Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengedjem bulizni a 15 éves...

Elengedjem bulizni a 15 éves fiamat?

Figyelt kérdés

A fiam 15 éves és most maradt ki nyolcadikból(év vesztes)Tegnap megkérdezte hogy elmehet-e bulizni, azt mondtam hogy majd megbeszéljük. Nem a legjobb tanuló kicsit szétszórt 3,2 volt az idén. Akikkel megy azokat ismerem.

Viszont van egy 13 éves lányom és őt nem engedtem el szombaton este a tóhoz a barátnőivel,és pár fiúval. Szerintem egy 13 éves teljesen más mint egy 15 éves.



2012. jún. 20. 10:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha megbízol benne elengedheted. Szerintem, ha nem szokott vele baj lenni, észnél van nyugodtan mehet.:)
2012. jún. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem megpróbálhatod. Szigorúan vedd viszont, hogy a közösen "kialkudott" időt amikorra haza kell érnie betartsa. Nálunk ez így hangzik: 9-kor ajtón belül!! Ha nem tartja be akkor ugrik a következő buli. Fontos, hogy tudd elérni és tudjon elérni ha baj van, tudd hova megy, ha kéri menj elé/érte. Most kell ezeket az alapokat lefektetni, mert később már nem ér semmit ha most lazán veszed. De igen, el kell engedni, a bulizás neki is jár.


Nekem is 13 éves a lányom, őt én sem engedem el esti bulira, de ha a barátaival szeretne egy délutánt lógni akkor mehet. Persze nála 7 órakor van az ajtón belül.


Bízz bennük, hogy bízzanak benned :)

2012. jún. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
A 13 tényleg más, mint a 15, de a 15 se olyan húú, de sok. Szóval szerintem is kb. 9-re max. otthon illene lennie, még ha 15 éves is. És most alkoss szabályokat, ezzel is egyetértek, mert ilyenkor lehet egy jó rendszert kialakítani, 2 év múlva már fújhatod, ha nem szokja meg, hogy vannak korlátok.
2012. jún. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek.

A lányomat én is elszoktam engedni, de nem este 9-kor úgy reggelig, mert szombaton így akart. Most hogy itt a szünet 9-ig kint lehet de legkésőbb addig A fiamnak sötétedés a határ, vagyis olyan 10 óra.

2012. jún. 20. 11:44
 5/15 A kérdező kommentje:
Bocsi, mindenkinek köszönöm nem láttam a válaszod utolsó.
2012. jún. 20. 11:48
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

szerintem te és a fiad teljesen más fajta bulira gondoltatok akkor.

9-10 körül még csak el sem kezdődik egy buli, mi 11- de inkább éjfél fele szoktunk elindulni, és zárásig maradunk, ami hajnali 3...

egyébként szerintem engedd, 15 éves, had élje ki magát!

2012. jún. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nem mi vagyunk a gyereked szulei,nem nekunk kell eldonteni hanem neked.
2012. jún. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem engedd el. Én is ilyenkor voltam először bulizni, és nem történt semmi rossz. :)
2012. jún. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem igazán kéne 15 évesen este elmennie otthonról pláne nem olyan bulikba ahol isznak,egy 13 éves lánynak meg pláne. Nem 15 évesen kell kiélnie magát hanem érettségi után,fősulin,egyetemen,nem gyerekként.
2012. jún. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem se egy bulira gondoltatok mi a barátnőimmel meg tesóimmal este 10 felé indulok és hajnali 4-5 felé érünk haza. Az nem buli hogy 6-7 felé kiülünk a parkba és 9-kor mindenki hazamegy.

18/L

2012. jún. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!