Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, Tinik! 13 éves lánynak...

Szülők, Tinik! 13 éves lánynak áttetsző szempillaspirál és szájfény?

Figyelt kérdés

Keresztlányom nagyon szeretne sminkelni, de az édesanyja nem engedi. 13. születésnapjára ezt gondoltam neki, de előbb megkérdezem, szerintetek ezt is el fogja-e utasítani az édesanya? Illetve, egyáltalán ennek örülne-e a (kis)lány?

természetesen megkérdezem az anyukát,de előbb felmérném a ti véleményeteket.


2012. aug. 13. 14:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én 13 éves vagyok és egyáltalán nem sminkelek azt gondolom a szempillaspirál meg a szájfény belefér de persze ez az iskolàktól, a tanároktól meg persze a szüleitől is függ.
2012. aug. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
56%
Ha az édesanyja nem engedi, akkor talán nem valami jó ötlet. Én mondjuk nem vagyok híve ennek, hogy már 13-14 évesek is szétsminkelik magukat, utána meg csodálkoznak, ha megerőszakolják őket, vagy kikezdenek velük. Szerintem próbálj valami mást kitalálni. Tudom a mai tinik mások, de én 13 évesen még babáztam...........
2012. aug. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
100%
Szerintem jó ötlet. Én is úgy voltam vele elöször hogy az anyukám nem engedte hogy sminkeljem magam ezért ő vett nekem átlátszó szempillaspirált.:)
2012. aug. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a szájfény simán belefér, szempillaspirálra még nincs szüksége. Vannak a szájfényekből is picit erősebb színűek, vehetsz olyat is, az alkalomra jó, a suliba pedig használhatja a természetes színűt, amiatt anyukája sem hiszem, hogy szólna és az iskolában sem vennék észre. Esetleg vehetsz neki körömerősítőt, ami olyasmi, mint a lakk, csak épp átlátszó, kicsit fényessé teszi a körmöket, ez is még belefér szerintem. Vannak gyerekeknek készülő parfümök is, bár az már nem sminkszer, de attól is felnőttesebbnek érezheti magát :) Az én lányaim is mindig nézegetik az Eperke parfümöt, de mivel még ovisok, egyelőre várat még magára ;)
2012. aug. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem alkalomadtán(szóval nem mindennap)használhatna szempillaspirált.
2012. aug. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha a keresztlányod, gondolom az anyukájával vagy olyan jó viszonyban, hogy meg mered kérdezni tőle négyszemközt. Inkább, mint később legyen belőle probléma. Gondolj bele, megveszed neki, örül neki, aztán az anyja meg elveszi tőle :(

Alapól jó ötlet amit írtál, én simán megengedném a lányomnak. Más 10-12 éves lányok már úgy néznek ki mint aki 18, egy kis áttetsző szájfény nem a világ vége :)

2012. aug. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
81%
Hát én simán megengedném! De én ezen a téren lazább vagyok ;) És szerintem nem olyan kicsi már 13 évesen...
2012. aug. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is jó ötlet az áttetsző szempillaspirál és szájfény :)Én kb. 13éves koromban kaptam anyukámtól az első szempillaspirálomat, azt mondta, hogy inkább azt használjam amit direkt nekem vett, mint az övét(az enyém ilyen kis kezdetleges darab volt, direkt fiatalabbaknak, az övé meg már komolyabb, felnőtteknek való) :)

Persze szerintem is kérdezd meg előtte az anyukáját, de szerintem ő is megengedi majd és a (kis)lány is örülne neki.

15/L :)

2012. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
23%
Minek akar sminkelni? Kislánynak nem adnék ilyet,aztán meg csodálkozik mindenki 15-16 éves korára miért agyon sminkeltek a lányok,felesleges a smink egy gyereknek,még 16 évesen sem kéne szempillaspirálnál több.
2012. aug. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Ahjjajj..

Oké! Belátom hogy nem való smink egy 13 évesnek..na de könyörgöm..miért gondoljátok azt, hogy a ribanccá válás és a smink közt össze függés van? :/


Az én esetem röviden: kb 5 éves korom óta festem a körmöm, volt piros, kék, rózsaszín stb. Valahol, egy ehhez hasonló kérdésnél azt olvastam, (vki válasza volt) h aki a körmét festi, az fiúknak akar tetszeni, meg a körömfestés csak arra szolgál, hogy fel hívjuk magunkra a pasik figyelmét, ezért rá ér 16-17 évesen el kezdeni..na most én ritkán húzom fel magamat a gyakori miatt, de ez ledöbbentett...jó tudni hogy 5 évesen egy ribanc voltam :/

Na mind1.. 13 voltam amikor anya kiszedte a szemöldököm, 14 amikor (tablókép miatt) kifestette a szemöldököm..meg persze a kép miatt kis smink (spirál+szájfény)

Fel kerültem gimibe. Eleinte csak alapozót használtam (a pattanásaim miatt, de mosmár igyekszem eltüntetni őket, mert utálom az alapozót)

Aztán pár hónap múlva el kezdtem használni a spirált, majd anyukám meggyőzött hogy használjak kis szemhéjpúdert is.


Igen. Azóta sminkelem magam, sőt imádok sminkelni. Engem elrettent az amikor vki olyat ír h 16 évesen sem kéne, meg stb.

Emberek..nem ettől lesz vki ribanc!!!


Én sminkelek, magassarkúba (nem túl magas/ált.egybetalpúba) járok, és a körmeim ki vannak festve(nem átlátszóra!)

De! Én SOSEM cigiztem, ittam, buli csak ha suliban volt farsang, fiúm sem volt még, (mert nem akartam!) de rohadtul kiakadnék ha anyu elém állna és azt mondaná ne sminkeljek!

Ezeket csak azért írtam le, hogy megértsétek, ettől senki nem lesz műnő/ribanc!


Jah + egy elég erős egyházi suliba járok, de ott többet törődnek azzal, hogy jó embereket neveljenek a diákokból, hogy megtanítsák hogyan kell segíteni másokon, megmutatják az Istenhez vezető utat..nem holmi szájfényen akadoznak ki, meg spirálon!


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..

Olvassátok el, engem elgondolkodtatott!


Üdv.15l

2012. aug. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!