Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak? (többi lenn)

Mit csináljak? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Sziasztok. El sem hiszem hogy ez velem történik :c Tudniillik soha nem volt bőrproblémám. Mindig odafigyeltem mit eszek meg ilyenek hogy ne pattogjak ki. Legalább is ne úgy ami nagyon látszik. De persze amilyen szerencsém van, 4 nappal a tablófotózás előtt kipattogtam. (Tök felelőtlen voltam és olyat ettem amiről azt hittem nem lesz baj. Tévedtem.) Nem szeretnék egy vakolat alapozót kenni az arcomra hogy ne látszon a képen. Lehetőleg PS-t sem szeretnék túl sokat a képeme. A lehető legtermészetesebb képet szeretném. Van itthon ilyen kezelő krémem meg minden arctisztító is de nem hat rá :/ Még nincs is beérve hogy kinyomjam vagy ilyesmi. Mit tegyek? Nagyon fontos. Értelmes válaszokatlégyszíves.

2014. márc. 1. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sose voltam pattanásos, nem tudom a gének vagy jól csináltam, de leírom a gimis szertartásom:


Először jó meleg vízzel megmostam az arcom, ha sok volt a mitesszerem gőzöltem is. Ettől kitágultak a pórusaim.

Majd sima egyszerű fehér szappannal lesikáltam az arcom. Ettől kicsit száraz lett. Majd megint meleg vízzel leöblítettem, és jeges vízzel zártam a műveletet és a pórusaimat egyben.


Ha nagyon kiszárította a szappan, akkor megfelelő ízalapú arckrémmel bekentem.

2014. márc. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm-köszönöm :) és ez mennyi idő alatt hat?:D
2014. márc. 1. 14:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom én ezt folyamatosan csináltam.


Nem vagyok szagértő, szakértő meg végképp, de szerintem a pattanás a zsíros bőrrel jár, tehát szárítani kell kicsit.


Hátha 4 nap alatt helyrejön. Aggig se egyél olajos magvakat, olajos ételeket, inkább friss gyümölcsöket, szárazabb húsokat, zöldségeket.

2014. márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)) ment a zöld ujjacska :)
2014. márc. 1. 15:10
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Ps-el lekapjak egy pillanat alatt es attol meg termeszetes marad.
2014. márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy-két rossz kajálás miatt nem leszel pattanásos. Nem tudom hány éves vagy, de gondolom kb 14. Lehet, hogy későn érő típus vagy, és még csak most kezdesz el pattanásosodni.

Én mondjuk sosem figyeltem a kajálásomra (kiv. mikor fogyóztam, de akkor sem mondhatni, hogy kifejezetten egészséges életmódot folytattam), 13 éves korom óta napi szinten sminkelek, sosem használtam arctisztítókat, és mégis csak akkor jelent meg néha egy pattanás, mikor épp menstruáltam, de akkor sem mindig. Abszolút a génektől függ az egész.


A ps-től nem kell félni, nem lesz túl természetellenes, de egyébként is úgy fogják megcsinálni, ahogy ők akarják... Ha tökéletes lenne az arcod, akkor is retusálnának rajta valamennyit. Nekem pl a retusált és retusálatlan képemen az arcomon nem volt semmi különbség, csak onnan tudtam megkülönböztetni a kettőt, hogy a retusálton nem volt pocim.


Amúgy 4 nap az nem túl sok, addig simán beérik a patti. Bár a nyomkodás nem túl jó, de azért én is kinyomnám.:D Egy kis smink pedig csodákat tesz.

2014. márc. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
nekem a Nivea Clean Deeper vált be! két nap alatt leszedi a pattanást és olyan, mintha nem is lett volna ott! nagyon jó, csak ajánlani tudom! Nem olcsó, viszont nagyon tartós. Csak pattanásokra szoktam használni, egy éve vettem, 150 ml és alig látszik, hogy hiányozna belőle! Nivea Visage Young-ot használtam korábban, az kicsit gyengébb volt és csak 75 ml-es, de az is letisztította az arcom elég szépen! Mióta használom ezeket, alig volt egy -két pattanásom! F
2014. márc. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire jó megoldás,és hogy pattanásnál beválik-e,de én megpróbálnám azt,hogy fogkrémmel bekenem éjszakára,és az sztem leszárítja. Kiskoromban jártam úszni,és ott kijöttek rajtam apró uszodaszemölcsök,amiket bekentem éjjelre,reggel lemostam és lejött.Vagy ha mégsem,akkor még egy éjszakára bekentem... Remélem beválik:))
2014. márc. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ricinus olaj. Gyógyszertárban kapható.

Nekem fél nap alatt alig észrevehetővé teszi a pattanásokat, másfél nap után pedig teljesen eltünteti őket.


Viszont vigyázni kell, ha túl sokat használsz, kimarja a bőrőd.

Egy kisebb darab vatta közepébe önts egy kicsit, hajtsd félbe, nyomd össze, mintha ki akarnád facsarni, aztán kendd be az arcod.

Kellemetlen, alkoholos szaga van, úgyhogy reggel, mosdás előtt fél, háromnegyed órával, és lefekvés előtt ajánlom a használatát.

2014. márc. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!