Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Cikinek tartom elmondani a...

Cikinek tartom elmondani a szüleimnek a lelki problémám (nem komoly csak egy kis önbizalom hiány), és a fiús dolgokat? Ti hogy vagytok vele? 16/L

Figyelt kérdés
2013. júl. 21. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Erre biztosan az a válasz fog jönni egy "okostól" hogy én lelki nyomorék vagyok. Mindenesetre, én sosem osztottam meg anyámékkal sem a lelki bajom, sem a fiús dolgokat. Ők más "időbe" születtek, nem Facebookon volt az udvarlás meg ilyenek, teljesen másképp látnák az én pasis ügyeim, más tanácsokkal látnának el, mint a korombeliek. Fiúkról meg nem igen beszélek, mert felesleges. Mi van akkor ha x nap/hónap után szakítunk? Kicsit furán hangzana hogy egyszer a Józsit, máskor a Bélát vagy a Pistit szeretem. _:) Szerintem nem ciki :) 19/L
2013. júl. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam megosztani anyuékkal az efféle dolgaimat. Pedig mindig imádtam az anyámat, szerintem csudajófej, fiatalos mama. Sosem tudtam neki elmondani, én is cikinek éreztem. De még a barátaimnak sem tudtam beszélni ezekről. Annyira féltem, hogy ha vmi nem jön össze, akkor beégek. Így aztán az ilyen jellegű dolgokat mindig megtartottam magamnak. 35L
2013. júl. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezzel nincs gond alapból.:)

Anyával való kapcsolatom tényleg nagyon szoros, viszont én nem tudnék előállni, hogy szeretek valakit. Oké, jelenleg nincs is kapcsolatom, és ha valami komoly lesz azt úgyis tudni fogják, de ilyen fellángolásokat bejelenteni nem bírnék.

Lehet közrejátszik az is, hogy késői gyerek vagyok, és a szüleim 40 éven felüliek voltak már amikor megszülettem, nem tudom, viszont én sem tudok ennyire nyílt lenni velük szemben.:) Tudok olyan lányt, akit az anyja már 12 évesen küldött pasizni, meg bulizni meg ilyenek (a lány egyébként tök rendes, és nem is lett bulizós végül:D), na ők tényleg mindent megbeszélnek.

Én nem tudnék. Kinek a pap kinek a papné.:)

2013. júl. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is cikinek érzem. Bár van okom rá.

Még sosem járt nálunk egy fiú barátom se, mert a szüleim tiltanak minden hímneműtől. Pasim nem is volt még.

Most lehetne valaki, de egyszerűen nem hagynak. Nem engednek talákozni vele, kihallgatják a beszélgetéseimet.

Pedig jó tanuló, segítőkész vagyok.

Nem akarják elfogadni, hogy már 17 vagyok...:(

2013. júl. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én tulajdonképpen azért nem mondok el semmit a szüleimnek, mert tudom hogy lenézően reagálnának és kérdezősködni kezdenének. ezt pedig mindenáron elszeretném kerülni.

16/L

2013. júl. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én el szoktam mondani, de csak miután barátom van. Azt megtartom magamank, hogy ki tetszik. Illetve azt utálom, hogy apa piszkál a barátommal. Itthon amúgy is zárkózott vagyok, ha valami bánt azt elmondom a barátomnak vagy esetleg valami havernak, mivel sok haverom van. Az én szüleim csak azt tudják, hogy betegesen szorongok és félek az apámtól. Ez a tiltós nevelésük eredménye ;)
2013. júl. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a pasikkal kapcsolatos dolgokat (meg minden mást) cikinek tartok megbeszélni anyámmal... apum meghalt, így vele nem tudok beszélni semmiről.. :(

mindent a barátokkal, barátnőkkel és mamámmal szoktam megbeszélni :) és ők mindig támogatnak és segítenek ha baj van :)

2013. júl. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én sem tudom erről a szüleimmel beszélni, de úgy érzem, ez nem rajtam múlik. Egyszerűen nem érdeklődnek. Sajnos úgy néz ki, azt sem veszik észre, hogy mikor vagyok szomorú vagy éppen boldog valami miatt, csak ha nagyon feltűnően szenvedek/"ugrándozom".

A nagymamámmal ellenben rengeteget beszélek. Neki szoktam elmondani, hogy ki tetszik, hogy hogyan érzem magam, ilyesmiket. Örülök, hogy van valaki, akivel tudok beszélni.

15/L

2013. júl. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!