Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van itt esetleg olyan tini...

Van itt esetleg olyan tini anyuka aki megszülte a babát? Hogyan boldogultatok?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok.6 hetes terhes! Egy évem van még az iskolâbòl. Nem tudok dönteni. Szívem szerint meg akarom tartani a babàt de az eszem màst mondd. Mivel még munkahelyem nincs. A csalàdom segìtene és a pàrom is mellettem àll! Csak nehèz lenne.
2013. aug. 23. 15:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Egy babával mindenképp nehéz. Persze szerencsésebb ha olyan időszakban érkezik, mikor már van az embernek munkahelye, befejezte az iskolákat, de igazán ideális időpont sosincs. Szerencsés vagy, ha tud támogatni a családod. Én azt mondom, hogy próbálj meg tovább tanulni a baba mellett is akár. Biztos fog segíteni a családod, bölcsibe is be tudod adni akár.Ha lelkileg felkészültél az érkezésésre, akkor ezeket a mindennapi dolgokat biztos meg lehet oldani közös erővel. Én ugyan nem vagyok tini anya, de egy gyerek így is, úgy is lemondással jár az első pár évben,próbáld optimistán felfogni: te hamarabb túl leszel a nehéz időszakon és még mindig fiatal leszel, vár a világ, mikor már a gyereked egyre önállóbb.
2013. aug. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%
Tartsd meg! El ne vetesd, nem hiába akar jönni! Majd amikor a kezedbe adjak rájössz, hogy semmi másnak nincs értelme :)
2013. aug. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Mivel azt írtad,hogy nem tudsz dönteni, ezért szerintem képtelen lennél elvetetni, aki el akarja vetetni az nem filózik ezen.. többségében! Van aki támogat téged!! ez fontos, és a baba apukája is melletted áll! szóval szerintem hallgass a szívedre és kezd élvezni a kismamaságot :)

2013. aug. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Èrettségi után Németorszàgba költöznénk de ùgy gondolom ez babâval is menne! Àprilisba születne meg de az érettségi májusba van. Nem akarok halasztani den em tudom ezt hogy oldjan meg! :/
2013. aug. 23. 15:45
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
tartsd meg, főleg, ha a szüleid is tudnak benne támogatni. egy gyerek nevelése mindenképpen nehéz, akár 18, akár 28 vagy több vagy, e azon múljon az élete, hogy szerinted nehéz lenne felnevelni.
2013. aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Szia!Én jövőhónapban leszek 19 éves,és egy 19 hetes kisfiút hordok a szívem alatt :) Annyi,hogy nekem már az érettségim megvan,és majd a baba mellett jövőre kezdem a szakmát letenni,esti tagozaton.Nálunk nem volt kérdés,hogy marad-e.Nagyon várjuk őt,és a legnagyobb csoda ez az életben.A páromnak van munkája,már elég sok mindent beszereztünk a babának,és mire jön a január,addigra apránként minden meglesz.Saját lakásunk nincs,így itt,az én szüleimnél lakunk.A rezsibe nem kell adnunk,de pl. a főzés az be van osztva és magunkra mosok.Jövőre amíg suliban leszek (heti 2-3 alkalommal)addig anyukám vigyáz majd az akkor már 8 hónapos babára.

Szerintem az hülyeség,hogy oda a fiatalság is meg minden.Jó,biztos nem fogunk olyanokat csinálni,mint amikor még nem volt baba,de mindennek meg van a maga szépsége,és mindent úgy kell csinálni,hogy jó legyen.Mi még ugyanúgy összeszoktunk ülni a baráti körrel,szórakozóhelyekre sosem jártunk,de ha valakinél van egy kis főzés vagy ez az,oda még mindig szívesen elmegyünk.Mindenki tekintettel van arra,hogy kismama vagyok és nagyon szeretem amikor érdeklődnek a pici felől és óvnak engem :) Alig várom,hogy a baba is meglegyen és jövőre már őt is vihetjük délutánonként a baráti találkákra :)

Szerintem a szívedre hallgass és bármi kérdésed akad,írj :)

2013. aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
csak az érettségi részére reagálnék: szerintem ne halaszd el, utána nehezebb lenne! amíg a baba meg nem születik, járhatsz suliba és az érettségi szünet miatt esetleg csak pár hét esne ki. készülj úgy, hogy a baba érkezése után már nem fogsz esetleg tudni tanulni. az érettségi ideje alatt meg biztos lesz aki vigyáz rá!
2013. aug. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

6-os vagyok!Az érettségi időt is meglehet oldani.A írásbeliknél(ami annyi nap,ahány tantárgyból érettségizel) reggel 8ra mész és 3 óra hosszát vagy benn.Ha lesz tejed,akkor fejhetsz le és akkor azt eszi majd a baba.Ha tápszeres lenne,akkor pedig majd azt.A szóbeli írásbelin 1 nap alatt túl vagy,ez is olyan 3-4 óra hossza.Kérheted majd szerintem,hogy valahogy tegyenek be az elsők közé,hogy minél gyorsabban végezz.Biztos hogy tekintettel lesznek rád :)

Még azt az egy tanácsot tudnám adni,hogy a baba érkezése előtt a legtöbb tétel már a fejedben legyen,mert tanulni nehéz lesz a baba mellett,főleg ha hasfájós lesz.A biztonság kedvéért a nagy részét megtanulod és amikor a baba alszik,addig már csak olvasgatnod kelljen őket.

Hidd el,mindent meglehet oldani :)

2013. aug. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
bocsi *szóbelin egy nap alatt túl vagy
2013. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Szia.Én 18 múltam amikor megszületett az első fiam.Mivel nyári baba így szeptemberben már mentem is az estire,ez volt az utolsó évem,mindenből négyes lettem.Szóval nem lehetetlen.A férjem és a nagyszülok sokat segítettek .Kozben tanultam két szakmát és letettem egy nyelv vizsgát.

Ha mindenki támogat akkor tartsd meg,főleg,hogy a szíved is azt súgja.

2013. aug. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!