Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, hogy belássák,...

Mit csináljak, hogy belássák, ebbe nem én vagyok a hibás? Miért hiszik azt a szüleim, hogy amiért elküldenek, jobb lesz?

Figyelt kérdés

El akarnak küldeni Sopronba apa nővéréékhez és a szüleihez (a nagyiék Ausztriában élnek),mert "nem bírnak velem".

Azt hiszik,hogy majd ott nem fogok bulizni és csak a tanulásnak szentelem az időt?!

Nincs baj a tanulmányaimmal,amik kellenek az érettségihez,azokból 5-ös vagyok,emelten tanulom a törit,felsőfokú angol nyelvvizsgám van és most készülök egy másikból is középfokúra,a többi tantárgyból is megvan a 4-es.Szerencsés vagyok,mert jól tudok puskázni,az év elején még jelentkezek felelni is,így a legtöbb tanár szeret (2 van,aki utál,de az egyik a tesitanár,viszont nem járok be az óráira a "gyógytestnevelés" miatt,a másik meg a kémiatanár,bármit csinálok,nem ad 3-asnál jobb jegyet).

Imádok szórakozni és hamar a társaság közepén találom magam.Apáék viszont mindenen kiakadnak,bármit csinálok.

Most azt mondták,hogy ha ezt folytatom,akkor januártól nem a jelenlegi gimimbe fogok járni,hanem elküldenek Sopronba,a nagynénémhez.

De sose neveltek,csak a pénzt kapom tőlük,egyikükben sem bízok,nem tudnak a dolgaimról,semmit nem tudnak rólam.

16/L



2013. okt. 2. 12:27
1 2
 1/11 JnéHN ***** válasza:
69%
Miért szerinted ki a hibás? Puskázol és úgy kapsz jó jegyeket, az nem tudás. Bulizni hogy szoktál elmenni? Csak egy- két pohár alkohol, vagy teljesen kiütöd magad? A szüleiddel hogy, milyen stílusban szoktál beszélni. Ezek a dolgok túl szépek ahhoz, hogy ennyi miatt elküldjenek, biztos van valami más is.
2013. okt. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mert szerinted szükségem lesz nekem valaha arra a kémiai tananyagra,amit veszünk?

Azzal minek szenvedjek,amiből nem tanulok tovább?

Nem ütöm ki mindig magam,attól függ,éppen milyen kedvem van.

Anyáékkal alig beszélek,de kb 10 perc beszélgetés elég ahhoz,hogy összevesszünk.


Ma pl. azért akadtak ki,mert tegnap este nem jöttem haza a barátnőméktől,csak reggel,pedig szóltam nekik róla.

De múlt héten az volt a baj,hogy meglátogattam a balatoni haverjaimat suli helyett,pedig igazolásom is volt és estére itthon voltam.Ráadásul anya úgy csinál,mintha ő egy szent lenne,pedig tudom,hogy nem az...

Apa meg mindent rám hagy.Szóval szerintem rohadtul nem az én hibám,hogy ilyen lettem.

Kiskoromban többet voltam a bébiszitterrel,mint a saját anyámmal és nem azért,mert dolgozott.

Volt olyan,hogy nem tudtam hazajönni a suliból,mert vihar volt,szóltam anyának,erre taxit küldetett.

Rengeteg ilyen eset volt,úgyhogy nem ők nyernék meg "a világ leggondoskodőbb szülői" díjat.

2013. okt. 2. 13:19
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

"Mert szerinted szükségem lesz nekem valaha arra a kémiai tananyagra,amit veszünk?

Azzal minek szenvedjek,amiből nem tanulok tovább?

Nem ütöm ki mindig magam,attól függ,éppen milyen kedvem van.

Anyáékkal alig beszélek,de kb 10 perc beszélgetés elég ahhoz,hogy összevesszünk. "


Na ez az a duma ami tipikus tini lázadás. Úgyse lesz rá szükségem blabla...

Meg ez h nem ütöm ki mindig magam...pfff hát mit is mondjak nevetséges kis hülye tini vagy. Gondolod 16 évesen ki kell ütnöd magad??? És még csodálkozol h ki vannak tőled a szüleid???

Ami eredményedre olyan marha büszke vagy azt is csalással szerezted meg. Szóval én ezzel annyira nem dicsekednék.

Oké a szüleid is elhibáztak vmit h csak a pénzt tolják de nálad se tiszta minden.

