Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért mondják sokan, hogy egy...

Miért mondják sokan, hogy egy lánynak nem lehet rövid haja, csak szoknyát és nőies ruhákat hordhat, satöbbi?

Figyelt kérdés
Sokszor találkozom ezzel a felfogással, itt, a gyakorin is. Volt, aki egyenesen azt írta, egy igazi férfi soha még csak nem is szólna egy tornacipős, farmert viselő lányhoz. Nektek mi a véleményetek?
2013. júl. 9. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ízlések és pofonok. Aki ezt írta, hogy "egy igazi férfi soha még csak nem is szólna egy tornacipős, farmert viselő lányhoz." az ottmaradt az 1700-as években.


Szóval szerintem ne parázz. :)

2013. júl. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy sztereotípia, ami néhol tartja magát, néhol nem. Felénk például, itt Pest közvetlen közelében, nagyon sok lány és fiatal nő visel tornacipőt és shortot/farmert, a statisztikák szerint pedig csak nem akarunk kihalni, szóval ezek a lányok is biztosan elkelnek. :)

Egyébként mikor a párommal megismerkedtem, én a két végletet képviseltem: vagy nagyon elegánsan öltözködtem, vagy tornacipő+valamilyen csajos felső. Mégis itt vagyok, menyasszony vagyok, pár héten belül jön a babánk, a párom pedig igenis igazi férfi. :) Még egy példa, hogy ezzel ne is foglalkozz.

Egyébként meg most nagy hassal is tornacipőben, meg farmerban futkorászok, fog a fene magassarkúban és szoknyában illegni, hogy bevásárlás közben akkorát taknyoljak, hogy az legendává váljon.

Nem kell az ilyen megjegyzésekkel foglalkozni, az a lényeg. Nem minden férfinak kell tetszeni, hanem egynek, aki megbecsül, szeret és elfogad úgy, ahogy vagy. A hajaddal, az öltözködéseddel és a stílusoddal együtt. Akinek ez mind nem tetszik, azok keressenek mást! :)

2013. júl. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egy fórumon írtam, hogy nem hordok tangát meg utálok vásárolni, egy férfi válaszolt, hogy ha magassarkút sem hordok, akkor azonnal feleségül vesz. :-)

Nem hordok, de házas is vagyok. :-DDD


Én inkább sportosan öltözködöm, még szoknyát is 10 évente egyszer veszek fel, mégis van/volt férfi mellettem.

Amúgy azt is mondják, hogy igazi férfi öltönyt meg nyakkendőt hord. Na nekem meg az öltöny kifejezetten ronda, egyáltalán nem tetszik.Volt barátom is felöltözött néha ha alkalom adódott, kérdezte is, hogy na, milyen jól nézek ki? Én meg néztem, hogy szerintem nem....

Irodában dolgozom rakás öltönypatkány között, amikor nyaranta jönnek az ablakmosók és két napig ott lógnak, az izmaikon feszül a póló, akkor gyakorlatilag használhatatlan vagyok. Egyik évben a csapatban két olyan srác volt, hogy az egyik meetingről semmi emlékünk nincs (a női dolgozóknak). Pont ott lengedeztek az orrunk előtt, nekünk meg csorgott a nyálunk.


Úgyhogy ha szereted a sportos cuccokat, akkor nyugodtan hordd, lesz akinek tetszik.

2013. júl. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy osztálytársam valaha. Mindig kb : kétcentis haja volt. És nagyon jól állt neki. Szép kis csaj volt.
2013. júl. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugyanaz, hogy múltkor rám szólt az utcán egy férfi, hogy nőnek képzelem magam a hosszú hajammal? (15/F)


Hát erre annyit mondok: Rambonak is hosszú haja van, mégis mekkora csávó...:)

[link]


Őszinte leszek nekem tetszik, ha egy lányon tornacipő van, vagy farmer... Nem tudom mi ezzel a baj. Mivel lenne jobb, ha szoknyában rohangálna minden lány, nő? Szerintem aki e szerint gondolkodik nem tudja elfogadni a világot... Gondolom úgy gondolják ezek az emberek, hogy az összes homoszexuálisat ki kéne végezni stb...

2013. júl. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nekem már a hosszú szoknya tisztára jehovás beütésű

34/N

2013. júl. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt rövid hajam, nagyon hosszú... most is növesztem, mert a rövidet egy időre meguntam :). Amúgy hordok bakancsot, magassarkút, tornacipőt, topánkát. Szoknyát, sortot, ruhát, csőnadrágot, leggingset... valamikor szakadt farmert is... színes harisnyákat stbstb. Felsőkből ugyanígy szeretem a változatosságot. Színek terén inkább sötétebbeket vagy fehéret. Fő a változatosság :) Szerintem jó az, ha egy nő sokoldalú, és nem raagd le egyfajta stílusnál. Zenék, hobbik, könyvek terén is szeretem a változatosságot. Szerintem jó dolog. :)
2013. júl. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy nagyon fiús korszakom és kb. rám sem néztek a fiúk. Azóta nőiesen öltözködöm, de leginkább egy éve hordok szoknyákat, magassarkúkat, nőies ruhákat. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem veszek fel egy farmert vagy tornacipőt, de nem érzem már magam olyan jól bennük, mint egy pár éve. Legalábbis a tornacipőben. Én úgy vettem észre, hogy ez jobban tetszik a fiúknak/férfiaknak, de sok minden mástól is függ. Ha valakinek nincs hozzá kisugárzása, akkor tárgytalan az egész dolog.
2013. júl. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egész tanévben csak ünnepi alkalmakkor láttam szoknyát az iskolában. Persze ez csak a diákságra igaz. De a női tanároknak is csak a fele hord szoknyát nálunk.
2013. júl. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg azt mondják, hogy jó csajom van, mert hosszú haja van a barátomnak :) Egy időbet anyukámat is nagyon zavarta, hogy nem kedvelem a szoknyát, aztán elfogadta. Mostanában viszont szoktam hordani, de csak rövidet és csak goth-ot. AMúgy vicces, én tornacipőt hordok, farmert és pólókat, bandapólókat, mégis szépnek tartanak a fiúk és a stílusom klíváncsivá teszi őket :) Rocker vagyok (vagy valami hasonló meg sem lehet határozni rockot hallgatok, core-t metal-t meg sok más alfajt is de most így könnyebb megfogalmazni. Így nyáron fekete vagy terepmintás rövidnadrágot hordok, fekete, barna vagy fehér ujjatlannal. Szegecses tornacipőm van és egy fekete hosszúszárú tornacipőm. Télen fekete farmer vagy zöld vagy rózseszín valami pólóval, fekete előnyben :) Minden álmom, hogy beszerezzek egy demonia transformer 800-at télire bakancsnak. Mondjuk feltűnősködőnek tartanak, de nagyon nem érdekel meg a barátomat nem zavarja a stílusom meg neki is hasonló csak más. Viszont engem deszkás csajként nem szerettek.
2013. júl. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!