Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
16 éves, 10-es lány vagyok. Az osztályomból többen járnak egy bizonyos versenyre, és nekem is régóta mondogatja a tanárunk, hogy mennem kellene-idén jelentkeztem én is. Megkértem a tanárnőnket, hogy segítsen nekem anyagot keresni (ezt a másik két lány is megtette). Nekem talált anyagot, de a másik két lánynak nem. Ma hallottam, hogy az egyik csaj engem szid (osztálytársam, nem vagyunk "rosszban", bár kimodottan jóban sem), hogy "bezzeg ők már évek óta járnak erre, és az X-nek (azaz nekem) többet segít a tanárnő, stb"(mindezt úgy kiabálta a másik lánynak, hogy én kb 5 cm-re voltam tőle) Nem tudom, mit kezdjek ezzel a helyzettel. Igazából már el is ment a kedvem az egész versenytől. Szívem szerint visszalépnék, de nem szeretném hagyni a lánynak, hogy "legyőzzön" engem. Ti mit tennétek a helyemben?

2013. okt. 16. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy csak neked talált anyagot? Mert ha mondjuk ez egy szavalóverseny, és csak olyan műveket talált, amelyek a te személyiségedhez illenek, a másik két lányéhoz nem, akkor sajna nincs mit tenni. Akkor is ez érvényes, ha minden versenyzőnek nagyon egyéni és szigorúan elkülönülő témából kell felkészülni, például ha mondjuk be kell mutatni a helyet, ahol születtél, satöbbi.

Azt sem egészen értem, hogy a másik két lány miért nem keres saját magának anyagot? Ha ebben a versenyben nem függtök teljesen a tanártól, akkor csak simán lusták. Bár mondjuk a tanár is igazán adhatott volna valami kiindulópontot vagy útmutatást a két csajnak, ha már anyagot nem.

2013. okt. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Versmondóversenyről van szó...én szóltunk neki mind a hárman, hogy segítsen keresni (én konkrétan még sosem voltam ilyen versenyen). Mondta nekik, hogy milyen műfajban, melyik írót/költőt ajánlja, igaz, nekem több verset hozott (végül 2 teljesen mást választottam).
2013. okt. 16. 18:25
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Semmiképpen se lépj vissza! Ahelyett, hogy a miattuk való idegeskedésre pazarolnád az idődet, inkább gyakorolj a versenyre. Sok sikert! :)
2013. okt. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne torodj a masik ket lannyal. Nem csak a tanar tud verset keresni, ha annyira akarnak talalnanak maguknak.
2013. okt. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tépd meg!
2013. okt. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az ilyen kuv@kat szerintem is meg kell tépni!!;-) xD
2017. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!