Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan világosítod/világosítot...

Hogyan világosítod/világosítottad fel a gyerekedet?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy a gyerek kérdezett-e rá, vagy te és a párod leültettétek, és elmeséltétek neki, mikor és milyen szavakat használtatok.
2009. jún. 11. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

8 éves voltam, mikor az unokahúgom megszületett. mivel elég közel álltak hozzánk, ezért már a várandósságot is "végigkísérte" a mi családunk is.

Én persze számtalan kérdést feltettem és anyukám mindig őszintén, tárgyilagosan meg is válaszolta ezeket, persze azon a szinten, amit egy akkora gyerek megért. Nem ködösített, de nem is terhelt túl részletekbe menő magyarázat-dömpinggel.

Kb a lényeget mondta, egyszerűen fogalmazva, én meg pár napig emésztgettem a témát, és újabbakat kérdeztem...

ja, és kaptam egy nagyon jó könyvet, az a címe, hogy : A sehány éves kislány.

Aztán beszélt a menstruációról is, és később ehhez visszakanyarodva még jobban kifejtette, mikor aktuálissá kezdett válni a dolog nálam is.

2009. jún. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

hát hogy milyen szavakat használt... kb ilyesmi volt:

A nő hasában van egy kis mag, a petesejt. Ahhoz, hogy ebből baba legyen, találkoznia kell a férfi magjával. Amikor ez megtörténik, a pinduri petesejt elkezd növekedni. Kilenc hónapig tart, mire a pici kis mákszemnyi petesejtből egy kisbaba kifejlődik.


ez volt a kezdet, mert kb 15 kérdést tettem fel kapásból.

2009. jún. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyutól sokmindent kérdeztem, úgy összevissza. Anya, hogy lesz a kisbaba? Mi az a petting? Én miért nem menstruálok (tinimagazinok...)? És a többi. Kaptam egy könyvet (nemi életről kicsiknek) nagyon jó, sok kép és gyerekek életét mutatja be. Aztán utána beszélgettünk, nagyon sokat.
2009. jún. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Nekem nem kellett kérdeznem, mert minden kérdésemet megelőzték a válasszal... Akkor úgy éreztem, hogy nyüstölnek, túlzásba viszik, de 14-15 évesen rájöttem, mennyire jó, hogy olyan szüleim vannak, akik mindent elmondtak.

Én minden nap azt hallgattam, hogy az alkohol nem jó, elmesélt anyukám mindent a fiúkról, menstruáció, stb...

Nem akarok egoistának tűnni, de úgy gondolom, hogy jó ember lett belőlem. Úgy értem, az átlagoshoz képest... 20 éves vagyok, nem pasizok össze-vissza, alkoholt nem iszom, és meg tudok fogalmazni egy kultúrált mondatot. Mert erre neveltek... :)

2009. jún. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Engem sajnos nem világosított fel annak idején senki, és amikor én gyerek voltam, még internet sem volt, meg olyan kiadványok sem voltak, amikből okosodni lehetett volna.

Amikor az első menstruációm megjött, azt se tudtam, mi az.... Komolyan.

Örülök, hogy azért már nyitottabban állnak a szülők ehhez a témához!

Köszi a válaszokat!

2009. jún. 11. 23:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem sem világosítottak fel a szüleim. Hisz ott a suli az idősebb unokatesók, a tv, a net, a különböző újságok. Aztán szépen lassan mindet amit erről tudni kell összeszedtem és összeállt a kép. És ezt kb 7 évesen.

14/L

2009. jún. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kathrin01 ***** válasza:
100%

Szerintem mindig a gyerek korának megfelelő szókinccsel kell felvilágosítást adni. Nagyon fontos, hogy minden kérdésre válaszolj, ha kérdez a kicsi.

Én nagyon jó viszonyban voltam anyukámmal és egyáltalán nem ijedtem, amikor megjött az első mensesem.

2009. jún. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

én úgy "világosodtam" fel, hogy az iskolában beszéltek mindenféle ilyen dolgokról, énmeg otthon jól megkérdeztem hogy most mit-hogy meg kimitcsinálhogyan. és teljesen korrektül megválaszolták [olyan 12-13 éves lehettem mire ezzel végeztünk] de úgygondolom így sikerült olyan figurát csinálni belőlem aki egészségesen gondolkodik a szexualitásról.

F/17

2009. jún. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

Engem nem világosítottak fel a szüleim, ÉN nem hagytam! Szóval én undorítónak tartom, amikor a szüleim a szexről kezdenek beszélni. Mert jönnek a kósza gondolatok, hogy én hogy jöttem.. Hát ilyenkor elkap a hányinger.. Meg én már oviba tudtam, hogy mi hogy kivel mikor stb... Bátyám és ovistársaim és persze tw behatásaiból!

És meglehet nyugodni, én is egészségesen gondolok a szexualitásra és nem undorodok a témától, csak ne a szüleim beszéljenek róla, ez a lényeg! :)

Am 16/L

2009. jún. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!