Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A fiam cigarettafüggő és...

A fiam cigarettafüggő és szokott néha (hetente 2x részeg lenni), mit lehetne tenni és hogyan van rá pénze?

Figyelt kérdés
Nem tudjuk miből van neki naponta több cigarettája mivel spórolt pénze 1 fitying sincs és mi fél éve 1 fillért nem adunk neki, viszont visszahallottuk, hogy osztálykiránduláson annyira részegre itta magát, hogy behányt a buszba. Ha az apja ráordibál meg megpofozza párszor nem hatja meg, régebben el elengettük bulizni viszont akkor is részegen jött haza és a 3. alkalom óta nem engedjük el sehova, viszont hétvégén elszokott néha menni amikor nem vagyunk otthon de akkor is látni lehet hogy részeg. A tanulmányi eredményei drasztikusan romlott, iskolába is rajtakapták hogy dohányzik. 14 éves a fiam.

2012. szept. 22. 22:54
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Szerintem azért drogot nem árul, viszont találtunk nála eszméletlen mennyiségű cigarettát 2 hete (több mint 100 szálat, körülbellül, viszont ki is dobtuk.) Aztán keresgélte minden hol, de azt nem akarta elmondani, hogy mit keres. Lehet cigarettával üzletel?
2012. szept. 22. 23:40
 12/27 anonim ***** válasza:
84%

Lakhelytől független szerintem.Hivatalos adatol szerint 15 éves korig 1/3 rész kipróbálta már valamilyen formában.(osztályba nálunk inkább 1/2).

6-os is én vagyok ezért kérdeztem...


/én soha semilyen formában nem próbáltam/

2012. szept. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
szerintem cigivel nem tud pénzhez jutni vagy csak kevéshez...
2012. szept. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Mindig átkutatjuk a szobáját, amikor iskolában van. és a zsebeit is átkutatjuk, erre meg ő kiröhög pofátlan módon minket..
2012. szept. 23. 00:01
 15/27 anonim ***** válasza:
81%
mindig akkor tudja ő is... szerintem próbáljátok meg átnézni a penztárcáját , táskát , toll tartót akkor amikor otthon van / pl. fürdik/ de alaposan. Mintha egy grafitceruza kitört hegyét keresnétek...
2012. szept. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
84%
és bármi furát találsz /nem feltétlenül drog,cigi) nézz utána. nem régen halottam hogy neten lehet kapni illatosítót amit meg kell gyújtani (füstölgő) . Legális és drognak is jó. felszívja és 3óráig haloween.
2012. szept. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg kutasd át minden cuccát nagyon tüzetesen!

Ha találtok nála cigis dobozt nézzétek át alaposan, ha le van tépve bizonyos része, vagy jelentős mennyiségű dohánymorzsa van benne az árulkodó lehet.Ugyanígy minden ruháját alaposan át kell nézni, dohánymorzsa, alufólia, cigipapír, lezárható tasak választ adhat a kérdésre.

Ha szemcseppet, ollót hord magával rendszeresen, az sem feltétlenül természetes. Ahogy feljebb is írták tényleg kreatívnak kell lenned, kissé azonosulnod kell a gondolkodásmódjával."Én gyerek fejjel hová tenném a kis titkomat."

Természetesen nem 100%, hogy ebből csinálja a pénzét, az is elképzelhető, hogy a baráti köréből akad olyan aki annyira jól áll, hogy az ő cigaretta illetve alkohol "szükségletét" is fedezni tudja.

2012. szept. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Múltkor egy csomó cigaretta-zárjegyet találtunk nála, azt is több száz darabot, ő elmondása szerint csak heccből gyűjti. Ezzel nem lehet pénzt keresni?
2012. szept. 23. 11:37
 19/27 anonim ***** válasza:
90%
A gyereket már eleget szidtátok. Lehet kutatni, keresni a pénzét. A kérdés alapja viszont más. Hol a fenében voltatok ti 14 évig? Milyen "nevelés" ez? Nem azon kellene gondolkodni, hogy a fiad hol rontja el az életét, hanem, hogy TI hol rontottátok el neki! Ha magatokból indultok ki, a válaszok is meg lesznek hamarosan! Egy gyereket megcsinálni könnyű. Elveket és alapokat adni neki már több kell, mint 5 perc. Ez itt elmaradt. Hogy hol és mikor, nektek kell tudnotok. Remélem, még helyre lehet hozni! De csak akkor, ha a valódi gondot keresed meg és kezeled. És az nem a fiad alkoholizmusa és anyagi helyzete, viselkedése. Hanem a TI viselkedésetek és hozzáállásotok a szülői feladatokhoz!
2012. szept. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
84%

Igen, felpofozni, meg ordibálni vele egyszerű, de normálisan nevelni már kevésbé. Az előbbit már megadtátok a gyereknek, most jöhetne az utóbbi. Gondolkodjatok el ezen, kedves szülők.


18/f

2012. szept. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!