Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért hibáztatják, szidják a...

Miért hibáztatják, szidják a szülőt ha a gyereke nem a társadalmi normáknak megfelelően viselkedik?

Figyelt kérdés
Én például egy elég durva, problémás tini vagyok, de sose tudtam megérteni, hogy miért a szülőket vonják felelősségre, azért, mert pl zöld a hajam. Nem tudják átmosni az agyam és más szülő sem, hogy ne cigizz, ne igyál, ne drogozz, és általában mindenkit úgy nevelnek, hogy ne tegyen ilyeneket, csak a személyiségfejlődésünkhöz hozzátartozik az, hogy nem értünk egyet a normákkal páran és szabadosabbak vagyunk erkölcsileg. Teljesen normális értékrendet neveltek belém, mégis mások lettek az elveim, és ezért mindig a szüleimet szidják az emberek és másoknál is ezt látom. Miért nem lehet ilyenkor a gyereket szidni? Mármint nem értem, az ilyen emberek átmossák a gyerekük agyát, ha mondjuk erkölcsileg lazább, mint az átlag?
2013. nov. 12. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert alapjáraton nem az az átlag,hogy egy decens család gyereke, akire mindig figyeltek, egyszer csak zöld hajjal kezd el járni! :)

Persze, előfordul, de nem ez a nagyátlag.

Nem feltétlenül kell,hogy a nevelés csússzon el, elég,ha mondjuk úgy nő fel a gyerek, hogy a szülei veszekszenek, bántják egymást, örökös feszültség van stb. Hiába próbálják mégis a jót mutatni neki, nagyobb az esély,hogy problémás lesz, mint annak, aki "normális" körülmények közül jött!

2013. nov. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A nevelés, szülői minta mindenképpen megjelenik a gyereken, ha problémás akkor is, és ez nem azt jelenti, hogy a szüleire nem akarták a jóra nevelni, csak lehet, hogy nem a megfelelő eszközöket használták, nem megfelelően kommunikáltak, nem megfelelően szerettek.
2013. nov. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a zöld haj nem deviancia. Az önazonosság keresés, kinövi. A részegség (nem egy-egy alkalom), drog, túlzott szabadosság viszont káros szellemileg-fizikailag, ezt nem jól magyarázták el, nem hatottak rá megfelelően a szülők, ami hiba. A kamasz "dolga" hogy feszítse a kerítést, de az alapértékeken belül. És persze könnyű a szülőt hibáztatni :)

Ettől függetlenül felnőttként még lehet jó ember, hasznos tagja a társadalomnak.

2013. nov. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Frigg ***** válasza:
100%

Nekem fekete-zöld (fele-fele) hajam van, mert így tetszik. Nem gondolnám, hogy kinövöm, most nem pont a színt, de magát az elveket, hozzáállást, szemléletet. 23 éves múltam, 10 éve nem változtam drasztikusan, csak pár apró dologban.

Én is dohányzok, de mértékkel. Sörözni csak akkor, ha valami esemény van. Drogozni nem drogozok. Rendelkezek tetoválással és piercing is található rajtam. De nem vagyok deviáns, soha nem hoztam szégyent senkire, egyetemen is a segítő szakmát választottam. Szóval a külső nem minden. Szüleimet se szidták soha (tudtommal) a kinézetem miatt.


