Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnám az anyámmal...

Hogyan tudnám az anyámmal megértetni, hogy üvöltözéssel meg fenyegetéssel nem ér el semmit, úgyhogy be is fejezheti ezt az egészet?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2 évben eléggé megváltoztam és elkezdtem bulizgatni.Nem bírom,ha unalmas a hangulat,ezért mindig feldobom valahogy és bárkivel megtalálom a közös hangot,ha jó fej.

Csak anya nem annyira szereti,ha jól érzem magam.

Mindig veszekszik velem,hogy miért iszom (csak jó szokott lenni a hangulatom,nem a sárgaföldig megyek),miért tűnök el itthonról,miért nem segítek neki,miért öltözök úgy,mint valami ribi (hát bocsánat,hogy 40 fokba nem garbóba mászkálok),honnan van pénzem,stb.De ezeket nem úgy mondja,mint a normális emberek,hanem úgy,hogy zeng az egész ház.

Meg fenyeget,hogy elküld vidékre a nagyanyámékhoz,mehetek intézetbe,ha ilyen vagyok és hasonlók,de tudom,hogy úgyse tenne semmi ilyesmit.Ha meg dicsekedni kell másoknak,akkor én vagyok a szeme fénye,aki versnyekere jár,nyelvvizsgákra készül.

Elegem van már,hogy mindig ezeket kell hallgatnom,amikor itthon vagyok.Hogy értessem meg vele,hogy álljon le,mert ennek semmi értelmes és csak magát fárasztja vele?



2013. aug. 16. 16:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Korod?
2013. aug. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
17 leszek augusztus végén.
2013. aug. 16. 16:16
 3/23 anonim ***** válasza:

Anyámra ha rájön az 5 perc akkor ő is szóról szóra ugyan ilyen :D (mondjuk ő szokott lenni normális is)

Látnod kellett volna tegnap mit nyomott le...

De ha ilyen akkor szerintem nem sok mindent lehet tenni. 1 év múlva leléphetsz, ha akarsz. (egyetemre az ország másik felébe pl)

2013. aug. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 salvadorina ***** válasza:
24%

"miért tűnök el itthonról,miért nem segítek neki"


És miért is? Talán, ha nem tűnnél el otthonról, és segítenél neki, akkor a többiért sem cseszegetne.


És teljesen jogos kérdés: Honnan van pénzed?

2013. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyuka vagyok!

Elmondom hogy mért ordít veled :)

1. Baromira félt! nehogy véletlenül valami is történjen Veled! - a pici lányával: ő ilyenkor tényleg még a baba kori kislányt látja benned!!! azt a pici lányt akit ringatott, akinek a kezét fogta mikor oviba kísért...stb. szóval most neki is kell hagynod időt hogy átértékelje a mostani lányt-nőt akivé cseperedsz! a felnőttek rugalmatlanabbak különben is sokesetben :)

2. a félelmét, felhalmozódott frusztrációját az ordibálásban vezeti le...

3. nem azt nem szereti szerintem hogy jól érzed magad, hanem lehet hogy neki , az ő értékrendjében ez kicsit több a kelleténél amit te csinálsz..

4. te is változtathatnál ezen a dolgon, ha mondjuk közelednél felé, kommunikálnátok!!! legtöbbször ez a baj! Te nem mondod el, mert úgy sem érti meg ! felállás...

5. igen, lehet te is egyből támadsz, mikor ő felemeli a hangját, és ehelyett ha normális hang és pofa - nemet látna rajtad más mederben folyna a beszélgetés.

Csak egyszer próbáld ki hogy te nyugodt maradsz és KEDVES! de nem idétlenül! hogy megmondod neki hova mész és hogy hívni fogod- ilyen apróságokon múlik néha az egész... Drukkolok hogy összejöjjön, mert szar lehet ebben lenni!

2013. aug. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

És azt az egy évet hogy bírjam ki?


Az a baja,hogy nem bír el két kisgyerekkel (van egy 4 éves és egy 10 hónapos féltestvérem) és folyton azt akarja,hogy vigyázzak rájuk és foglalkozzak velük,mikor megmondtam neki még az elején,hogy nekem nincs időm ilyenekre és nem is akarok itthon ülni velük.

Ő mondta,hogy nem ad pénzt arra,hogy szórakozzak és drága dolgokat vegyek.Hát megteremtem ezekre én a pénzt,ő mondta,hogy oldjam meg.

Nem az aggódás miatt ilyen,mert volt olyan,hogy napokig nem beszéltünk és nem látott,de nem érdekelte,hogy mi van velem.

Én nem kiabálok vele meg semmi,egyszerűen fogom magam és kimegyek az ajtón vagy elkezdek zenét hallgatni,de ha nagyon türelmes kedvemben vagyok,akkor mosolyogva meghallgatom,mondom,hogy igaza van és otthagyom.

2013. aug. 16. 17:15
 7/23 anonim ***** válasza:
3%
Már ne is haragudj de mindketten nyakig benne vagytok.Először is .14-15 évesen szerintem azért nem kéne bulizgatni,16 évesen is évközben max 2-3szor.Inni meg mértékkel kéne.Segíteni segíthetnél.De ezekben Ő is ludas,mivel engedte a dolgokat.Nézz azért magadba,mert ez nem jó hozzáállás.
2013. aug. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
7%
ja és segíts a tesók körül is,mégis mire nincs időd? csaknem dolgozol reggeltől estig???
2013. aug. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 salvadorina ***** válasza:
Biztos egész nap tanul. :) Ja nem...
2013. aug. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nem nemérdekli hogy mi van VEled, hanem egyszerűen hulla fáradt lehet!

Írtad, hogy van még két féltesód, akik bizony kicsik! Hidd el ha "csak otthon van" velük is baromi fárasztó a mindennapi ellátásuk, a háztartásvezetése, főleg ha anyagi problémák is vannak esetleg! Idegtépő dolgok tudnak kialakulni, amit lehet hogy Ő sem beszél meg veled, hanem elfolytja, és sokszor máshogy - máson csattan el az itt felgyülemlett ideg! Nem tudom hogy Ő példálul szokott e elmenni, kimozdulni valahova gyerekek nélkül - mármint a kicsik nélkül? Veled mikor ment el kettesben vásárolni, vagy csak nézelődni? Ha neki nem jut eszébe ez, próbálj meg TE egy ilyen "csajos" délutánt, estét összehozni, ami arra is jó lenne hogy beszélgettek... nem kell mindjárt fejest ugrani a komolytémákba, de akár jól is érezhetnétek magatokat!

Azt hogy megkér hogy a "tesóidra" vigyázz, szerintem megtehetnéd, persze ha nem minden héten akarja, hogy teljes napokat vigyázz rájuk, de néha egy-egy órára, előre megbeszélnétek hogy hétfőn délután 4-6 ig velük vagy - azt hidd el nekem hogy Óriási segítség lenne neki!!! És talán neked is jót tenne :) ilyenkor - ebben a korban még olyan aranyosak...tudnak lenni :D na majd meglátod ! de neked is partnernek kell lenned és nem elvonulnod ha van valami konfliktus!

Üdv. az az anyuka aki már írt neked :)

2013. aug. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!