Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor tudok leghamarabb...

Mikor tudok leghamarabb elköltözni itthonról?

Figyelt kérdés
Hány éves korban? Van bármi megoldás hogy ne kelljen találkozzak a családommal vagy csak nagyon ritkán? (Általános iskolás vagyok)

2013. szept. 15. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Amint lesz rendszeres fizetésed. Vagy nyersz a lottón.
2013. szept. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:'((((( Azért köszi a választ.
2013. szept. 15. 20:26
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
A szüleid engedélyével 16 évesen már elköltözhetsz. Amúgy meg 18 éves korodig várnod kell.
2013. szept. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

intézetbe mehetsz, ha a szüleid nem gondoskodnak rólad a törvény szerint .... hívd fel a gyámhatóságot ha tényleg gáz van!

ha nem ilyen nagy a baj, akkor próbáld elviselni őket! :)

2013. szept. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szóval 16 éves korban szülői engedéllyel... Szerintem ez lesz. Ők is csak örülnének ha megszabadulhatnának tőlem, akkor miért ne engednék?

Ha felhívnám a gyámhatóságot akkor szerintem annyira megkapnám a magamét a szüleimtől hogy legközelebb nem hogy telefonálni, de még járni sem tudnék...

Nem tudom hogy törvénybe ütközik-e a "nevelésük", de az biztos hogy bántanak. A lelki bántalmazás törvénye ütköző cselekmény? Ha valaki lesz oly szíves, hogy bemásolná azt a törvényrészt amiben a gyermektartásról és nevelésről van szó, akkor azt nagyon megköszönném.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. szept. 15. 21:59
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Ha van kereseted.
2013. szept. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nyolcadik után középsuliba mégy, válassz olyan távolabbit, ahol kollégista lehetsz. Nem árt ha utánajársz malyik suli ad már a szakképzés alatt is ösztöndíjat, akkor gyakorlatilag anyagilag is majdnem független lehetsz, és csak hétvégére kell haza utaznod.
2013. szept. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a lelki bántalmazás is bántalmazás, csak nehéz bizonyítani...

azt tudod tenni még, hogy ha van olyan rokon, családtag, akiben megbízol, akkor megkeresed őt, és kérsz tőle segítséget (csak olyan kell, aki nem mondja vissza a szüleidnek) és lehet, hogy segíthet neked, ha más nem, tartja benned a lelket...

ha pl. engem megkeresne valamelyik unokaöcsém/húgom, és elmondaná hogy őt bántják, terrorizálják, kínozzák akár lelkileg is, én biztos magamhoz költöztetném, és befenyíteném a családját - még ha össze is vesznénk emiatt!

de ha "csak" nézeteltérés az alapja az ellenérzéseidnek, mert hogy a szülők saját elképzeléseiket akarják rád erőltetni, netalán visszaélnek fölényükkel csak, és "az van amit én mondok" - csak éppen nincs logikus indok az utasítás mögött, az még nem feltétlen kínzás... a szülők többnyire jót akarnak, az életre és tisztességre nevelnek, és fiatalon ezt nehéz mindig bevenni, de később haszna lehet... vagy úgy segít, hogy jó irányba terelnek, vagy úgy, hogy tudod, te ilyen nem leszel :)

hívj fel valakit, aki a szövetségesed lehet, hátha segít megérteni a dolgokat, vagy segít, hogy ne bántsanak! :)

2013. szept. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


Maga a törvény.

Mellesleg mit jelent, hogy terrorban tartanak?


Miután úgyis név nélkül írsz, nyugodtan leírhatod :)

2014. dec. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!