Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jó ötlet lenne ez? A fiam...

Jó ötlet lenne ez? A fiam nagyon be van sózva.

Figyelt kérdés

Először is: nem feltűnősködésből írom az alábbi sorokat, de máshogyan nem tudom vázolni a helyzetet.

Egy külső peremkerületben lakunk, ahol kb. 15 éve vettünk egy óriási házat. 2 emeletes, plusz egy nagy tetőtér, amit nem használunk. Kb. 6-7 éve épült egy második ház is a kert másik részében, afféle "partyházként". Ezt is alig használjuk, de kompletten be van rendezve, 2 emeletes ,konyha, 2 fürdőszoba, jakuzzi, szauna, bútorok mindenhol, óriási mozivászon a nappaliban, a kertben meg egy még nagyobb úszómedence, szóval komplett lakóházként is elmenne, sőt.. Fiam azt gondolta ki, hogy ő átköltözne a buliházba, de ezt nem nagyon merjük neki megengedni, mert még csak 15 éves. És ki tudja hogy mennyire fajulnának el az amúgy is durva házibulijai, főleg ha külön házban tartaná őket.. Meg azért 190-200 m2 kicsit sok lenne szerintem egyedül.. Ezt ne "igazi" költözésnek gondoljátok, természetesen enni a rendes házba járna, meg ott is lenne azért. Megbízható gyerek, meg már majdnem olyan mint egy kis felnőtt, de azért mégis, nem tudjuk hogy hogy döntsünk. Én még lehetséges/végső megoldásként a tetőteret gondoltam ki, végtére is fent is külön fürdő, és 2 nagyobb meg egy kisebb szoba található. Szóval egy komplett lakásként ez is elmenne. Szerintetek? Azonban csak úgy nem akarom hogy megkapja, valamit ezért tennie is kéne, mert nagyon el van kényeztetve. Valami feladatot ajánlanátok?



2013. szept. 30. 16:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Jesszus... Ma nem adtak házit a suliba? :)
2013. szept. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
inkább mennél dolgozni hogy ne csak ezeket írogassad hanem építs is fel egy ilyen házat partyházzal együtt!
2013. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, azért vázolod a részleteket (jakuzzi és egyebek ahelyett, hogy annyit írtál volna, hogy teljesen bebútorozott), mert nem akarsz feltűnősködni. :D Írd meg a holnapi leckét, aztán kezdj el egy tiniregényt írni. Sok sikert!
2013. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Elősször is mond meg neki,hogy átköltözhet,azzal a feltétellel,ha beszáll a házimunkába! Persze ha ez kamu,akkor dugd fel a popódba öcskös a billentyűt és lépj tanulni :DD
2013. szept. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ez nem kamu.. Pontosan ezért írtam hogy irtózatosan el van kényeztetve... De majd lejátsszuk együtt, ha itt nem kapok normális választ.
2013. szept. 30. 17:43
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Először: Milyen feladatot akarsz, hogy ajánljunk? Nem értem...


Ha igaz: Tetőtér csak is! Már csak azért is, mert azért így is megkap némi szabadságot, de még mindig tudjátok valamilyen szinten ellenőrizni.


Másrészt meg azért tisztában van vele, hogy jó dolga van? Főleg, ha csak így durva házibulikat tartogat összevissza... (Miből áll egy ilyen?)


Ha kamu: Nem volt még vicces se.:(

2013. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%

Remélem pasikkal tartja azokat a házibulikat? :P

Ideje lenne elkezdeni nevelni. De azt hiszem csöppet elkéstetek már vele!

2013. szept. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Olyan feladatot akarok, ami minimum egy pár órás elfoglaltság, de nincs ötletem. Sajnos nagyon el lett kényeztetve ami tényleg a mi hibánk. De házibulit maximum szünetekben tarthat, csak azok általában elég durvára sikerednek. Én is max. a tetőteret támogatom, de ez nehéz küzdelem lesz..
2013. szept. 30. 18:50
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ne engedd át és kész. Mit akar még 15 évesen, így is azért elég nagy teret hagytok neki!
2013. szept. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
És a 17. születésnapjára meg már saját belvárosi lakást kap, vagy mi? :D
2013. szept. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!