Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak majd, ha összeke...

Mit csináljak majd, ha összekeverem a családtagokat? Hogy viselkedjek velük?

Figyelt kérdés

Apának nemrég ismertem meg a menyasszonyát és annak a 2 lányát, most szeretnének majd elvinni egy nagy családi vacsorára, ahol elég sokan lesznek és most fogok velük először találkozni. Nagyon félek, hogy összekeverem őket, pedig a lányok már csináltak nekem családfát, hogy könnyebb legyen megjegyezni, hogy ki-kivel van, de így is parázok. Ráadásul eléggé gazdag az egész társaság és nem akarok valami kellemetlen dolgot csinálni és félek, hogy olyan dolgokról fog mindenki beszélni, amikhez én hozzá sem tudok szólni.

Ráadásul nagyon sz.r az arcmemóriám, egy évig kevertem a legjobb barátnőm testvéreit egymással, van olyan osztálytársam, akit a mai napig keverek más valakivel, pedig másfél éve ismerem.

Mit tegyek, hogy ne izguljak?

16L



2014. jan. 25. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ne szolits olyat a nevén akiben nem avgy biztos ki ö, ha kérdeznek válaszolsz és ennyi.
2014. jan. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Normális, hogy amikor megismersz 30 embert egyszerre, nem tudod a nevüket. A lányok segíteni fognak ott is, nyilván apud és a nője is, szóval nyugi. Nem kell senkit a nevén szólítani, ha pedig egyik ember a másikról dumál, bólogass. Ha kérnek valamit, kérdezd meg, az melyik, mert most ismerted meg.
2014. jan. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kiegészítés; ha valaki bizonytalan nevűt kell megszólítanod, mert elkerülhetetlen, akkor jön a nejem taktikája a fiunk heti váltásban cserélődő barátnői felé (jegyzi meg a nevüket a fene, minek?); "Kedvesem". Természetesen a megszólítandó korának és nemének megfelelő átfogalmazásban. Asszonyom, uram, kérlek, ...

Nálunk sem kisebb a család, hasonló cipőben jártunk a nejemmel egykor, amikor bemutattuk egymást. Megvolt, fejet sem haraptak sehol, utóbb házasság lett belőle (24 éve). Ne parázz, elsőre tételezd fel, hogy rendes emberek és rendesen fognak viselkedni veled. Csak akkor feszíts be, ha ez nem bizonyul igaznak.

Az arcmemória helyett pedig építs más jellegzetességekre, főleg a ruhára. Egy ebéd alatt nem fogják lecserélni.

A beszélgetéshez pedig csak akkor szólj hozzá, ha tényleg értesz ahhoz, amiről szó van. Egyébként inkább csak bólogass, azt se gyakran. Egy elbűvölő mosoly egy ifjú hölgytől okos bólogatástól kísérve nagyon jó benyomást tud ám tenni.

2014. febr. 1. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!