Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért szidják ennyire a...

Miért szidják ennyire a tizenéves lányokat?

Figyelt kérdés

Folyamatosan az hallom,hogy miért pasiznak mikor az iskola padban lenne a helyük és hogy miért öltözködnek így stb...

Én pl nem tehettem róla,de 13 éves koromban elkezdtek érdekelni a fiúk.Természetesen nem olyan voltam,hogy minden szembejövő fiúval flörtölök.

Az öltözködési témát sem értem,mert elkezdi őket érdekelni a divat és hiába mondják a szülők,hogy nem kell hallgatni másra,nagyon rossz érzés ha az öltözködés miatt kinéznek az osztályból-saját tapasztalat.

És ha a szülők elengedik őket bulizni,akkor ezt miért ne használnák ki?

26/L


2009. nov. 11. 16:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
42%
figyu, ha ezt nem érted, akkor nincs értelme magyarázni szerintem, nem fogod felfogni úgyse.
2009. nov. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy 13 éves korodban már érdekeltek a fiúk szerintem normális, beindult a szervezeted biológiai szerepe is a menstruációval a fajfentartásra stb... Szidni nem tudom. Természetesnek én sem tartom hogy az ÖCSÉM 13 évesen elveszítette a szüzességét. MIVEL???? Én is sajnos 13 voltam, érdekelt nagyon hogymilyen az amiről a nagylányok beszélnek, végeredmény: Meggondoltam magam de a fiú már nem ált le, több évnyi frigiditás, kezelés, pszihiáterrel elbeszélgetés az agresszivitás gyökeréről stb. Sajnálom azokat a lányokat akik türelmetlenek és marha kíváőncsiak hogy milyen a szex. Bulizni is azért mennek mert ezt látják a nagyoktól és ők nehogy már a kicsik legyenek akik még nem mehetnek sehova
2009. nov. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Első válaszoló!Nem érteded a kérdés lényegét,az az igazi kérdés ami nagy betűkkel van!

Második válaszoló!Köszönöm a normális választ!

Amúgy a bulis részt nem kifejezetten diszkóra értettem.

2009. nov. 11. 16:24
 4/28 A kérdező kommentje:
javít:érteted
2009. nov. 11. 16:25
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én nem szidom, és titokban reménykedek, h az én fiam nem ilyen korán kezdi a dolgokat. Én 16 voltam, és így utólag be kell valljam, ráértem volna még. Rengeteg dologról úgy tűnik, h érett vagy hozzá, és utólag kiderül, h nem. Csak akkor már nincs mit tenni, nekem is, mint a 2. hozzászólónak voltak gondjaim, orgazmus-hiány stb, mostanra már rendeződött, de előtte jó sok csalódás ért...

De mindegy is, mert nekem is hiába mondták, vagy van esze az embernek, vagy nincs.

2009. nov. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kérdés.Én pont ebben a korban vagyok...nem tehetek róla,hogy 12-13éves koromba már érdekeltek a fiúk,szemeztek 1-2-vel.Ez a normális,beindultak a hormonok.Szeretem a divatot nézni,képeket,cikkeket olvasni róla,de nem vagyok divat-mániás.Persze én is divatosan öltözködök,mert amik a boltokban vannak azok divatosak valamennyire.A szülők féltik a gyereküket,s azt gondolják,hogy az ő idejükben még minden más volt.Pedig nem.Anyukám mesélte,hogy 15évesen kezdett el cigizni,s 19éves korára már leszokott róla.Apukám is cigizett,majd' 20évig.Ma már 14éves lányok,fiúk cigiznek,nem kezdik sokkal hamarabb...Ennek ellenére a szüleim azt mondják,hogy sose gyújtsak rá,mert rossz meg minden...S bármennyire rossz nekik hallani én megmondtam nekik,hogy nem mondom,hogy nem fogok rágyújtani,mert nem tudhatom mit hoz a jövő(ergo lehet,hogy rágyújtok).

Én érzem,tapasztalom,hogy a szüleim féltenek,ezért nem engednek sok mindent.Csakhogy ezért még inkább érdekelnek bizonyos dolgok.A kamaszok ilyenek...Mindig azt mondják nekem,hogy persze alkalmanként ihatok egy kis alkoholt,de ballagásomon egy kortynyi curacao-t ittam,s utána mikor megkérdezte keresztapám,hogy iszok-e vele még egyet azt mondtam igen,apum nem engedte.Pedig lássuk be,2 kis pohárnyi curacao-tól nem leszek részeg.Bulizni sem engednek el.Pedig tudják,hogy én nem "az elmegyek a diszkóba és rázom amim van" típusú szórakozásra gondolok,hanem arra amikor a barátokkal beülünk egy-egy helyre,beszélgetünk,kártyázunk,szól a zene,iszunk valamit(nem kifejezetten alkoholra gondolok).Sőt,apum azt is megmondta,hogy elfogadható,ha egy 17éves lánynak van barátja.Nem értem miért gondolja ezt(persze az apai féltés,de akkor is).Szerintem ha egy 15éves kortól elfogadható,normális,ha van a lánynak barátja...

Szóval a szülők és a kamaszok között sok eltérés van,sok mindenben nem tudnak megegyezni,de én ezt akkor sem értem.Anyukám mesélte,hogy mikor elkezdtek cigizni a barátnőivel,mindig a barátnőjüknél cigiztek,mert nekik a szülei cigiztek így nem érezték meg a szagot(mellesleg még csórni is tudtak,ha nekik nem volt).Azért ez sem volt tisztességes,főleg,hogy néha csórtak is cigit.Ennek ellenére,ők mindentől tiltanak,pedig tudják,hogy amit tiltanak arra mégjobban kíváncsi vagyok.

