Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Tánc, kézilabda,...

Kamaszok! Tánc, kézilabda, focilabda egyszerre nem sok?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, három éve rendszeresen táncolok. Heti két óra, modern tánc, ami elég intenzív testmozgás.

Szeptemberben indul az iskolában kézilabda csapat, ahová szintén szeretnék járni, közben pedig ma írt nekem egy lány, hogy szeretnének többen lányoknak focicsapatot a városban, szeretnék-e részt venni. Szeretnék. Viszont kicsit tartok tőle, hogy ennyi sport hogyan hatna rám, mert ha mindet aktívan végezném, az nem lenne sétagalopp. Szerintetek bírnám szuflával?

A másik, hogy időből is elég sokat elvenne, nem tudom, hogy mennyire tudnám kipihenni magam, mennyi időm lenne tanulásra, kikapcsolódásra.

Kicsit félek egyszerre mindenbe belevágni, mert nem szeretném valamelyiket vagy esetleg mindet csak lazán, hanyagul csinálni. Szerintetek megpróbáljam?


2013. jún. 14. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nehéz kérdés. Tudom, hogy milyen! Egy ideig én is mindenfelé rohantam... Fáradt voltam de megérte mindent amit csináltam teljes gőzzel tolni.

Én is így voltam, mert úsztam, kosaraztam és két műfajban táncoltam ez mellett jártam kórusra színjátszó körre, cserkészetre és angol fakultatív délutáni órára... Döntenem kellett...

A kosarazást elhagytam, mert heti négy edzés lett volna alkalmanként 1 és fél óra plusz kiszállások és ez alapból ütött volna minden programot. Így most csak tornaórán kosarazunk... és szabadidőben, de az nem olyan...

Az úszást azt nagyon szeretem 3 éves korom óta rendszeresen jártam úszóedzésre, de az edző külföldre ment a más edzőket nem szerettem, így az is esett. Mos úszni hétvégenként beugrok és nyáron, vakációkban, de az is esett.

Maradt a tánc heti két óra néptánc és heti kétszer egy és fél óra modern (standard, szalontánc, latin amerikai, táncszínház, RNB vegyesen).

Szóval azt tanácsolom neked is, hogy ha bírod és szereted csináld!

Ha viszont fáradt vagy nem bírod, nem szereteted, romlanak a jegyeid hagyd a francba, szelektálj!

Válaszd ki amit a legjobban szeretsz és teljes gőzzel csináld azt, amit csinálsz! Lazán, hanyagul nem éri meg semmiképpen, az csak idő és energiapazarlás!

Iskola közben lehet, hogy nem, megy ez így mind, de vakációban, ha szereted csináld!

(lehet, hogy most azt gondolod, hogy ez nem igaz de én mindezek mellett évfolyamelső is vagyok szóval sokan utálnak és elég maximalista is vagyok, így minden olyan amit csinálok azt jól akarom csinálni)

2013. jún. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hanyagság nem egyenlő a lazasággal.

Versenytáncoltam sokáig, aztán kellő idő hiányában a versenyzést elhagytam. Viszont maradtunk a csoportban, fellépésekre, évadzárókra stb elmegyünk a csapattal vagy egyénileg is ha úgy van. De nem járunk különórákra és néha ugyan bemegyünk pluszban táncolni, viszont nem minden szabadidőnket a teremben töltjük gyakorlással, mint régen.

A koreográfiákban így is "partiban vagyunk" a többiekkel, csak a versenyzés nekünk kimarad. Más páros is van így. Számomra ezt jelenti a lazaság. Nem csináljuk hanyagul a dolgokat, csak kevesebb időt tudunk rááldozni:)

Neked kell majd kitapasztalni, mennyit bírsz el, aztán aszerint dönthetsz mondjuk fél év uán.

2013. jún. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazán komolyan versenyszerűen akarod őket csinálni akkor nem lehet. Én kézilabdázom és régebben zeneiskolába jártam de az edzések mivel mindennap voltak már akkor is nehéz volt. Ez 3 éve volt. Abbahagytam a zenét pedig mindenki azt mondta szép hangom van , van tehetségem de a kézi mindig fontosabb volt. Na meg azt utálom amikor néhány ember ritmikus gimnasztika+ kézi. Ez a kettő annyira össze egyezthetetlen ,hogy ha valaki komolyabb sikereket akar elérni akkor nem nagyon lehet. Ha csak hobbi szinten akkor meg miért ne?
2013. jún. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 így belegondolva tényleg mást jelent...

#3 egyetértek veled is


Látva, hogy mások mit mondanak szerintem próbáld ki, hogy szereted-e...

Végül is, nem veszíthetsz semmit. Ha mindet kipróbáltad még utána is választhatsz, ha valami jobban-rosszabbul megy... :)

2013. jún. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!