Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kedves kamasz olvasók, mivel...

Kedves kamasz olvasók, mivel tudja a család elérni, hogy a most 11 éves kislány mondjuk 13 éves korában ne érezzen kényszert, hogy lefeküdjön bárkivel is?

Figyelt kérdés

De most komolyan. Azon vagyunk, hogy értékesnek, szépnek tartsa magát (az is), de ahogy körülnézek a világban már félek.

Beszélgetünk vele sokat, tényleg figyelünk rá. Nagyon megköszönöm, ha őszintén leírjátok erről a gondolataitokat.


2009. júl. 20. 07:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind a ti dolgotok!Sőt kötelező,hogy felvilágosítsátok!Ha lány vagy ha fiú tök min1!Mind a 2en üljetek le vele beszélgetni erről!Tudnia kell a szexualitás női és férfi részét is!Mondjátok el neki,hogy mi a bibi benne,ha rossz fiút választ,ha rossz helyen történik vagy ha rosszul történik!A higiéne,a védekezés,a betegségek(nem csak az AIDS!)!Bármikor kaphat gombás vagy vírusos fertőzést!Mondjátok el,hogy nálatok,hogy történt az első!Mind2 fél felől!És közösen veletek mikor történ meg,és milyen volt!

Mond,hogy fontos az előjáték,mert egy életre elveheti egy béna fiú a kedvét tőle!És arról is tájékoztasd,hogy milyen is ha lelkileg fel van rá készülve,mert fizikailag még nincs!Ha nagyon fél vagy nem szerelemből teszi akkor még nem érett rá lelkileg!

2009. júl. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a mi dolgunk. azért is kérdeztem, ti mit javasoltok. Köszönöm az ötleteket. :)
2009. júl. 20. 11:36
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Remélem sikerül!Elég nehéz a dolga szülőknek a mostani világban!Sajnos a barátok miatt!Azt mai napig nem tudom,hogy miért menő,ha valaki 15 éves korára átesett már legalább 3 pasin! :SSS
2009. júl. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan én már nem vagyok kamasz, de én anyukámtól mindig azt hallottam, hogy neki a fiúk a kisujját sem foghatták meg, meg hogy apu volt az első az életében Ezt várta el tőlem is, efelé terelgetett. A vége az lett, hogy ugyan elmúltam 18 amikor először csókolóztam és rá pár hónapra a szüzességem is elvesztettem, de ő ezzel sem volt elégedett, 2 hétig alig szólt hozzám, annyira csalódott volt. A család a minta és ha már pici kora óta foglalkoztok vele és adtatok neki egy normál értékrendet és folyamatosan figyeltek rá, terelgetitek, akkor most már sok mindent nem tudtok tenni, a többi rajta áll.
2009. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nehéz dolog!

Főleg azért, mert a világ azt sulykolja az emberre, hogy ciki ha nem veszti el a szüzességét 15 éves kora környékén.

Én 18 vagyok, és szűz, és büszke vagyok rá.

Én a vallásosságom miatt vigyázok rá. A bátyámat is ugyanúgy nevelték mint engem, ő még sem tartotta meg, úgyhogy ez nem csak nevelés kérdése, hanem a lányotok elhatározásáé is. Tisztában kell lennie azzal, hogy majd annak idején meddig mehet el, miért éri meg, hogy várjon, és hogy milyen nehéz is lesz majd várni. A lényeg, hogy őszintén és nyiltan beszéljetek vele, ahogy azt már előttem is mondták, és szerintem az is fontos, hogy ne egyszerre zúdítsátok rá, hanem az évek alatt folyamatosan!

Sok szerencsét kívánok!

2009. júl. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

13 éves lány vagyok :)

Eszem ágában nem áll lefeküdni senkivel!

Szerintem elég elszomorító lenne ha 14-15 vesen anyuka lennék.Vagy ha abortuszom lenne vagy amiket írt az első válaszoló!És ezt a szüleim úgy érék el,hogy normálisnak neveltek vagyis nem engedtek meg mindent és nem ny@alták ki a seggem (már bocsánat a kifejezésről) és hamar benőtt a fejem lágya ezért gondolkodok mielőtt cselekszem anélkül,hogy bárki leüllt volna velem ilyenről beszélgetni.Senki.Egyedül annyit hallok ,hogy:

Ajj miért nem mentünk be a szexshopba meg ilyeneket a szüleimtől (főleg az anyukámtól).És nem érzem azt,hogy annyira nagylány lennék,hogy Én is így viselkedjek és mi leszm majd ha gyerekem lesz és megkérdezi mikor vesztettem el a szüzességem 13 éves biszkos büszke lennék magamra 20 évesen (nem 20 évesen szeretnék gyereket) mint anya aki 18-19 évesen szült engem és most 31 éves.Szerintem Ő se büszke rá.És nekem anyukám jó példa,hogy mi lesz ha nem vigyázol.Szóval szerintem csak szeressétek,neveljétek, és kössétek le programokkal menjetek kirándulni stb.. és magyarázzatok el neki mindent,de ne kelemetlenül :)

Jó anya lehetsz ha ilyeneken gondolkodsz.