23/N

2013. nov. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Nem mossa át senki senkinek az agyát.Egyszerűen arról van szó,hogy mondjuk egy szülő nem szeretné drogtúladagolásban eltemetni a gyerekét nem is tudom én,mondjuk 21 évesen,ha 17 évesen kezdte a drogozást.Ott volt Karesz is(Karesz végakarata,utána lehet nézni),az ő szülei is biztos rendes értékek között nevelték a fiút,láttam az apukáját élőben még annak idején(2010ben,azt hiszem,a drogellenes napon),és teljesen rendes apukája volt,az anyukája is normális,bár a testvére kicsit furcsán beszélt,na de neki olyan a stílusa.Ott a család normális volt,a gyerek mégis elkezdett drogozni.Ez így van.Voltak emberek,akik kitalálták azt a szót,hogy lázadás.Nem feladatom az,hogy megcáfoljam a lázadás létezését.De szerintem az ilyen lázadás nem lázadás.Nem elveknek,nem normáknak szegülsz nyilvánosan ellen,hanem arról van szó egyszerűen csak,hogy fogod a cigit,meggyújtod és a szádba rakod,aztán meg elszívod.Ugyanígy a drogokkal,vagy éppen azokat beszúrod,LSD-t nyalsz..stb.Ha iszol,akkor meg annyi történik,hogy fogsz egy kis pénzt,elmész a kocsmába vagy az adott szórakozóhelyre,jót bulizol,leiszod magad a sárga földig,másnap meg panaszkodsz,hogy másnapos vagy.Ez nem lázadás.Szerintem ez annyiból áll,hogy a saját szervezeted teszed tönkre.


MINDENKI AZT CSINÁL A SAJÁT TESTÉVEL,AMIT AKAR,de más testi épségét ezzel kockáztatni nem szabad!Szóval részegen,drogosan ne üljön senki a kormány mögé.Én nem tisztelem az alkoholistákat,a drogosokat meg a cigiseket,akiket annyira elbutítanak ezek az élvezeti szerek,hogy mások életét kockára teszik.Tisztelem viszont az olyan embereket,akiknek annyi eszük van,hogyha maguknak ártanak,akkor már viszont más embereket nem veszélyeztetnek.Ha engem eltalálna ütni egy alkoholista,és ne adj Isten,túlélném..akkor tuti,hogy addig élne az a rohadt dög!

2013. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem, szerintem tini korban (12-13 fölött) már nem a szülő, hanem a társaság neveli a gyereket. Persze, addig lefektetnek egy alapot, döntőképességet benne, de a gyerek személyiségétől is függ, mennyire befolyásolható.


A külsőt meg végképp nem értem. Volt már félig piros félig barna, felnyírt kék, most meg fehér hajam, de sosem ítélték még el a szüleimet miatta, mert nem ők választották, nem ők döntöttek úgy, hogy én bizony most felnyiratom a hajam. Úgy vannak vele, hogy inkább tizenévesen rohangáljak színes hajjal, mint később. Később meg majd eldöntöm magamnak. Nem engednek még semmi visszafordíthatatlant, mint pl. egy tetkó, és én se szeretnék MÉG. :) Nem cigizek, nem drogozok, mértékkel és alkalomkor iszom, nem voltam még részeg se. Nincs velem probléma se, de mindig kifejezem a véleményem, amilyen tisztelettudóan csak tudom persze.

16/L

2013. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Frigg ***** válasza:
100%
5. válaszadó: az alkoholt és a drogokat még meg is értem, és elég sok dologgal egyet is értek veled. De a cigiseket ne vegyük velük egy kalap alá. Már nem lehet semmilyen szórakozó helyen, étteremben , kocsmában stb. rágyújtani. Amivel nekem igazából az év nagy részében nincs is problémám, a füstöt és a szagát én sem szeretem, főleg ha sokan dohányoznak kis helyen, csípi a szemem. Az utcán vagy ha a buszmegállóban nagy tömeg van, nem gyújtok rá, mert bunkóság. Gyerekek, babakocsi, várandós anyuka közelében nem gyújtok rá. Kórház közelében nem dohányzok, és még sorolhatnám. Szóval engem spec. nem butít vagy vakít el ez az "élvezeti szer". Nyilván van, aki nem tartja be ezeket az alapvető normákat, de még így is sokkal elenyészőbb szerintem a dohányosok által okozott "kár", mint mondjuk amit az alkoholisták, vagy droghasználók tudnak okozni. Valamint nem szemetelek a csikkel sem. :)
2013. nov. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!