Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ki mit gondol erröl?

Ki mit gondol erröl?

Figyelt kérdés

30 éve skétgyermekes anyuka vagyok azon gondolkodtam ha a lányaim betőlti majdanán a 16 életkort nyáron elküldöm öket diák munkára illetve 18 éves korátol ha keresőképes és nemcsak tanul akkor ha még otthon lakik bizony be kell szállnia a rezsiköltségbe.

10 10 ezer forint


csak érdeklödnék ki mit gondol erről a dologrol?


2013. jún. 25. 08:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Teljesen jogosnak tartom. A szüleim is így gondolkodtak, én is így nőttem fel. 18 évesen el is költöztem otthonról, munkát kerestem, mellette egyetemre jártam. Nem csak azért nem támogattak jobban, mert szigorúan neveltek, nem is tehették volna meg, sajnos. Szeretem a szüleim. Tisztességes munkára, spórolásra tanítottak, aminek köszönhetően ma egyenesben van az életem, nem kallódtam el. Nem mondom, hogy minden 18 évest ki kell tenni otthonról, de el kell kezdeni ismerkedni a való világgal, mert máshogy nem lehet sajnos boldogulni. Teljesen jogosnak és szimpatikusnak tartom az ötleted.
2013. jún. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Ez így normális, hogy ahány keresőképes ember van egy családban, annyi felé oszoljanak a költségek.
2013. jún. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
akkor jol van mert anno nálam is igy volt bár 14 évesen már voltam nyári munkám és egésza ygerekeim születésééig dolgoztAM ÉS HAZAADTAM. MÁR FÉRJNÉL VAGYOK VANNAK GYERMEKEIM DE ÉN IS EZT VÁROM MAJD EL A GYERMEKEIMTŐL DE KIVÁNCSI VOLTAM EZ OKOZ E FELHÁBORODÁST hogy bizony el kell menni dolgozni és ha otthon lakik haza is kell adni pénzt
2013. jún. 25. 08:34
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Én is dolgoztam 14 éves koromtól (nem szorultunk rá egyébként, csak magam miatt tettem) és szeretném, ha az én gyerekeim is dolgoznának majd, de erőltetni nem fogom. Hazaadni pénzt nem kell majd, amíg tanulnak, ez nálunk is így volt és én is így szeretném majd. Rezsibe csak akkor kell beszállniuk, ha már nem tanulnak és dolgoznak.
2013. jún. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
nem tudom...nekem nem tetszene ha a keresetem 100%-át oda kellene adni a szülőknek én is vállalok nyári munkát ,de nem azért hogy a közösbe dolgozzak hanem hogy ne keljen tőlük nagyobb összegeket kölcsönkérnem......16 /l
2013. jún. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Elküldeném őket dolgozni valószínűleg, tanulják csak meg, mi a munka. Persze nem kérném el a teljes fizetésüket, de egy kis összeget igen, amivel beszállnának a költségeinkbe. Valamint azért odafigyelnék, hogy mire költik el a pénzt.
2013. jún. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Alapvető..

Ha nem is kell beleszállniuk a maguk dolgait ők fizessék.. (sport, ruha, bulik stb.) legalábbis nálunk így működik.

15/l

2013. jún. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom... Nem is az, hogy "büdös nekem a munka", hiszen segítek itthon, meg nyárimunkát is akarok, de nem tetszene ha anyám azért zavarna el dolgozni, hogy aztán odaadjak neki minden pénzt. Nem azért, mert nem tisztelem és nem gondolom hogy "megérdemli", de szerintem a szülő dolga eltartani a gyereket. Ha nekem lenne/lesz gyerekem, én is eltartanám amíg nem végez a tanulással és nem kezd főállásban dolgozni, addig maximum örülnék ha vállalna nyárimunkát, és megtarthatná a pénzét.

Én pl. szeptembertől megyek egyetemre, egyszerűen nem lesz kapacitásom dolgozni. Mondjuk mi úgymond nem vagyunk rászorulva. Van osztálytársam, aki kénytelen dolgozni suliidőben is, mert muszáj, kell minden forint. Minden tiszteletem az övé, hogy bírja, én nem lennék képes éjszakás műszak után másnap bemenni suliba...

2013. jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes a tinik hozzáállása a kérdéshez. Az rendben van, hogy anyu és apu eltartja őket 18 után is, de az nincs, hogy 18 után 10 ezerrel beszálljanak a rezsibe. Elgondolkodtató hozzáállás.


Az ötletet támogatnám, és meg is jegyzem a jövőre nézve (az enyém még kicsi).

2013. jún. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok egyetemista, és én abszurdnak tartottam volna, ha a szüleim azt mondták volna, hogy irány dolgozni, 18 éves kor után meg fizessek azért, hogy ott legyek náluk, nagyot csalódtam volna bennük. Véleményem szerint a szülőnek a feladata, hogy segítse a gyerekét, hogy minél jobb lehetőségei legyenek az életben, és nemcsak 18 éves koráig, de addig, ameddig tanul és szüksége van rá. Azért tanul nyilván, mert aztán jó állást akar, és egyetem mellett dolgozni nincs idő, döntsük el, hogy dolgozunk vagy normáisan tanulunk. Nálunk ez így van, és ha szülő lennék, nekem nem lenne képem a gyerekemtől pénzt kérni, hanem segíteném minen erőmmel.
2013. jún. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!