Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem merek más emberekkel...

Miért nem merek más emberekkel angolul beszélni?

Figyelt kérdés
Akár külföldiekkel , akár magyarokkal angolul. Magamban / magamnak hangosan merek. Félek,hogy rosszul ejtek ki valamit vagy nem tudom. 16/l
2013. jún. 2. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha rosszul ejtesz ki valamit. Maximum rákérdeznek, és te körülírod. Se nekem, se a cserediáknak aki idejött nem volt jó kiejtése. De azért elbeszélgettünk. De nem árt, ha egy másik magyar is van melettted. Mert amit az egyik nem ért, azt a másik talán. Ezért sokszor a másik helyet válaszoltunk. Nyelvtani hibákból pedig a szórend az ami nagyobb. Ha a jelen, múlt, jövőt már kifejezed megértik. Ezek mondjuk nem anyanyelvi szinten beszélő külföldiekre igaz. Tanteremben, már én is feszültebb vagyok. De csak a hibáid alapján fejlődhetsz. Ha kijavítanak, ne azt nézd milyen ciki, hanem hogy legközelebb ne rontsad el.
2013. jún. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos nagy részben a magyar idegennyelv oktatás hibája. Teljesen nyelvtan központú az oktatás, és sokakba belenevelik,hogy nem mernek megszólalni, mert mi van ha hibásan mondja. Én pont így voltam, amikor kiköltöztem Angliába rendesen be voltam sz.rva,pedig középfokúval jöttem ki. Aztán fokozatosan feloldódtam és rájöttem, hogy beszèljek, akkor is ha nem helyes, úgy is megértik. Te is megérted ha egy külföldi azt mondja hogy én menni enni. Néha kijavítanak, de abból tényleg tanulni kell és én is sokszor kérdezek, hogy hogy kell mondani valamit amit nem tudok. A lényeg, hogy merj beszélni! Ha egyszer belekezdesz, akkor már sokkal könnyebb lesz!
2013. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokat segít, ha ketten vagytok! Én voltam angliában 2 hétig egy családnál, az iskolámból egy sráccal, ő mert megszólalni először, de addig nyaggattak, amíg ki nem nyögtem két mondatot, aztán 'feloldódtam'. Onnantól fogva azért mertem kérdezni, és amikor a család beszélt, néha én is hozzáfűztem valamit. Volt, hogy she/he-t kevertem, írásban soha nem esett meg velem, de szóban folyton, és mondták nem volt még náluk olyan diák, aki ne keverte volna.:) Ha volt hibám, akkor inkább csak picit mosolyogtak, és elmondták, de nem dőlt össze a világ, esetleg rákérdezett, hogy ezt akartad mondani ugye?


Szóval legyetek ketten, mert megjön az önbizalom, és ne parázz, ha meg akarja érteni, meg fogja!:))


15/F

2013. jún. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Járjon a szád, ne gondolkozz, ne parázz! Nem a nyelvvizsgán vagy. Reménykedj abban, hogy megértő hallgatóságra találsz!
2013. jún. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Felsőfokú nyelvvizsgám van, mégse merek megszólalni angolul :D A szóbeli vizsga előtt úgy 1 évig meg se mukkantam angolul. Mégis sikerült.

Apukám folyékonyan beszél angolul, azt mondta, neki is ez volt, amíg üzleti ügyben el nem kellett utaznia külföldre (Hollandia). Ott aztán a reptéren gondolta, most aztán vagy megszólal angolul, vagy ott hal éhen Schiphol-on (a reptéren). Szóval ha nincs ott más aki segítsen, majd én is megszólalok. :D

Azt hiszem ez lehet valóban a lényeg, mert ha van ott más aki tud, akkor az ember hajlamos rá hagyni a beszélgetést. Ehhez kicsit be kell dobni a mélyvízbe az embert.

2013. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

unatkozó ananász:


Ebben lehet valami, mert én magyarul nem mertem megszólalni, szégyenlős voltam idegenek előtt, 13 évesen nem mertem kólát venni... Aztán volt, hogy azt mondta apukám: 'Ha elintézed az emberrel, hogy ezt a motort szeretnéd, lebeszélsz vele mindent kifizetem a felét.' (Mivel csak a felére volt pénzem, és 14 évesen friss jogsival ki voltam éhezve a mocira elég nagy ajánlat volt.) Szóval akkor lezsíroztam, és azóta nincs bennem az a nem merek megszólalni. Lehet a kérdezőnek is majd a kényszer segít. (Vagy a vágy, mint nálam.:) )

2013. jún. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én borzalmasan beszélek angolul. Egyszer odajött hozzám egy külföldi, és útbaigazítást kért. Elmondtam neki hogy hol van amit keres, tele voltam nyelvtani hibákkal, a kiejtésem sem volt jó, látszott rajta hogy nagyon figyel, de megértette. És örült neki. Még kérdezett is pár dolgot olyan cseverészés-szinten.

Hidd el, örülnek ha beszéled a nyelvet, és meg fogják érteni.

2013. jún. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Három deci vörösbor is segít megoldani a gátlásokat.
2013. jún. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!