Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Most nyáron diákmunkára fogok...

Most nyáron diákmunkára fogok menni. Azonban nincs bankszámlám. Hogy tudnám igényelni az OTP Junior számlát magamnak?

Figyelt kérdés
És oda a szülő is kell? Hogyan lehet bankkártyát is igényelni? Vagy valahol máshol nyissak számlát? Előre is köszönöm.

2012. máj. 4. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Be kell menni az Otp-be. Kell a szülő aláírása is, mivel kiskorúnak nem nyitnak csak úgy számlát, még Juniort sem. Teljesen mindegy melyik banknál nyitsz számlát. Max olvass utána a kondícióknak. De minimális az eltérés.
2012. máj. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és adnak majd hozzá bankkártyát.
2012. máj. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen, bemész anyuddal vagy apuddal az OTP-be (én is ott nyitottam anno 15 évesen számlát, azóta is meg vagyok vele elégedve) aztán kérvényezitek. Megcsinálják a szerződést és kiküldik postán a kártyádat! :-)

2012. máj. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:) és meddig tart ez az egész? és ha már kiküldték a kártyámat, akkor már a bankszámla is érvényes igaz?
2012. máj. 4. 16:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Diákszámlát érdemes az otp-nél nyitni, mert a kondíciók lényegében ugyanazok, mint bárhol máshol, viszont kényelmesebb a sok bankautomata miatt. Majd később, ha már "rendes" számlát kell nyitni, akkor nézz utána alaposan, hol jössz ki a legjobban.
2012. máj. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Passz, szerintem fél óránál tovább nem tart :-)

Igen, ha kiküldték a kártyát az onnantól már érvényes, sőt, nálam úgy volt, hogy azonnal leírták a számlaszámomat, és már onnantól érvényes volt, csak a kártya megérkezéséig nem tudtam automatán keresztül kivenni a pénzt, csak úgy, ha bementem a bankba.

2012. máj. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bemész az otp-be a szüleiddel (elég az egyik is). Legyenek nálad iratok, személyi, diák, lakcímigazoló ilyesmi.

Nálunk olyan az otp, hogy egy gépnél ki kell választani, hogy mit szeretnénk pl. lakossági folyószámla ügyintézés, szerintem ez kell neked is majd! S megnyomom a gmobot és kapok egy számot és majd kiírja a tábla, hogy mikor melyik ablakhoz kell mennem.

Na és ha helyen vagy, akkor mondod az ügyintézőnek, hogy junior számlát szeretnél nyitni és ennyi. Az ügyintéző mondja majd, hogy milyen irat kell, kitöltitek a papírt, aláírjátok, lényegében enyni. Ő ezt továbbítja, megnyílik a bankszámlád és kb. 2 hétre rá kézbe veheted a bankkártyádat! :)

17/L

2012. máj. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!