Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Úgy érzem kezd összeomlani a...

Úgy érzem kezd összeomlani a lányom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A lányom 16 éves.Három éves kora óta zongorázik,fuvolázik és balettozik.Már hat éve atlétikázik versenyszerűen,fut.Ezek az elfoglaltságok kb az egész délutánját elfoglalják.Zongora óra heti 3x1 óra,fuvola 2x1 óra,balett 5x1,5 óra,atlétika pedig 4x1 óra.Emellett kitűnő tanuló és nagyon sok barátja van.Viszont az utóbbi időben Pálma nagyon magába fordult,látom rajta hogy megviselt,túlhajszolt.Félek,hogy ez a rengeteg elfoglaltság tönkre teszi.Most készül németből nyelvvizsgázni,és balett előadásuk is jövő hónapban lesz.A férjemmel terveztük,hogy elvisszük kicsit kikapcsolódni a lányt,elmegyünk egy bécsi hosszú hétvégére,de nem akar jönni.Én végzett gyermekpszichológus vagyok,18 éve a szakmában,de a saját gyerekemet nem akarom analizálgatni,és nem pszichológus hanem anya szemmel szeretném nézni,ami számomra elég nehéz.Szükségem lenne jó tanácsokra,olyan anyáktól akik akár hasonló cipőben jártak mint most én.Kamaszok véleményére is kíváncsi vagyok!Előre is köszönöm a segítséget!
2013. dec. 23. 15:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem akar menni akkor ne erőltesd lehet egy kis pihenésre vágyik. Amúgy ő akarja ezt a sok programot? Ha ő akkor szerintem ennyi idősen már eltudja dönteni mennyit bír, de akár javasolhatod neki hogy próbálja úgy szervezni az óráit hogy legalább heti 1napja legyen pihenni. Bár ha mindegyiket szereti csinálni akkor úgyse fog változtatni.
2013. dec. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, iszonyatosan túl van hajszolva. A gimnázium nem sétagalopp, ha a kitűnő bizonyítvány a cél. Én a helyetekben az egyik hangszert és az egyik sportot elhagynám, bármennyire is szereti. Nehezen fogjátok rábeszélni, de utána ő is fogja látni, mennyivel könnyebb lesz. A kikapcsolódás is jó ötlet, ne hagyjátok rá, szüksége van rá. Szilveszterkor zavarjátok el a barátaival bulizni, ha január előtt tankönyvet látsz a kezében, vedd el tőle, pihenjen.

Egyébként nagyon szép nevet választottatok neki. :)

2013. dec. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy hagytad ennyire felduzzadni az elfogleltságait, de egy sport és egy hangszer bőven elég lenne.

Mióta csinálja ezeket, és amikor gyarapodtak miért nem szabtatok egy ésszerő határt neki?

Kamaszos szülőként nekem az ugrik be, hogy napi két elfoglaltság a számomra tűrhető maximum, de nem a hét minden napján.

2013. dec. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Igazatok van.De nem akarja egyiket sem abbahagyni.Bele is betegedne ha nem balettozhatna vagy atlétikázhatna.

A kis kirándulás már tényleg kell,de Bécs már túl snassz,csomószor jártunk ott,fellépésen is.Valami különlegesebb kell.Tudtok valamit ajánlani.

Azért,hogy egy kicsit jobb kedve legyen,rengeteg ajándékot megvettünk neki karácsonyra,szinte mindent amire vágyott.Michael Kors órát,új spicc cipőt,zara kabátot,és egy csomó könyvet.A férjem még telefont is akart neki venni,az új iphone-ról beszélt,de szerintem az végképp elkényeztetés lenne,mivel tavaly kapta meg a 4s-et.

2013. dec. 23. 17:12
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle,hogy mit szeretne..szeretné-e ezeket a programokat tovább is csinálni.

Te neveltél belőle maximalistát?Vagy az apjának akar megfelelni?

2013. dec. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, olyan az eset amit leírtál, mint a cipész cipője!


Pszichológus létedre látod hogy túlhajszolt, és fáradt, ki fog égni, és cseszheti.


Szerintem lejjebb kéne adni az órák számát, esetleg valamiből halasztani 1 évet, és kicsit többet pihenni, hiszen a kamaszok amúgy is fáradtabbak a növekedés és a fejlődés miatt.


De hát ezt neked magyarázzuk?

2013. dec. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Valóban az egész család maximalista.Egyetlen gyerekem van,az a Pálma.Mindent meg akarok neki adni,hogy egészséges,teljes felnőtt legyen.A lányom is csak azt látta tőlünk,hogy abszolút a maximumot nyújtjuk.A férjem jogász,én pszichológus vagyok,rengeteget dolgozunk.A lányom természetesnek veszi,hogy igenis meg kell dolgozni a sikerért.
2013. dec. 23. 17:29
 8/29 A kérdező kommentje:

Leírtam már,hogy mint pszichológus nem fogok hozzáállni a gyerekemhez.

Amúgy milyen bulira gondoltatok szilveszterre?Béreljünk ki neki és a barátainak egy lakást?Esetleg egy pubot?

2013. dec. 23. 17:32
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy érzem, pont a lényeg veszik itt el. Vannak programok, vannak tárgyak, toronyóra lánccal... de nincs nyugalom, kikapcsolódás, relaxáció. Egyetlen családtag életében sem. Sem a Zara kabát, sem az Iphone nem fogja pótolni azt, amit egy csendes, nyugodt hétvége adna, akár OTTHON. Sütni süteményt, csendesen, kakaó mellett őszintén beszélgetni, kártyázni egymással, egy nagy ágyra összebújni sötétben és sztorizgatni. Van, ami pénzen nem megvehető. Nem Bécs a snassz..., hanem az, hogy pénzzel akarjátok megvenni, ami nem eladó. Dobjatok el mindent, és kezdjétek egymást figyelni, lelkileg is megnyílni és úgy élni, míg késő nem lesz.
2013. dec. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Én,mint kamasz (17 éves lány) úgy gondolom,hogy teljesen el van kényesztetve. Nem féltékenységből mondnom,de attól,hogy ennyi drága ajándékot vesztek neki nem fogja megkapni azt amire szüksége van.

A szüleim nekem is megveszik ezeket a puccos drága dolgokat (pedig közelebb állunk a szegényhez,mint a gazdaghoz),de ez mellett a számomra legfontosabbat adják a nyugalmat. A lányodnak ez a nyugalom nincs meg az életébe.


Teljesen fölösleges egy egész lakást vagy pubbot kibérelni szilveszterre. Semmi spontán dolog nincs az életébe. Felnőtt korára már egy idegroncs lesz szegény,ha így halad.

Tudom ,mert pár éve ugyan így voltam énis,egy halom különóra,minden napra akár több is. Egy idegroncs voltam szinte. Aztán anyáék leültek velem és megbeszéltük, az elején csak csökkentve jártam az órákra,majd volt amit teljesen elhagytam. Sokkal jobban érzem magam,hogy több időm marad így arra amit tényleg szeretek.


Idén csináltam meg az angol középfokú nyelvvizsgát, a jogosítványt, az előrehozott érettségit stbstb,szóval nem arról van szó,hogy az a baj,hogy a lányod halad és igyekszik,hanem a legfőbb gond szerintem itt az,hogy egy halom fölösleges cuccal látjátok el "csakúgy". Ebből nem azt fogja megtanulni,hogy dolgozni kell érte,hanem azt,hogy jaj anyuci,apuci megveszi,mert jogász:) Meg 16 évesen pubbot bérelni,uram:D

2013. dec. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!