Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az általános volt vagy a...

Az általános volt vagy a középsuli (volt) a jobb neked? És miért pont az?

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 20:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Általános, sok jó bulit csináltunk a haverokkal, tomboltunk mint az állat.

Középiskola azért volt jó mert elég sok ismerős járt a suliba.

Most technikumin vagyok, de sok ismerősöm már nincs itt, meg már utálom ezt a sulit.

2012. febr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Az általánost utáltam, mert túl nagy volt a szakadék társadalmilag a gyerekek között. Értsd: külön padsorban a gazdag ügyvéd, orvos, mérnök csemeték, külön a prolik. Engem a tanárok belekényszerítettek a tanulmányi eredményem alapján a gazdag csoportba, noha nem voltunk azok, így gyakorlatilag sehova sem tartoztam, egyik réteg sem fogadott be. A középsulit viszont nagyon szerettem, mert ott eltűntek ezek az éles különbségek, lettek barátaim, szerettem a tanárokat is, mert emberként kezeltek, sokat nevettünk és mondhatom a legszebb éveimet ott töltöttem.
2012. febr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Álti. Mert oda szerettem járni, voltak barátaim, barátságos volt a környezet, hagytak minket gyereknek maradni. Most 9.-es vagyok, és szöges ellentéte az általános sulimnak. :( Utálok ide járni, és át akarok menni másik suliba... 15/L
2012. febr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Általános. Jobban szerettem az osztályt, a tanárokat meg magát a sulit. Sokkal jobb volt oda járni, ott nem követelőznek annyira. A tanárok is jó fejek voltak.

Sokszor visszasírom az általánost.

15/L

2012. febr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Az általános iskolai osztályom olyan átlagos volt, nem is imádtam, de nem is utáltam, elvoltam ott. Amikor elkerültem középiskolába nekem az első másfél év nagyon rossz volt, nehezen illeszkedtem be, volt néhány idióta aki bomlasztotta a rendet, akkor nagyon visszasírtam az általánost, azt hittem végig szenvedni fogok ott. Majd amikor az idióták 10. félévbe végleg eltűntek és beilleszkedtem, onnantól nagyon jól éreztem magam ott, szerettem, és sajnáltam, hogy elballagtam. Tehát összefoglalva az első másfél évet kivéve én középiskolába jobban éreztem magam:)

22/F

2012. febr. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

A középsuli sokkal-sokkal jobb volt. Általánosban nem volt igazi barátom. Volt jó pár barát, de mégsem az az igazi összejárós. Középsuliban csak egy barátnőm lett, de vele nagyon jóban voltunk. Akkor már meg is tehettük, hogy szórakozó helyekre, koncertekre járhattunk, amit általános iskolásként még nem tehettünk meg.

34N

2012. febr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Általános. Bár nem voltak igazi barátaim, nagyon jól elhülyéskedtünk mindenkivel fiúkkal-lányokkal. A mostani sulim és osztályom tele van gerinctelen, jellemtelen kis patkányokkal, utálok idejárni. De szerencsére itt vannak nagyon jó barátnőim. :)

17/l

2012. febr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

általános

Sokkal jobb volt a környezet,igaz barátaim voltak ott is,és most is vannak suliból,meg osztálytársakkal is jóban vagyok,mégis az alapsulit sokkal jobban szerettem.


16/L

2012. febr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Egyértelműen az általános.

Imádtam az osztályomat és ők is nagyon bírtak engem, bár igazi barátokkal nem büszkélkedhettem , mégis egy nagyon összetartó, rendes közösségben voltam.

A gimi meg...nem is tudom a 9-es évem volt a legszarabb.Soha semmi pénzért nem élném át még egyszer.

Most 10-es vagyok, még a mai napig is 40-en vagyunk egy osztályban és mindannyian annyira különbözünk és nem tudjuk egymást megérteni, hogy nem tudnám azt mondani, hogy szeretem. Bár azt azért hozzáteszem sokkal jobb a légkör mint tavaly és végül is barátokra is leltem. Szóval itt az osztályt rühellem( ő nekik is teljesen közömbös vagyok), de viszont barátaim lettek, szóval pont ellentéte az általánosnak.

17/L

2012. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a középsuli. Általános sem volt olyan rossz az első években de az utolsó 1-2 évben nagyon eltávolodtam az osztályomtól. Nagyon primitív emberek jártak oda és 14-15 évesen én már más szinten voltam mint ők, és nem bírtuk egymást elviselni. Alig vártam, hogy elballagjak, és hiába mondták, hogy vissza fogom még sírni, ha belegondolok az utolsó időszakba még most is hányni tudnék :-)

Ehhez képest felüdülésként jött a gimi, ahol már sokkal értelmesebb emberek az osztálytársaim, nincs az hogy valakit bántunk csak azért mert kövér,sovány,magas,alacsony, stb. Az első évben még nem ment olyan könnyen az osztállyal, lettek barátaim, velük jól elvoltam és inkább így kivontuk magunkat a közösségből. Viszont akkor is jól éreztem magam. Aztán második évben már ez a kis csoportunk kezdett felszakadozni, azóta is jóban vagyunk de már nem ragaszkodunk csak egymáshoz, már jobbak a kapcsolatok az osztályon belül is. Szóval nekem eddig sokkal jobb :) 17/L

2012. febr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!