Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek hogy változzon a...

Mit tegyek hogy változzon a helyzet?

Figyelt kérdés
Sokszor veszekedek a szüleimmel és a nővéremmel.Úgy érzem hogy bármit tehetek nem érdekli őket. Majdnem 5 lett a félévi átlagom és kb semmit nem kaptam ( nem ajándékra vagy ilyesmire gondolok hanem dicséret stb.) a nővérem rossz tanuló és mégis úgy érzem hogy őt jobban "szeretik" és van amikor olyanokat mondanak hogy mert én hogyan viselkedek meg nem lehet velem együttélni holott mindig azért van a vita mert ezt érzem és kimondom a véleményemet és akkor a végén a nővérem mindig beállítja magát az ártatlannak. Már nagyon elegem van ebből és nem érzem azt hogy van értelme annak hogy tanulok mert úgyis le vagyok csak mindig cseszve és nem ismerik el a fáradozásaimat. Mit tegyek hogy változzon a helyzet vagy valami?
2012. febr. 13. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Te egyedül nem sokat tehetsz rövidtávon. Legalább is nincs ötletem erre.


Viszont ez az egész épp hogy több értelmet ad a tanulásnak: koncentrálj arra, mert ez az egyetlen útja annak, hogy függetlenné válhass tőlük anélkül hogy feladnád az esélyedet a boldogságra, a teljes életre.


Szóval épp hogy ebből meríts erőt! ;) Hány éves vagy egyébként?

2012. febr. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így van ahogy első írja.

Magadnak bizonyíts, keress hobbikat, hogy kiszakadhass a suli-otthon-suli mókuskerékből. Próbáld meg magadat az ő visszajelzéseiktől függetlenül objektív mérce alapján értékelni.

Járj szakkörökbe, sportolj, tölts sok időt szabad levegőn, az csodákra képes.

2012. febr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Épp az általad leírt szorgalmad és őszinteséged különböztet meg (pozitívan ) a tesódtól. Ezek a tulajdonságaid később nagy hasznodra válnak majd.

2012. febr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!