Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, akiknek a csemetéjük...

Anyukák, akiknek a csemetéjük angol vagy más idegen nyelven nézte egész kicsi korától a mesét, ragadt rá valami nagykorára?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 29. 22:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

3.5 éves a lányom. Kb másfél éves kora óta nagyon szereti a Dora the Explorert, nálunk nincs tv-zés, de hétvégén 2 részt nézett/néz naponta. Vagy újabban a Diego-ból néz helyette.

Egy jó ideje már tudja az angol számokat 10-ig, mondjuk magyarul is elszámol 30-ig, bár számfogalma csak 5-ös számkörben van, de az angolul is megy.

Jó pár szó ráragadt, színek, tárgyak és állatok nevei, egyszerű igék.

Valszeg ha több mesét nézhetne, akkor sokkal több mindent beszívna az agya és az angol is jobban menne, de nálunk nagyon parkolópályán van a tv/PC. Szerencsére pl a mesélés és éneklés jobban érdeklik, rengeteg népdalt, mondókát, verset és mesét tud, én ezt fontosabbnak érzem, mint a korai nyelvtanulást. De nyilván mindenki maga dönti el.

Meg aztán a gyerektől is függ, mert pl a 2 éves öccsének aztán énekelhetek, egyáltalán nem is érdekli, mondókázni szeret, de csak ha cserébe birkózunk :O Ő ugyanúgy megnézi a Dorát/Diegot, mégse mond egy árva szót se angolul(magyarul meg nagyon is szépen és sokat beszél ahhoz képest, hogy 2 éves és fiú), miközben ugyanennyi idősen a nővére már elég sok mindent tudott és használt angolul.

nekem csak ennyi tapasztalatom van ezzel kapcsolatban.


A főnököm magyar, a férje angol anyanyelvű. A kislányuk kb 2 évesen kezdett szavakat mondani magyarul, de nagyon rossz kiejtéssel, intonációval, alig lehetett érteni amit mondott. 3 éves korára aztán valamelyet tisztult a beszéde, még mindig messze nem az igazi, de többnyire idegenek számára is érthető. Angolul 3 évesen szólalt meg először, pedig apuka csak így beszélt hozzá a kezdetektől. Az angolja jóval tisztább és szebb, mint a magyarja és 3 hónap alatt utolérte az angolul használt szókincse és nyelvtana a magyarul használtját.

Az én két éves fiam szebben és jobban beszél, a nővére kb másfél évesen beszélt így anno - ők viszont csak 1 nyelven!

2012. ápr. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%

A kétnyelvű gyereknek 2 nyelvet kell rendszerezni, ők később szólalnak meg, de onnantól kezdve sokkal intelligensebbek. Ők megértik, hogy a nyelv egy jelrendszer, és emiatt a logikai érzékük sokkal jobb, könnyebben tanulnak 3. nyelvet, és a matekban is sokkal jobbak. De ehhez szigorúan kétnyelvű környezet kell.

Szerintem kicsi korban hiba még a gyereket másik nyelvvel traktálni. Én tanultam pedagógiát, igazából nem nagyon javasolják, ezért az angol bölcsi, meg a kisgyerekek angol nyelvtanulása is hiba, később tanulási nehézségek lehetnek belőle.

Az én gyerekeim sajna hallgatnak angol dalokat, mert a lányom rátalált egy cd-mre, és követelte, hogy tegyem be neki. Nem érti, csak halandzsázik, és magyar szavakkal helyettesíti az angol szavakat.

Pl. Mary, Mary quite contrary helyett azt énekli, hogy Mary, Mary kávét főzni.

Nagyon édes, de a nyelvet így nem fogja megtanulni, és ha lehet, én inkább el is rejtem a cd-t. A tévétől meg eleve el vannak tiltva a gyerekeim.

2012. ápr. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Nalunk 2 nyelv van en magyarul parom angolul beszel a kislanyunkhoz. A meseket hol magyarul hol angolul nezi. Tobb angolt tekintve hogy itt elunk Angliaba de azt kell mondjam hogy mindket nyelvet szepen hasznalja de az angol egy fokkal szebben megy neki. Most 6 eves. A kisebbik kislanyunk meg nem beszel o csak 7 honapos.
2012. ápr. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Én magyar vagyok, férjem német. Kint élünk németben. Van egy 6 éves kisfiunk, és egy 3 éves lányunk. Nagyon szépen beszélnek mindkét nyelven. Ahogy elkezdtek beszélni, tudják ki hogy beszél velük. Én csak magyarul, ezért hozzám németül még sosem szóltak, az apukájukkal, apóssal csak németül beszélnek. Ha idegen magyarul szól hozzájuk, akkor magyarul válaszolnak, és fordítva is.

