Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van más is akinek ilyen az...

Van más is akinek ilyen az anyja? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy semmit nem foglalkozik velem. Nem is beszélünk sőt ő van, hogy nem is köszön nekem. Nekem nagyon rossz látni, hogy a barátnőim együtt mennek az anyjukkal biciklizni, sétálni, vásárolni. Vannak anya-lánya programjaik. Meg megbíznak az anyjukban és tényleg bármiben segítséget, tanácsot kérhetnek. A barátnőim nagy része már tud pár dolgot főzni mert az anyjuk megtanította őket, van akit sminkelni is. Én nem tudok semmi ilyesmit amit egy lánynak illene mert engem nem tanított meg rá. Még csak 14 éves vagyok, van még időm rá csak a környezetemben én vagyok az egyetlen. Úgy érzem, hogy le vagyok maradva még, ha általánosságban nem is, de a környezetemben igen. Nem hordhatok szoknyákat, csinosabb felsőket, nem festhetem a körmöm, nem hordhatok magassarkút. A barátnőimnek szabad és az anyjukkal mennek el vásárolni vagy egyedül. Míg őket például elvitte az anyjuk kozmetikushoz vagy elmagyarázta nekik, hogy mit hogyan kell, addig az én anyám semmit nem mondott. A testvéremtől csórtam borotvát. Nem kaptam melltartót, holott már szükség lett volna rá. Abba sem avatott be, hogy egyszer meg fog jönni. Sőt, tudják, hogy rossz a szemem, de nem hajlandóak nekem szemüveget venni. Semmi nem érdekli. Rengeteget cikiznek, olyanokat mondanak, hogy lány létemre úgy nézek ki mint egy fiú. Persze nem attól lesz valaki lány, hogy sminkel és magassarkút hord és ennyi idősen felesleges is, de most már majdnem kezdem elhinni. Én szóltam már többször, de nem kaphatok semmit, egyedül pedig nem mehetek. Ha már most kinéznek akkor mi lesz majd a gimiben? Nem is az, hogy nem lehet magassarkúm vagy nem sminkelhetek, ezeket én se szeretném, de belemennék mert cikiznek vele. Csak egy farmert, pólót(5db) és egy cipőt hordtam eddig is. Még egy nadrágot sem kaphattam eddig sem mert van egy. Ő pedig szinte minden nap vásárol magának. Ha együtt mentünk mert már muszáj volt nekem vásárolni, volt, hogy nekem nem vettünk semmit csak neki.


Én szeretném, ha jobb kapcsolatom legyen vele. Olyan mint ha nem is szeretne. Semmit nem csináltunk soha együtt. Valamint olyan mintha nem "fogadná el", hogy lány vagyok. Mit tudnék csinálni?



2013. júl. 31. 17:12
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Van pénzünk, nem dúskálunk benne, de a szegénység túlzás lenne. Van mit ennünk, nincsenek tartozásaink, amire szükségünk van azt meg tudjuk venni. Inkább úgy érzem, hogy sajnálja tőlem. Vagy talán nem is csak egyszerűen nem érdekli. Ő mindig vásárol magának. Ha én szólok neki, hogy szükségem van erre vagy arra, akkor mondja, hogy jó és el is van felejtve. Ha nem lenne rá pénz vagy lenne fontosabb, akkor megérteném. Nem is az az a bajom, hogy nincs temérdek cuccom persze jobb lenne, de még azt sem kapom meg pl. szemüveg ami tényleg fontos. Valamint az esik igazán rosszul, hogy még az idejét is sajnálja rám. Én most úgy érzem szívesen elköltöznék, de nincs rá garancia, hogy jobb lenne. Na meg hova mennék. Mint mondtam kollégiumra nincs lehetőség. A gyámügyre pedig azért szerintem nincsen szükség. Nem vernek, bántalmaznak engem és tulajdonképpen ellátnak engem. Nincs sok ruhám, de van mit felvennem, nem éheztetnek meg semmi ilyesmi, iskolába járatnak. Nem arra kell gondolni, hogy én spártai körülmények között élek. Egyedül a törődés, figyelem és a szeretet hiányzik. Nem azon van a hangsúly, hogy elöntsenek jobbnál jobb cuccokkal csak érezzem, hogy fontos vagyok. Az anyám és, ha nem is válogathatja meg az ember a családját szeretnie kellene. Nem gondolom, hogy tettem bármit is amiért oka lenne rám haragudni vagy amiért ezt a bánásmódot érdemlem tőle.
2013. aug. 5. 19:11
 12/13 anonim válasza:
pontosan ezért menj el a gyámügyre, mert egy normális anya nem ilyen. megérdemli hogy elvegyék a pénzért és rád szánják.. én fel képelném ha magának mindent megvesz és a lányának meg nem. riba.nc. nem tudok mit rá mondani
2013. aug. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van, hogy azt kéne tennem, de én nem szeretném. Az anyám, még, ha nem is a legjobb, de az anyám. Meg lehet, hogy rosszul gondolom, de szerintem ezek azért nem olyan problémák amikkel a gyámügyhöz kellene fordulni. Köszönöm a választ!
2013. aug. 27. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!