Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, hány órát töltötök...

Kamaszok, hány órát töltötök gépezéssel, telefonozással? Nem érzitek úgy, hogy értelmetlenül elpazaroljátok az időtöket ezzel?

Figyelt kérdés
2014. márc. 15. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb 5-8 órát töltök ezzel, amikor nincs mit csinálnom, nem érzem elpazarolva azt az időt.
2014. márc. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ahogy hazajövök a suliból, vagy valahonnan, géphez ülök. Azaz egy hétköznap kb. 7 órát ülök a gépnél... Ha otthon vagyok, mindig gépezek. Ha olvasok (nagyon gyakran) azt is gép előtt teszem skype (a barátommal) közben. Nem érzem elpazarolt időnek, mert ha lenne valami dolgom, akkor azt csinálnám, mivel nincs, így gépezek. :)


17L

2014. márc. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért nem találkozol inkább a barátoddal? Vagy távkapcsolatról van szó?
2014. márc. 15. 13:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincs okostelóm, így csak gépet használok.Hétköznap van,hogy csak 20-30 percem van rá edzés előtt,de az átlag olyan 1 óra gépezés(szinte csak net)/nap.Hétvégén pedig amikor nem a barátaimmal vagyok vagy segítek itthon akkor szinte végig gépezek,azaz egy hétvégi napon olyan 4 órát
2014. márc. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fú... sokat. De itt olvasok, beszélgetek a barátaimmal (nagyon messze laknak, a telefonszámlámon meg akadt már ki apukám). Tök jó dolgokat tudok meg, ha valami történik a világban itt tudom meg először. Nem érzem elpocsékolt időnek. De azért jól esik felállni és kimenni futni vagy sétálni.
2014. márc. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

telefon = keveset, max fél óra

gép = hétvégén 12-14 óra kb

2014. márc. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Napi pár óra telefon, hétvégén kb 5-10 óra gép, nem érzem elpazarolt időnek, mert nincs mit csinálnom.

(ja és nekem is távkapcsolatom van, de nem mehetek át minden hétvégén például)

2014. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit veszünk ide.

Mindenek előtt, egyetemista vagyok, 18F. Inkább leírom, hogy mikor mire használom melyiket.


- reggel felkelek, a telefonomon megnézem, hogy aznap milyen idő várható, hogy ahhoz öltözzek. A gépet bekapcsolni már nemigazán van idő. (És nem, nem elég kinézni az ablakon, főleg most tavasszal, elég változékony az időjárás)

- egyetemre menet általában előveszem a telefonom, zenét hallgatok, és átpörgetem az emaileimet, olvasatlan facebook üzeneteimet. Ha éppen osztogatnak, elveszek egy Metropolt, átfutom, ha nem, akkor a telefonomon nézem meg az indexet, origot, ilyesmi.

- az egyetemen van olyan óra, amin laptopra jegyzetelek, ezt az időt sem mondanám elpocsékoltnak :D Igaz, közben fenn vagyok az interneten, ha valaki rám ír, válaszolok, de nem szokásom előadások közben facebook-csevejeket lebonyolítani :)

- amit a nap során fel kell írnom, tennivalót, azt a telefonomon írom be a Google-naptárba

- ha van üres időm, akkor általában beülök az egyetem egyik épületében egy konnektoros asztalhoz, tölteni a laptopot. Ha van valami aktuális, akkor tanulok, ha nincs, akkor csak böngészgetem a hírfolyamot, etc.

- hazafele zenét hallgatok a telefonomon, ha külön végzek a barátnőmmel, akkor vele telefonálok (ingyen beszélünk)

- ha hazaértem, általában pihenek egyet a barátnőmmel, nézünk egy sorozatot, vagy egy filmet a laptopon (nincs TV a lakásban, nincs is előfizetésünk, csak internet), utána tanulok (ahhoz is használom a gépet)

- este ismerősökkel, családdal beszélek, kivel facebookon, kivel skype-on

- elalvás előtt is szeretek híreket olvasni, válaszolni az emailekre, de nagyon szeretek könyvet is olvasni. Ezt sajnos egyre kevésbé tudom papír formában megtenni, mert nincs pénzem rá, akkor inkább letöltöm. Később szeretnék egy ebook olvasót, de arra is gyűjteni kell



Mondhatni, hogy az egész napom a kütyük körül forog, de ennek csak nagyon kis hányada az, amire azt mondanám, hogy elvesztegetett idő. Általában nem céltudatlanul megyek fel az internetre, hogy csak "legyek", hanem keresek valamit, tanulok, vagy ügyet intézek.


Szerintem a felnőttek közül sokan azért tekintenek gyanakodva a telefonra és a számítógépre, mert a saját gyerekkorukban még nem volt ilyen, ergo nem tudják, hogy kéne beilleszteni a mindennapokba, hogy jó legyen. Ebből jönnek a következetlenségek: már nem egyszer kaptam meg olyan embertől, hogy mennyire elpazarlom az időm a számítógéppel, aki este héttől éjfélig a tévé előtt ül.

2014. márc. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elég sokat töltök ezekkel a dolgokkal, de csak akkor, ha egyébként nincs más tenni valóm. Megesik, hogy elpazarolt időnek érzem.
2014. márc. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Telefonozással max 1-2 óra, ha már nagyon nem tudok mit kezdeni magammal, vagy épp telefonálok, gyorsan meg kell néznem valamit a neten és nem vagyok gépközelben.


Gépezés kb 3-4 óra, hétvégén 5-6, amikor jó idő van inkább elmegyek deszkázni, sétálni. Egyetlen barátom van de ő messze lakik így nem tudunk csak úgy átugrani egymáshoz bármikor :/ A gépen amúgy regényt, novellákat írok, olvasgatok valamit a neten, meg 1-2 online játékkal játszok kb fél órát összesen. Máskor sorozatokat, filmeket nézek.


Egyiket sem érzem elpazarolt időnek.

2015. jan. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!