Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ennyire fontos a fiatalo...

Miért ennyire fontos a fiatalolnak az okostelefon, mobilnet és az, hogy mindent kiírjanak Facebook-ra?

Figyelt kérdés

2013. júl. 22. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ hogy mennyire fiatal valaki. Mert mondjuk egy 14-18 évesnek tényleg felesleges egy full okos telefon mert úgysem használná ki még a negyedét sem, csak menőzésből és hogy tudjon netezni a suliba is, ami szerintem teljesen felesleges mert úgysem használhatja órán, meg nagyon vigyázni sem tudna rá.

A Facebookra meg csak azért ír ki minden értelmetlen szutykot mert azt hiszi hogy attól vagány lesz, meg a többiek is ezt csinálják.

Nekem is okos telefonom van mobilnettel együtt, de én használom is, mert a munkám miatt egy kollégiumban lakom hétköznaponként mert nagy a távolság és sehogy sem tudom megoldani a beutazást viszont albérlet drága és egy fizetésből nem tudnám magam eltartani, a kollégium meg olcsó és mivel laptopom nincs, és az otthoni számítógépet nem akarom hurcolni így telefonon netezek itt.

2013. júl. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Sokaknak van, és nyilván nem akarnak kimaradni belőle, meg persze szórakozásra használják. Facebookra kiírni mindent hülyeség, ezt azért csinálják, mert menők akarnak lenni, azt hiszik, van, akit érdekel az életük.


De néhány dolgot amúgy nem értek:

"Mert mondjuk egy 14-18 évesnek tényleg felesleges egy full okos telefon mert úgysem használná ki még a negyedét sem, "


Nem használná ki? Te ég, ugyan mire lehetne kihasználni egy telefont, ha nem arra, amit egy ilyen idős is használ? Lehet rajta telefonálni, böngészni, chatelni, játszani, fényképezni, olvasni, stb.


"csak menőzésből és hogy tudjon netezni a suliba is, ami szerintem teljesen felesleges mert úgysem használhatja órán, meg nagyon vigyázni sem tudna rá. "


Csak menőzésből felesleges, de miért baj az, ha tud netezni rajta? Ne órán használja, de pl. egyetemen majd elvrás lesz, hogy folyamatosan nézze az emailjét, amire jól jön az okostelefon.


A folyamatos telefonról netezés meg marha kényelmetlen különben, nem helyettesíti a számítógépet, csak szükségmegoldás.

2013. júl. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az okostelefon rendkívül hasznos, a net se egy rossz dolog, főleg ha nem talál a környéken ingyen wifi-t. Viszont a facebbok mániát sose fogom megérteni, ha az életemet szeretném megosztani twittelnék. Én szervezésre, és kapcsolat tartásra használom, meg néha vannak jó megosztások is.


Kihasználni igenis kihasználom a mobilomat, megfelelő applikációkkal elég sok dolgot kilehet hozni belőlük Például van scannner programom, ami pdf-t is csinál a képekből rögtön. A felhő is remek dolog, hiszen így elérhetem a legfontosabb dolgaimat a gépről. És van egy meglehetősen fejlett mobil officom is, amivel csináltam már prezentációt is. A gépemet is tudom irányítani vele, vagy akár a nappaliban a tévét. És akkor ott vannak még a a mai átlag dolgok. Nem azt mondom meghalnék nélküle, de meglehetősen kényelmessé teszi az életem. És a tanulás is lassabb lenne.


16/F

2013. júl. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Számomra csak azért, mert csóringer vagyok, és nincs pénz a telefonomon, így a facebookon tudok beszélgetni a barátaimmal, vagy hazaszólni, hogy "bocsi anyu, ittalszom a barátnőmnél holnap megyek :)" Ennyi. Nem posztolok össze-vissza, csak üzenetváltásra, kapcsolattartásra, és szervezésre használom.
2013. júl. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ők ennek a kornak a gyerekei. Nekünk is volt hordozható magnónk amibe kazettákat ceruzával tekertük vissza, abban a korban mindenki azt akart.
2013. júl. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
17%
mert nincs semmi életük, de azt a látszatot akarják kelteni, hogy mennyire királyak, ennyi. azt hiszik, hogy másokat érdekel, hogy mit ettek ebédre, meg milyet sz@rtak délután.
2013. júl. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

3-as, az valóban tényleg nagyon szükséges az életben, hogy a TV-t is tudod irányítani a telefonoddal :D


Akármit is mondasz, egy középiskolás nem használja ki egy okostelefon adottságait.

