig tegnap is olyan szivesen koccintottam volna még1x keresztapámmal,de nem tettem.Általában ha iszok,martinit,vodka+narancsot fehérbort vagy pezsgőt iszok...(: Jólesik...:P

biztos sokan azt gondolják,hogy "vagány" vagyok ezzel,de rohadtul nem.Mégpedig azért,mert én nem járok ki bulizni,nem rúgok be kb havonta és nem cigizek.Inni is csak nagyon ritkán iszok...

14/L

2009. máj. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
a 2. vagyok és igen, én is cigizek néha iszok is. cigire rászoktam, és nem tudok leállni róla, tudom, hogy pusztitom magam vele. alkoholt ritkán iszok, ünnepeken, bulikon csak. drogok nem érdekelnek, nincs semmi értelme. nem vagyok emo-s, de nem látok kiutat máshogy. szüleim nem nagyon foglalkoztak sem velem sem a hegekkel...
2009. máj. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Az önpusztításnak sok oka lehet,ilyen fiatal korban még keresik önmagukat,és nagyon könnyen befolyásolhatóak.Az oka tehát lehet családi problémák,rossz körülmények,túl sok elváraás,És persze a társaság,mert ha a baráti társaságban ez a menő akkor kipróblja,mert fél hogy kiközösítik vagy csúfolni fogják :( .Az osztályomban elég sokan cigiznek,azt mondják azért mert így vezetik le a napi feszültséget,és már hozzászoktak,elég szomorú hogy ilyen sok fiatal cigizik és/vagy iszik.Én is kamasz vagyok de sose próbáltam ki a cigit vagy a drogot,alkoholt se iszom,persze nem nézem le azokat akik csinálják,de én nem próbálnám ki az biztos,nekem más fajta problémákkal kell megküzdenem,egy életen át,jelenleg nem látok kiutat belőle.Egyszer talán sikerül :P

16 éves lány

2009. máj. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a rohanó világba az emberek nem figyelnek egymásra. Apukáknak meg anyukáknak is reggeltől estig gürizniük kell, hogy meg tudjanak adni a gyermeküknek mindent és közben észre sem veszik, hogy a legfontosabb dolgot nem adják meg nekik a törődést és a figyelmet. Általában a barátok miatt kezdenek el drogozni, inni stb szerintem. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Én is belekeveredtem olyan társaságba ahol drogoztak, nem kemény drogokat használtak szerencsére mert lehet, hogy akkor most nem ülnék itt. Minden esetre sokat számít, hogy az ember kikkel barátkozik. Én szerencsés voltam és hamar rájöttem, hogy ez nem megoldás a gondjaimra. Ha bármi problémám van akkor azt magamnak kell megoldanom és magamban kell lerendeznem. Én mindig arra törekszem, hogy minél boldogabbak legyen a körülöttem lévők és én is és ez többnyire sikerül is. Mert ha belegondolok abba, hogy vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben lévők akkor rájövök, hogy amit én problémának gondoltam az ahhoz képest semmi. Sokan sajnálják magukat, ami könnyebb mint szembenézni a problémákkal. Én is sajnáltam magam mert anyukám meghalt 4 éves koromban, mert apám nem törödött velem és szinte kisemmizett. De rájöttem, hogy boldog lehetek azért, hogy a nagyszüleim felneveltek szeretettben és mindent biztosítottak és megadtak nekem amit csak tudtak.
2009. máj. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!