Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi lehet a problémája a...

Mi lehet a problémája a barátnőmnek? Még soha nem láttam ilyennek! Mitől változhatott igy meg?

Figyelt kérdés
Szóval a barátnőm 8 éves koromban vesztette el a szüleit egy balesetben azóta a nagynénje neveli és nagyon jól megvannak nagyon közel állnak egymáshoz amikor náluk vagyok megöleli a nagynénjét mondja neki h szereti... Az utóbbi időben nagyon megváltozott nem beszél senkivel nem jön velünk sehova szórakozni néha rájön valami agyrém és olyankor sir ordibál azt hajtogatja h elege van és h nem birja tovább... aztán azt kéri h ne mondjam el senkinek a nagynénjének sem...és h többet nem fordul elő de aztán mégis...Szóval van valakinek valami ötlete? Beszéljek a nagynénjével vagy már tudhatja? nm tudom hogyan segithetnék neki...
2012. ápr. 3. 22:41
 1/9 anonim válasza:
67%
Hány évesek vagytok? Mert attól függ. Nem lehet, hogy le kéne ülnötök ezt megbeszélni?? Ez az első, a másik pedig érdemes lenne beszélni a nagynénjével, de ha ezt megtudja, tuti nagyon megfog rád haragudni...:(
2012. ápr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
16...nem szeretnék vele összeveszni ő is mindig ott állt mellettem a bajban én sem akarom őt elárulni csak segiteni neki...:/
2012. ápr. 4. 09:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A tragédia miatt szerintem maradtak benne elfojtott érzelmek, amik most, kamaszkorban törnek fel, amikor is amúgy is változnak a hormonok és gyakori a hangulatingadozás.


Én pszichológust javasolok, de persze nehéz úgy, hogy a nagynénje ne tudjon róla. Otthon most is teljesen normálisan viselkedik? Ez a kettős élet nagyon nehéz lehet neki, mindenképpen segítségre van szüksége, hogy ne essen depresszióba.

2012. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Otthon ugyanolyan mint eddig amilyen volt ha a nagynénje nincs otthon ugyanúgy nm akar beszélgetni nem néz Tv-t nem számitógépezik és nm hallgat zenét...eddig mindig énekelt együtt filmeztünk mostanában ilyeneket nm csinálunk...:(((
2012. ápr. 4. 20:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan előjöttek az emlékei a szüleiről és hiányoznak neki.Mondd meg neki,hogy segíteni akarsz rajta és hogy talán fel kellene keresni egy pszichológust.A nagynénjével egész addig nem szükséges beszélned,míg nem áll ellen a lány.De mondd meg a lánynak,hogy beszélni fogsz a nagynénjével és hogy ezt nem fenyegetésnek szánod.Lehet,hogy valami szomorú,rossz dologra készül a barátnőd.Érdemes lenne rávenned(hogyha lehetőséged van rá és a szüleid is engedik),hogy ott aludjon nálad 1-2 napot.Ha ebben benne lenne,akkor jobban eltudnál vele beszélgetni,esetleg a szüleid segítségét is kérhetnéd.Nagyon szomorú dolog az,ami vele történt,de remélem,hogy majd megoldódik ez a dolog.nagyon jó barát lehetsz,hogy így segíteni próbálsz neki és észrevetted,hogy problémája van..ez nagyon jó:) megmutatja,hogy igazi barátja vagy.Remélem,hogy más problémája nincsen,de ha van,akkor próbáljátok azt is megbeszélni.


16/L

2012. ápr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

Nem drogozik? TUDOM, hogy gusztustalan rögtön ilyet kérdezni...de muszáj vagyok megkérdezni, nem véletlenül:-( Az én kersztlányom ugyanezt csinálta, egy életvidám, tündér kislány volt, aztán egyszer elkezdett drogozni...illetve mint később kiderült két alkalommal szívott füves cigit, és "bekattant" tőle. Pánikrohamok gyötörték, bezárkózott, enyhe üldözési mániája volt, és ő amikor jött egy egy ilyen pánikroham akkor megakarta ölni magát, és azt ordibálta, hogy nem bírja tovább, nem akar így élni stb. Nagyon sokat beszélgettem vele, az anyjával nem mert őszinte lenni, nekem viszont megnyílt, így tudom, hogy mi történt. Ma már orvos segít neki...

Csak ezért mertem megkérdezni, mert a mostani szintetikus szerek is okozhatnak ilyen furcsa dolgokat.

2012. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan h drogozik e, ha igen én nem tudok róla velem ilyeneket nm szokott csinálni...De lehet, szóval akk beszéljek a nagynénjével?
2012. ápr. 7. 18:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Én beszélnék. Titokban. Igaz, hogy így úgy tűnik mintha kijátszanád a barátnődet...de tudod van egy határ amit néha muszáj átlépnünk ha úgy hozza a helyzet, é szerintem ez már az a határ. Én ezt csinálnám ha a helyedben lennék, természetesen nem kell megfogadnod, csak példaképp írom: Beszélnék a nagynénjével, beavatnám, de megígértetném vele, hogy nem ad ki a barátnőmnek. Megkérdezném, hoy nem találja e furcsának mostanában a lányt, ő nem vett e észre valamit stb. Elmondanám amit láttam-hallottam, és elmondanám a félelmeimet. Nem mondanám rögtön azt, hogy drogozik, hisz nem tudhatod, te sem én sem. De azt hiszem nem halogatnám tovább, könnyen lehet, hogy itt már felnőtt segítségre van szüksége a lánynak. Még ha csak a hormonok, vagy menses előtti "idegbaj" akkor is beszélni kell róla, vele.

Szóval én támogatom, hogy beszélj a nagynénivel.

És a Te szüleidnek ezt nem mondtad el?

2012. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A szüleim elváltak apu másik városban él, nagyon ritkán látom anyu meg orvos mióta apu elment a munkájának él egész nap dolgozik ha beszélni szeretnék vele hajnalig fent kell lennem...szóval a szüleimet inkább hagyjuk...köszönöm a tanácsokat amint lesz rá módom beszélni fogok a nagynénjével!!:))
2012. ápr. 7. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!