2009. júl. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem csodálom, hogy ettől félsz, hiszen furcsa világban élünk. ŐSzintén megmondom, hogy nem tudom, hogy a szüleim hogyan érték el azt, amit elértek. Szóval, 17 éves lány vagyok, szűz. Mégcsak komolyabb barátom se volt, soha... olyan akit anyuéknak bemutattam volna, vagy egyáltalán jártunk volna tovább olyan sem, pedig jelentkezők lennének, de én nem akarom egyenlőre. Talán befolyásolja az amit lát a gyerek. A Példa. A Szülők. Nem elvált szülőkről van szó. Nagyon keveset veszekednek. Soha nem volt verekedés itthon. Normális, szép körülmények között egy pici faluban élünk. Talán itt azért mégjobban mutogatnak az emberekre... Nagyon szeretem a szüleimet, de soha nem világosítottak fel, és gátlásos is vagyok a témával velük szemben. Barátnőimmel sokat beszélgetünk róla + itt olvasgatok, és úgy érzem tudom is a dolgokat. Amikor nagylány lettem jópár évvel ezelőtt arról anya nagyon sokat beszélt velem előtte is,a mai napig szokta kérdezni, hogy minden rendben van-e , egyszerűen a szex témát kerüljük.... nem tudom miért, de most jobban is örülök neki, mert elég érett vagyok ahhoz, hogy tudjam mi van. Az biztosan nagoyn jó, ha kisebb korban erről beszélnek otthon, viszont ilyenkor már felesleges elkezdeni azt gondolom. legalábbis én nagyon nem örülnék neki, ha Anyu 17 évesen erről beszégetne velem. Mert nem! Szokta kérdezni, hogy van-e már fiúm stb. De mindig azt szoktam mondani " Ugyan Anyu, hagyj már légyszi" Tudja, hogy nem vagyok pasizós, soha nem is voltam, atermészetes érdeklődés megvan, viszont nem volt még barátom. Mondd el a gyermekednek a veszélyeit, azt hogy fiatal még, játszon, sportoljon, barátokkal bicajozzon stb. de ne a fiúkkal foglalkozzon. Biztosan megérti. Természetsen világosíts fel minden leendő következményről, és sújkold belé, hogy neki még tanulni és játszani kell, mert minden kisgyereknek egy a dolga! sok sikert ! remélem segítettem.

17/L

2009. júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy időben fel kell világosítani kár fiú akár lány az illető. DE a szülő hiába okítja a gyereket otthon, ha az le se sz.rja. Mert midig úgy van, hogy ha az ismeretségi körében már több csaj nem szűz 14 évesen, ha buta úgy gondolja, hogy ez így helyes. A szülő meg hiába akarja a helyes útra terelni, talán eltiltani ezektől a lányoktól, de ha velük akar lógni úgy is velük fog. Minél jobban tiltva van vmi annál jobban akarják. A szülők meg tehetnek bármit, ha a gyerekük ellenkezik.

Mellesleg ha a Viván a Playboy villa lánya meg a Szexi vagy nem a mérvadó addig úgy is így lesz.

Na meg mindenhonnan még a csapból is a szex folyik.

Amúgy van a Viasat3-on minden hétvégén 1 műsor, hogy Mindent a Szex-ről vagy vmi ilyesmi, azt érdemes megnézetni vele.

2009. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ne értsétek félre, ő még nem érdeklődik, csak 11 éves, más dolgok kötik le. Persze fiu van, aki tetszik, de ennyi. Ez meg normális.

Csak előre gondolkodtam, az itteni kérdéseket olvasgatva.

Örülök, hogy ennyi igazán érett válasz érkezett. Mégegyszer köszi.

2009. júl. 20. 16:25
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
az a legnagyobb gond, hogy sok gyerek, előbb hisz a barátoknak, mint a szüleinek. sajnos ez nehéz dolog...
2009. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!