Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan érhető el, hogy a...

Hogyan érhető el, hogy a kamaszfiaim olvassanak?

Figyelt kérdés
2007. júl. 17. 14:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%

húzd ki a számítógépet, tv-t, videót, zárd rájuk az ajtót egy szobában, ahol csak ők vannak, meg a könyvek :D

nézz körül a könyvtárban, hátha találsz a kortárs (a nagy klasszikusokkal áltban ki lehet őket zavarni a világból), nem vaskos! szórakoztató könyvet, ami leköti őket, vagy filmek könyváltozatával is kísérletezhetsz-én kamaszként sci-fi rajongó voltam, a Bolygó neve halál könyvben is jó

(a Harry Potter is milyen vastag, mégis bebolondította a népet)

a gyerekek áltban nem olvasni nem szeretnek, csak az iskolai kötelezőktől van herótjuk, nem a koruknak és a korunknak (XXI. sz.) megfelelő könyvekkel traktálják őket, csoda, ha utálják?

2007. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk például úgy kezdődött, hogy fiam előtt egy barátommal hosszasan idéztük fel a poénokat diákkorunk Rejtő-regényeiből, majd a beszélgetés harmadik résztvevője is bekapcsolódott ahumoros idézeteivel. Egyszer csak fogyni kezdtek a polcról a Rejtő-kötetek. A fiam rászokott a könyvekre, ma is rendszeresen olvas népszerű történelmi könyveket.
2007. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az irodalomtanárral, hogy mit ajánl korra és nemre való tekintettel! Nézz körül a könyvtárban, biztosan a könyvtáros is tud ajánlani valamit. Ügyelj rá, hogy ne tukmáld őket nagyon, mert annál kevésbé fog sikerülni az olvasóvá nevelés. Olvass fel részletet, amit a legizgalmasabb résznél fejezz be, majd hagyd hozzáférhető helyen a könyvet! Elsőre lehet, hogy novellákkal könnyebben kibékülnének, mint regényekkel. Fontos, hogy finoman próbálkozz, fokozatosan!
2007. júl. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell találnod a fiaid érdeklődését vmilyen téma iránt.

Ha megtalálod a hozzá illő könyvet is nyert ügyed van.

2007. szept. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

én mindig is utáltam olvasni mert nem tetszett az amiről szolnak!

de a harry potter nekem csucs volt lesem birtam tenni, akkor jöttem rá hogy nem olvasni utálok hanem a legtöbb irot akik unalmas könyveket irnak. :)

2007. nov. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
én meg a tesóim (meg 1 csomóan az osztályban) darren shant olvasunk, az még jobb mint a harry potter :D ez szinte az egyetlen könyv, amit hajlandó vagyok elolvasni, de ez nagyon izgalmas
2007. nov. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Vedd meg nekik a kedvenc mozifilmjüket könyvkiadásban, pl. Harry Potter, Gyűrűk Ura, stb...

Menjetek el együtt könyvesboltba azzal a céllal, hogy magadnak keresel valamit, hátha ők is felfigyelnek valamire. Mostanában már olyan "tálalásban" (kötésben) vannak a könyvek, hogy az ember nem tud nekik ellenállni :)

2008. febr. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
olyan könyvet kell nekik adni, ami felkelti az érdeklődésüket.. kezdésnek valami ifjúsági regény jó lesz, semmiképp se szépirodalommal próbálkozz először :)
2008. máj. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
42%
Sehogy.Én 14 éves vagyok,és én imádok olvasni,de akármeik fiu ismerősömet kérdezem utálnak olvasni,az ő szüleik is kipróbáltak már mindent,de nem volt jó semmire
2008. jún. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
20%

minek az!majd ha valami érdekli őket akkorarrol a témárol szóló könyvet vesznek ha nem hát az ő életük! arra lécci mondmeg a választ hogy szted minek olvasanak!!!!

egy 13 éves fiu

By Laci

2008. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!