Suli helyett balaton??? És nem érted miért vagy ilyen idióta???

Mire vágsz fel annyira? H anyuci meg apuci mindent a farod alá tolnak és már most nem az lesz amit te akarsz kis hercegnő. Annyira beképzelt vagy h már nevetség tárgya.

Ha meg látod saját magadon h mennyire elfuserált vagy akkor épp ideje lenne tenni is ellene vmit nem gondolod??? De te még azt hiszed mindent megtehetsz mindig az van amit te akarsz. Csak tudod anyuciék nem fognak örökkévalóságig pénzelni egyszer majd magadra kell keresned. Ez még eszedbe se jutott. Én nem rokonokhoz küldenélek hanem vmi intézetbe h helyretegyék a fejedet.


Vagy másik eshetőség kamu a kérdés és csak provokáció ez az egész....

2013. okt. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én soproni vagyok és hidd el itt bulizni nem tudnál. :D Nem írtad hogy most hol laksz de ennél a városnál tuti biztos hogy jobb szóval én a helyedben összeszedném magam. A puskázást nem értem a szüleid hogyan tudták meg de nem hiszem hogy az olyan eltitkolhatatlan dolog lenne. A lógáson meg ne csodálkozz hogy kiakadtak azzal szerintem minden normális szülő így lenne. Elhiszem joy nem igazán foglalkoznak veled mert az eb szüleim is ilyenek de attól még nem kéne ilyen lazán venni mindent. Legalábbis ha otthon akarsz maradni próbálj meg a kedvükben járni ;)
2013. okt. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Vannak egyetemista barátaim,ők is megmondták,hogy inkább arra összpontosítsak,amire szükségem lesz a későbbiekben.Nem szándékozom sem kutatónak,sem pedig orvosnak menni.

Tévedsz,14:10,az eredményeimet,amikre büszke vagyok (nyelvvizsga,versenyek),azokat nem puskázással értem el.De amiket csak nagy szenvedés árán tudnék megtanulni,azokból puskát írok.Anya is mondta,hogy neki mindegy,hogyan,de ne bukjak meg.

Amiket szeretek csinálni,azokat megcsinálom.Imádok táncolni,eddig egy táncórámat vagy fellépést sem lógtam el.

Úgyhogy légyszi ne ítélkezz már,mert nem is ismersz.Köszipuszi.



15:38

Budapesten lakunk,úgyhogy itt nincs gondom azzal,hogy nem találnék senkit,akivel szórakozni tudnék kicsit.

De eddig bárhová mentünk nyaralni vagy valami ok miatt,mindig sikerült jól éreznem magam.

2013. okt. 2. 15:46
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem valoban nem ismerlek ezt alairom de amit itt bemutattal magadrol ez a velemenyem.

Sikerult ugy leirni magadat ezzel a nehany mondattal h mast ne is tudjak rolad gondolni. Csepegteted az infokat h mik is a gondok es meg kell h mondjam Te vagy kiscsillag. Par ev es lehetoleg kinovod. Majd ugy 5-6 ev mulva nezz vissza olvasd el mit is irtal es valaszold meg mintha nem is te lettel volna.

2013. okt. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítélkezem feletted, hiszen én is tini vagyok, voltak hasonló gondolataim. Csak annyit mondok, hogy attól, hogy másokat hibáztatsz a helyzeted miatt, attól az nem fog megoldódni.
2013. okt. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Sztem neked is jobb lesz, ha kipróbálod. Ha elküldenek, akkor azt gondolják, hogy nem bírnak veled, azaz ővelük is gond van.

Figyu, nagy kaland lesz mindenképp, és biztosan tanulsz belőle. Menj nyugodtan.

2013. okt. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs veled baj. Eddig is lesz.rtak (hiszen mint mondtad többet voltál babysitterrel mint velük), most az a lényeg hogy megszabaduljanak tőled.
2013. okt. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen az ellentéted vagyok, de szerintem neked van igazad.A puskázással mondjuk nem értek egyet,de mindenkinek megvan a maga módszere és amire nincs szükséged, azt minek tanulnád.Itt elég egyértelműen arra megy ki a játék hogy ne kelljen többet veled foglalkozniuk.Én már csak ezért is megoldanám hogy otthon maradjak, bár elég érdekes lehetne az is ha Sopronba költöznél.
2013. okt. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!