Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A gimnazisták nagy részének...

A gimnazisták nagy részének mi baja van a szakközepesekkel?

Figyelt kérdés
Olyan lenézően beszélnek velem ,meg azt hiszik csak ahhoz a témához tudok hozzá szólni amit tanulok azt hiszik azáltal ,hogy szakközépbe jöttem nekem meg áll a világ és utána rögtön mehetek melózni ők meg majd mennek egyetemre mert ,hogy őket majd fel veszik és lesz belőlük ügyvéd és egyéb "jól kereső" ember én is akarok tovább tanulni ,de mikor mondtam megvetően néztek rám hogy,látszott úgy gondolták nem lesz belőlem semmi .....3 hetente alig beszélek ezekkel az emberekkel és ilyenkor is felidegesítenek miért gondolják felsőbb rendűbbnek magukat ????

#iskola #lenézés #tovább tanulás és hasonlók
2014. febr. 7. 14:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
37%

Mert még nem tudják, hogy nem megy mindenki egyetemre, és érettségivel állásuk se lesz, nem hogy jól fizető.

Ne foglalkozz velük, egy jó szakközép semmivel se rosszabb, mint egy gimi, ha azzal kapcsolatban akarsz továbbtanulni, akkor pedig kifejezetten előnyös.

Sajnos én a legjobb barátnőmet vesztettem el így (ő volt a gimis, én a szakközepes), és én mentem egyetemre, ő nem. Őt alázzák ilyen-olyan cégeknél nap mint nap, nekem jó állásom van. Azóta már belátta, hogy hibázott, de az elveszett évek (10+) nem pótolhatók.

2014. febr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
9%

Azért mert a gimibe felvételi van ahova csak a legjobbak, legokosabbak, legszorgalmasabbak kerülnek be. A szakközépbe mennek a hülyék, és akik nem voltak elég jók a gimihez.


Ettől függetlenül lehetnek a szakközepesek között is okos és értelmes emberek, mint ahogy a gimisek között is hülye parasztok, csak nem ez az általános. És az emberek könnyen általánosítanak.

2014. febr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sok ember még ma is összekeveri a szakiskolát (csak szakma) és a szakközépiskolát (érettségi + szakma) (ahogy talán a 2. válaszoló is - pontozz le nyugodtan), igenis vannak erős és jó szakközépsulik, ahova igenis kell felvételizni. Ne törődj vele, neked attól még lehet jobb rálátásod a világra, hogy nem tanulsz 4 évig biológiát, kémiát meg rajzot...
2014. febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%

Hagyjuk már. Én állítólag egy jó nevű,erős gimibe járok, elhiteted,hogy nem csak az 'okosokat' veszik fel,elég ha anyuci-apuci ismer valakit és már is bent van. Itt is nap,mint nap találkozok ilyennekkel,de itt gimis-gimist is lenéz,mert okosabbnak hiszi magát a másiknál. A sulink egy szakközéppel szemben van,és mikor ők már délben végeznek és látjuk az ablakból a sok stréber (akik tényleg azok) ilyen flegma megjegyzéseket tesznek,hogy 'menjetek csak cigizni,majd szeditek a szemetet utánunk pár év múlva" és elkezdenek nevetni. Borzasztóak.


De nem kell általánosítani ,nekem pl több barátom van aki szakközépbe jár,mint a sulimba. És attól,hogy nekem jó jegyeim vannak,de pl haverom bukik valamiből nem fogom lenézni,max megkérdezem,hogy segítsek neki vagy lesz rja az egészet?!

Elhiszem,hogy felidegesítenek,engem is felidegesítenek az ilyen megszólalásaikkal nap-mint nap. Az idő majd segít ezen aztán majd meglátjuk,hogy kivel milesz,mert,hogy az itt megszerzett érettségivel kitörölhetik majd a kis popójukat ha nem veszik fel őket oda ahova akarnak menni (doktor,ügyvéd,állatorvos stb)

2014. febr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat és utolsó tényleg nincs se biológiám ,kémiám ...stb de rajzom van mivel művészeti szakközépbe járok (szobrászat )
2014. febr. 7. 14:30
 6/28 A kérdező kommentje:
*utolsó előtti
2014. febr. 7. 14:32
 7/28 anonim ***** válasza:
44%
Jó, az más eset. :) De ha művészeti suli, akkor nyilván neked is kellett felvételizned. Attól, hogy most ezt tanulod még BÁRMI lehet belőled, akkor is, ha ezt a volt osztálytársaid/barátaid -még- nem látják be. :)
2014. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
21%

kérdezö, én is müvészeti szakközépbe jártam, ahova annak idején 4,0-töl felfele vették fel a diákokat. a felvételi 3 fordulos volt, 3,5 orás. 200 jelentkezöböl 32 embert vettek fel. de nálunk volt kémia és biologiai is.

a szakközép sokkal nehezebb, mint egy sima gimnázium.. 3 napba besüritik az 5 nap tananyagját. igy mi reggel fél 8 -tol délután 3-4ig voltunk iskolában. dupla töri orákkal, dupla matekkal... sovárogva néztük a gimiseket, akik már délután 1-kor végeztek..és nem kellett megszakadniuk a tanulásban.

2014. febr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
22%
Azért ne essünk túlzásokba, kedves utolsó. Nekem csak az a bajom, csak ha pl. 4 évig kereskedelmi, vagy közgázos szakközépbe jársz, és egy évig tanulsz fizikát, utána kitalálod, hogy villamosmérnök szeretnél lenni, sokkal nehezebb dolgod lesz.
2014. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
11%
én nem estem tulzásba. mi ott voltunk az iskolában késö délutánig, pláne mikor bejöttek ilyen hülye plusz orák, hogy jogi alapismeretek, meg néprajz..ott ültünk 4-5 ig..a gimnazistáknak meg napi 5- 6 orájuk voltak, utána csavaroghattak, mentek jobbra-balra.. annyi jo volt az egészben, hogy igy nem tudtunk szilenciumra bemenni, mert mi még a szomszéd épületben, az iskolában ültünk.
2014. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!