14,5/L

2009. nov. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Egyet értek veled kérdező.. csak sok lány nem úgy fiúzik ahogy kéne hanem úgy hogy minden 2.dik fiúval összefekszik :( de amúgy igen nem tehetünk róla hogy 15évesek vagyunk és érdekelnek a fiúk,és arról sem hogy szerelmes leszek mert esetleg az a fiú nagyon rendes és kedves velem meg tetszik is,de sajnos nekem valahogy ki kell bírnom még fíú nélkül mert behozni nem hozhatom be.. meg nem is nagyon lehetne :( amúgy sok szülőt én sem értem hogy elengedik bulizni de a fiút már nem engedik.. sokan nem csak tánc és a zene miatt mennek buliba hanem azért hogy flörtöljenek is ..

15L

2009. nov. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Kedves utolsó!Ne aggódj,még nem késtél le semmiről!:)

2009. nov. 13. 14:40
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Engem is érdekeltek fiúk, érdekelt a divat, érdekelt a sport, a bulik, és hogy hogy nézek ki, de úgy gondolom mindenben megvan egy normális tempó, amit követni lehet, illetve kell is. Én amikor a "fiatalok" öltözködését szidom, beleértve sokszor korombelieket is, akkor nem éppen a divatosságra gondolok, hanem arra, hogy hol a feneke villan ki, hol a melle esik ki a pólójából, mindeközben persze a csípőjén 20 centis csík kilóg még télen is. Én amondó vagyok (bár lehet maradi), egy iskolába öltözzön úgy egy tini is, ahogy az oda illik. Húzzon divatos farmert, divatos pólóval, és cipővel, de ne úgy hogy kilógjon mindene, pláne ha még nincs is nagyon mit mutogatnia. A betegségekről és a közvéleményről már ne is beszéljünk.

Amikor a bulizás miatt "oltom" a kis tiniket, akkor általában arra gondolok, amikor én végig sétálok a kis városunk főutcáján, és minden második kukánál 13-4 éves LÁNYOKAT látok hányni. Azzal semmi bajom nincs, ha "csajos bulit" tartanak valamelyik barátnőnél, vagy ha 15 évesen elmennek egy kávézóba, vagy teázóba (olyan helyre, ami mégsem kocsma, de nem is cukrászda), és beszélgetnek egyet, aztán IDŐBEN, 11 körül hazakíséri valaki.

Amikor a pasizás miatt beszélem ki őket, akkor nem azt értem alatta, hogy miért lett szerelmes, miért nézett rá egy fiúra, miért fogta meg a kezét, hanem hogy miért kell 13 évesen azon agyalni, hogy lefeküdjön e vele?

Saját emlék: 12 évesen volt egy barátom, két hónapig... a kézfogásig jutottunk, semmi egyéb. Pár hete újra beszélgetni kezdtünk, és rájöttem, hogy valami hihetetlen kellemes melegség önti el a szívem még mindig ha rá gondolok. Jó arra a tiszta szerelemre emlékezni, amikor még nem a testiség volt a fontos! :)

Szóval belátom, igen, sokszor én is szidom őket. Persze vannak kivételek, mindig is lesznek, de be kell látnunk, ez a divat, és nehéz szemellenzőt tenni a fiatalokra. Csak szülői kényszer segíthet azon, hogy igen is ne lógjon ki az a derék, főleg ne télen, ne hajnal háromkor tántorogjon haza az a tini a discoból, és ne 13 évesen legyen az első ott alvás a barátnál. 20/L

2009. nov. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Szerintem ezekkel nincs semmi baj. Az embereknek már túl jó a dolguk ezért mindenbe bele kötnek.

Az én lányom is 14 éves "pasizik" Nem tiltom és nem haragszok rá, mert ez természetes. Festi a körmét, haját.

Ha ezt akarja tegye most kinek árt azzal ha a körmei színesek illetve szőke hajában vannak barnás tincsek?


Öltözködés, az dobja rám az első követ akinek nem volt érdekes öltözködési korszaka. Ha a lányom csőnadrágban, hello kitty-s poloban érzi jól magát vagy deszkás holmiban akkor hordja nyugodtan. Mert jobb lenne ha a gyerekek mind egyenruhában járnának?

Van amit én sem engedem. Pl, hogy punk legyen a lányamból és szakadt holmikban, acélbetétesben járjon. szerencsére nem érdeklődik iránta.


Bulizás miatt nagyon sok fejmosást kaptam. De inkább elengedem megbeszélem vele hogy hányra menjek érte meg hova megy és így tudom hol kell keresni hogy ha baj van. Mint hogy hazugsággal menjen el bulizni. És bevallom hogy nem szidtam le akkor sem amikor piától bűzlő lehelettel szált be a kocsiba. Inkább most tanulja meg hol a határ és most élje ki magát mint akkor amikor már komolyabb dolgokkal kéne foglalkozni.

Lehet hogy most ti a lányomat egy elkényeztetett p*csának tartjátok engem meg felelőtlennek. De igazából nem érdekel mivel ameddig nem viselkedik k*rvásan a lányom és a jegyei megfelelőek addig nem izgat.


38 éves apa

2009. nov. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!