Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit kéne tennünk?

Mit kéne tennünk?

Figyelt kérdés

A lányom 15éves eddig minta tanuló volt,magán tanuló,elég sokat utazgatunk a férjem munkája miatt ezért lett magán tanuló.De most valami nagyon nem stimmel vele,most születtek meg a kis tesói(augusztus 28.án.)Mivel ikrek dupla felelősség és dupla annyi idő.A férjemnek el kellet utazni a és egyedül vagyok a kicsikkel és persze a kamasz lányommal is.Úgy érzem hogy valamit elrontok,rossz kedvű egész nap,vagy van olyan nap hogy úgy viselkedik mint egy 3 éves hisztizik,csapkod.Mielőtt megjöttek a babák ő volt az érett kamaszok minta képe,persze nem azt mondom hogy úgy viselkedik mint egy felnőtt de bármiről eltudtam vele beszélgetni.Megértette,hogy utazgatnunk kell,mondjuk most már ha pár napra megyünk van hogy egyedül van itthon.De ez soha nem zavarta,vagy ha mégis zavarta valami elmondta és megtudtuk beszélni normálisan.Nem tudom mit kéne tennem,elsőnek arra gondoltam hogy féltékeny vagy figyelem hiányos de a babákkal rengeteget van,kivéve akkor ha megkérem valamire,ha nem kérem meg,hogy segítsen akkor segít.De ha megkérem ég a földel össze szakad!:/ Nem ismerek rá.... Nem akarom elveszíteni a lányom... :(

34/N



2012. szept. 16. 07:35
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Jaj elnézést a helyesírási hibákért de közbe már az egyik lábam a babáknál van :)
2012. szept. 16. 07:37
 2/30 anonim ***** válasza:
98%
szerintem féltékeny,mivel eddig egyke volt,jobb volt neki,csak rá hárult figyelem,most meg ott a két kisgyerek,akiknek dupla figyelem kell
2012. szept. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Hmm...de most többet vagyunk együtt most nem dolgozok.Nem utaztam el a férjemmel itthon vagyok vele/velük.Van hogy elutazunk 1 hétre, 1,5 hétre,de még soha nem csinált ilyet.
2012. szept. 16. 08:03
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Magántanulóként alig lehetnek barátai, nincs baráti köre, nem tud otthonról kimozdulni. A kamaszoknak erre nagy szükségük van. A korabeliek reggel elmennek és délután érnek haza, időközben beszélgetnek, tanulnak, el vannak egymással. Ő meg melletted él, igaz, tanulgat, de a sulinak nem csak a tananyag a lényege, nem igaz? Szeretne elszakadni, de mivel esélyt sem kap rá, ezért a ketrecbe zárt állatkákhoz hasonlóan elkezd szűkölni és csapkodni... én teljesen érthetőnek látom a reakcióit. Sajnos nem tudom, mi lehetne a megoldás, de legalább szakkör, sportkör, valami kapcsán ki kellene szakadnia otthonról. A kisgyerekekkel foglalkozol, ami természetes, de ő úgy érzi, hogy Vele már egyáltalán nem, de hogy mit csináljon, nem tudja. Nem találja otthon a helyét. Pláne, ha egyedül van otthon.


Nem fogod elveszíteni, de tinédzser! EZt ell kell fogadnod. Ha nem történik meg közöttetek az a bizonyos lelki összecsapás, akkor a lelki fejlődésével problémák lesznek. EZen túl kell esni. El fog most távolodni, hogy felnőtt nőként újra egymásra találjatok.


L28

2012. szept. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
96%
igen,a szakkör jó ötlet
2012. szept. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Nem ül itthon!Eljár vannak barátai és nem csak itt bárhova utaztunk eddig,nagyon könnyen barátkozik,akik pl külföldön élnek velük neten tartja a kapcsolatot.Jár röplabdázni és gitározni.Mellette persze kamasz járnak a barátaival moziba stb.ezért is maradat mostanában itthon és nem jött velünk.szerette áthívni a barátait!:)Én arra is gondoltam hogy talán rossz társaságba keveredett. De az apja szerint csak túlreagálom...hormonok...hát nem tudom :/
2012. szept. 16. 08:58
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

biztosan nagy különbség, hogy eddig dolgoztál, most meg mindig ott vagy ráadásul két kisbaba állandó jelenléte is megfűszerezi a dolgot.

Talán úgy érzi, hogy lecsökkent, megsérült az intim szférája, nem lehet már egyedül a gondolataival. Ráadásul ha megkéred, hogy segítsen azzal úgy érezheti, hogy a kis betolakodók miatt semmibe veszed az igényét az egyedüllétre.

Én 3 testvéremmel egy szobában nőttem fel, néha elég az idegességhez az is, ha csak némán ül valaki melletted :)


De mint mondtad, segít ő... nyilván bűntudata is van, amiért néha irányíthatatlan düh önti el, vagy eszébe jut, hogy utálja a kicsiket... mert biztos gondol erre, de már majdnem felnőtt, de mégis gyerek és a figyelmedet akarja.. ez komoly vívódás... Még nem telt el nagyon sok idő a kicsik érkezése óta. Szerintem minden rendben lesz, csak ki kell várni.

Biztosan megtudjátok beszélni kicsit később.


És ha meg lehet oldani, legyen néha egy anya-lánya nap, amikor csak együtt vagytok.


Sok sikert és kitartást!

2012. szept. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

ja és anyukám mindig a kedvenc gyermek pszichológusát idézi... hogy mikor a szülők hazaállítanak a kistestvérrel, az olyan érzés a gyereknek, mintha apuka hazaállítana egy új feleséggel és azt mondaná, mától ő is a család tagja, és ugyanúgy szeretjük őt, mint mindenkit a családban :)

Megértheted, hogy ehhez idő kell :)

2012. szept. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, hogy az oly hires szules utani depresszio fenyegeti a szuloket, az anyukat es az apukat. Miert ne erezhetne a lanyod is? Gondolom rajott, hogy ezentul o mar nem fog annyi figyelmet kapni, mert neked nem lesz ra idod. Siras, meg pelenkazas, lehet nem tul izgalmas egy kamasz szamara. Pont ebben a korban van nagy szuksege a fiataloknak a figyelemre, meg ha nem is valljak be. Le kell ulni , es meg kell vele kerdezni, ki kell kerdezni mi a gondja! Maskepp nem lehet letisztazni. Persze az is lehet, hogy szerelmes, vagy valami tok mas a baja.
2012. szept. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell vele kerdezni :-) bocsi, tehat meg kell vele beszelni.
2012. szept. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!