Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak a lányommal?...

Mit csináljak a lányommal? Nagyon nehéz vele.

Figyelt kérdés
Most 13 éves, nagyon makacs, mindenért rám szól, kifiguráz, ha szólok neki valamiért meg se hallja, sokszor hozzám se akar szólni, ha olyan kedve van.

2013. aug. 19. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Semmit, kamasz.


Légy vele egy kicsit megértőbb, próbálj a "barátnője" lenni - persze épeszű keretek között.


Azt viszont ne engedd, hogy azt csináljon és úgy, ahogy akarja. Állítsd fel a határokat és azt tartasd is be!

2013. aug. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Lehet, hogy nem fog nektek tetszeni a válaszom de nem érdekel.


Én 16 éves vagyok, néha (tényleg ritkán) én is flegmázni szoktam anyukámmal de mindig rám van szólva. Engem nem csak szeretgettek hanem bizony nagyon ritkán amikor tényleg rám fért kaptam egy ofont. Az erőszak nem megoldás de szerintem ennyi bőven belefér, hogy a gyerek tudja hol a helye. Vagy csak határozottan rá kell szólni és nem megengedni neki ilyeneket. Egyik barátnőm 15 éves és szó szerint ordibál az anyjával, csúnya szavakat használ utána meg "mamiii, kell ez meg az lécci, úgy szeretlek" utána meg "kussoljál már! Úgyis az van amit én mondok!" nahát ha én így beszélnék a szüleimmel fogam már nem lenne, na de én sem engedném a gyerekemnek. Valamit sürgősen találj ki mert ezt így nem lehet. Apukája nincs? Neveld meg amennyire tudod! De ne hagyd, hogy ilyen legyen.

2013. aug. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
31%
add kölcsön majd én jól megnevelem :)
2013. aug. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy valami problémája van. El kellene beszélgetni velem. Mikor én 13 éves voltam hiába kaptam a pofont, függetlenül attól, hogy megérdemeltem-e vagy sem, nálam csak rontott a helyzeten. De ha kicsit megértőbbek lettek volna velem, és megkérdezték volna mi a probléma és esetleg segítettek volna akkor konfliktus mentes lett volna az életünk, de minimum nyugodtabb.

Engem a hangulatingadozások (nálam nagyon durván egyik percről a másikra lett jó vagy rossz kedvem, nem tudtam kezelni), összevissza menstruációm, iskolai gúnyolódások, alvásproblémák és a fáradság miatti egyéb következmények. Beszélj vele és találjatok a problémáitokra megoldást, alternatívát. Remélem nektek sikerül, hajrá! :)

24/N

2013. aug. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Beszélj vele úgy,ahogy ő veled.Majd rájön milyen "jó" érzés is az.
2013. aug. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Javítás!

"Lehet, hogy valami problémája van. El kellene beszélgetni ***VELE". Csak elírtam. :)

2013. aug. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
70%
Az én húgom is teljesen ilyen. Nagyon szemtelen anyuval, apuval még inkább, velem meg sokkal jobban. :D Ha nem kap meg valamit bőg, mindenre az a válaszolja, hogy nem tudom, nem érdekel, nem segít semmiben, nekem kell utána takarítanom. Anyát valahogy ez nem érdekli, pedig szóltam már neki nem egyszer. :DD Én nem foglalkozom vele amúgy, ha nagyon szemtelen, akkor visszaszólok neki, ő meg nekem esik és verekszünk. :DDD Aztán bőg, én meg megölelem, és béke van. :D Remélem nem sokáig lesz ilyen, egyszer csak kinövik..
2013. aug. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Kamasz, majd kinövi. Adj neki időt.

Én úgy emlékszem vissza erre az életkorra, mintha életem legkínosabb szakasza lett volna - éppen csak évekig tartott. Rengeteg fizikai, hormonális változás, iskolai problémák... Már csak azért is flegma voltam, mert folyamatosan szörnyen kínosan éreztem magam, és nem tudtam máshogy reagálni.

2013. aug. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Kommunikáció.Miért nem tud senki?
2013. aug. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

4-es vagyok.

Valakinek megy a lepontozás látom. Ilyeneket nem szokás pontozni, főleg nem lefelé, mert ez a dolog igazán egyénfüggő. Nem mindenkinek könnyű a tinédzser korszaka. Tininek lenni ugyanolyan rossz, mint a változó kor. (Ezt nem egy idős néni mesélte). Ilyenkor tényleg arany közép utat kell találni, ha meg rossz kedve van akkor kell várni kicsit és úgy megbeszélni a dolgokat. Ordibálás és veszekedés nem minden tininél állja meg a helyét.

24/N

2013. aug. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!