2013. júl. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Nekem annyi fontos van az okostelefonban, hogy kényelmesebben lehet rajta facebookozni és lehet vele Pou-zni, de nem nagyon igényleg okostelefont, elég nekem egy Samsung Star 3, azon is van Facebook.


Én személy szerint chatelésre használom az fb-t. Kb olyanok vannak, kint, hogy kitettem az ask.fm-em vagy megjelöltek egy képen. Valaki megemlített egy bejegyzésben (pl: Üszök volt a mai nap, srácok) valaki írt az én üzifalamra, profilképet változtattam, vagy most mondok valamit, kiposztoltam azt a 6 éves kislányt, aki jobban hörög mint én. Chatelni viszont elég sok emberrel szoktam, főleg most, mert mindenhova hívnak, valakinek van valami baja, akkor lelkizek vele, ilyenek.

2013. júl. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én 24 éves vagyok, egyetemista, és utoljára 3 és fél éve volt pénzem telefont venni. Sony Ericcson, ami azóta már nem is létezik ilyen felállásban :D

Már több idős néninél meg bácsinál láttam ugyanolyan telefont, mint az enyém. Tök megrázó volt. :D

És a saját anyámnak, akinek az SMS íráshoz is segítség kell, érintőképernyős telefonja van (tesómtól kapta), és már neki se tudok segíteni.

Már most úgy érzem, hogy lemaradok a technikai fejlődésben és az információs társadalom peremére szorulok.

Valójában a mostani telefonomnak is vannak olyan funkciói, amiket nem is használok, vagy csak nemrég fedeztem fel, szóval tudom, hogy pocsékolás volna egy okostelefonnal semmit se csinálni ... de mégis kellemetlen érzés.

Ha nem tartom a lépést, mindig mások segítségére fogok szorulni. Szerintem állami támogatás kellene azoknak, akik technikai és információs szempontból hátrányos helyzetűek.. mondjuk egy okostelefon képében. :D


A facebookra meg... amikor én voltam kicsi, még minden nyáron táboroztunk Csillebércen, meg különböző helyeken, sokszor jártunk országos találkozókra, és onnan voltak azok az ismerőseink, akik az ország másik végén élnek. Még leveleztünk, meg telefonáltunk.

Ma már az egészet kiváltja a facebook. Én úgy érzem, hogy jobb volt a táborozás, mint a netezés. De biztos ők is a maximumot hozzák ki a dolgokból.

2013. júl. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem például már r*hadt szokszor kihúzott a bajból a telefonom. Samsung galaxy ace-m van (mint más lassan mindenkinek,de mindegy..) amit saját,munkával megkeresett pénzen vettem. Van rajta mobilnet (havi 2ezer forint,akciósan kötötték apáék,odaírták,hogy most 21ezer forint lett volna ha nem lenne megkötve a szerződés,jó megint eltértem :D) Szóval a lényeg.. igazándiból nem lenne élet-halál kérdése ez az egész okostelefon,de ha már van ilyen akkor miért ne használnánk ki? Mondjuk mikor egy hete elutaztam és senkitől nem tudtam útbaigazítást kérni, nagyon megkönnyítette a dolgom,hogy csak bepötyögtem,hogy hova is akarok eljutni és már mondta is az utat. Igen,nyílván odataláltam volna e nélkül is,de így jópár órát megspóroltam magamnak.

Vagy ha buszt-vonatot kell néznem akkor is másodpercek alatt megvan.


Én tényleg nem használom ilyen nagy dolgokra,hogy tárgyalás,üzletmegbeszélés meg fene tudja még mi,de úgy érzem,hogy amennyire én tudom annyire teljes mértékben kihasználom a telefonom. A jó pillanatokat feltudom venni vagy lefotózni,ha valamit sürgősen megkell keresni akkor megtudom, a naptár is nagyon hasznos szóval ilyen kis apróságok,de nekem hasznosak és nem értem másnak miért fáj ha én ezeket kihasználom a javamra?!


A facebook, az más. Én pont két hete töröltem le magam,mert meguntam ezt a folyamatos posztolgatást meg mit tudom én mit. Aki akar az megtud keresni facebookon kívül is,aki meg nem azzal meg nem is kell foglalkozni.

Sok barátom/barátnőm meg kivolt akadva,hogy "úristen most mi lesz? meg lemaradsz egy csomó mindenről" Lassan nem tudnak már facebook nélkül élni,úgy értem jobb ebből az egészből minnél hamarabb kilépni. Az üzenetezés az egyetlen hasznos dolog rajta,már ha valaki nem él vissza vele

2013. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!