Ha megyünk anyukámékhoz magyarba, akkor tudják, hogy ott magyarul kell beszélni, azt is használják csak. De a nagy, a kisfiam, ugye már 6 éves, és ha mondom neki, hogy mond már apának, hogy jöjjön ebédelni, mert ez és ez kihül, akkor automatikusan átvált németbe és úgy kiabálja az apukájának a mondanivalót :))) És fordítva is, ha mondjuk anyukám, aki nem tud németül, kérdezi tőle, hogy mit mondott apa, nem értem, akkor szó szerint lefordítja gyönyörűen :)

Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, csak az előző válaszoló kitért erre, gondoltam megosztom veletek, milyen jó is, ha valaki 2 nyelvvel kezdi az életét :) Nagy kincs!

2012. ápr. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Öcsém angolul nézte a Cartoon Networkot annak idején. 16 évesen nyelvvizsgája volt.Akkoriban ez még nem volt általános.
2012. ápr. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
84%
Nekem ugyan nincs mèg gyerekem, de nagyon sokak szerint egy kis gyerek agya olyan mint a szivacs, el raktározzák azt az informàciòt amit "tanitunk" nekiek ès a késõbbiekben könnyen felidèzik. Igy ennek a korai tanulasnak köszönhetõen egy alapot fektetünk le.
2012. ápr. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Bence_ ***** válasza:
100%

Gyerek csak a babytv-t nézte. 2,6 éves angolul simán elszámol 10-ig. kb 40 szavas szókincse biztosan van. Néha mondatokat is használ. [link]

Szerintem jól járt vele.

2012. ápr. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvastam egy anyukától, hogy a kislányának tanítgatta a színeket, és nézett egy nagyot, amikor angolul mondott 2 színt. Sosem tanította angolra, tévéből tanulta el, szintén baby tv.

Én fiam még kicsi, 1 éves, de remélem, ragad rá is valami, mert kétnyelvű baba lenne (ha elkezd beszélni). Mi nem tanítgatjuk, egyelőre a tévé megy néha.

2012. ápr. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

Hát szerintem igen, bár nem vagyok szülő, de igenis számít ez, például ismerősömék lánya (Fél életüket Japánban töltik) egész jól el tud mondani alap dolgokat japánul, pedig talán 4 éves... Elősször keverte a két nyelvet, de rendeződött, tehát a szülők javítgatása nélkül kitalálta melyik melyik, és szerintm ez hatással van a gyerekekre. Mondjuk ezt mondom úy, hogy 3 éve tanulok angolt, és már tavaly letehettem volna a legalapabb nyelvvizsgát, mert 2 év alatt annyit tanultam... Vittek volna cserekapcsolatra, csak nem volt kedvem, főleg, mert jövőre is mehetek.


14/F

2012. máj. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi húgommal angol mesecsatornákat néztünk, és általános suli elején mindketten nagyon jók voltunk angolból. Később viszont, miután átálltunk a magyar mesékre, és suliváltás miatt nyelvet váltottunk, mintha az egészet kitörölték volna. Legalábbis nálam. Tesóm el tud beszélgetni angolokkal, legalábbis megértik, és ő is érti mit akarnak,de ő ma is náz angol sorozatokat. Nekem semmi nem maradt meg. Ha mindig angolul néztem volna, szerintem jobban menne. haveromnál csak német tv van, persze ő 19 éves, de nagyon jó németből, nem csak ahogy a suliba tanuljuk hanem tényleg profin beszél.


Viszont szerintem az ilyen "nyelvtanítós" félig magyar- félig angol mesék rémesek. Ismerősöm kisfiával ilyeneket nézet, szerencsétlen gyerek totálisan keveri a két nyelvet, mire rájövök mit szeretne eltelik fél óra, mellesleg ragozni se nagyon tud. Persze még pici 4 éves, és elvileg az oviba javul a magyarja.

2012. máj. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!